Prietenii omului (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danna spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Danna, multumesc mult de sfaturi, o sa merc la cabinetul de care mi-ai zis, mai ales ca e aproape de serviciul meu!

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Anangel, cu multa placere.

www.mioriticromanesc.home.ro" target="_blank">Azara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Lou, te rog , poti sa schimbi pe lista numele catelusei, o cheama Tina acum?
Danke,

Vio

Tina,catelus de catifea

orhideele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

wow! ce prompta esti! danke inca o data!
Vio und Tinchen

Tina,catelus de catifea

orhideele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

quote:
Originally posted by viorela hoff

wow! ce prompta esti! danke inca o data!
Vio und Tinchen

Tina,catelus de catifea

orhideele noastre




Tina

------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

quote:
Originally posted by hanna

Buna,
sunt noua printre voi, dar ma bucur ca este un asemenea subiect.

Si eu am doua cateluse cihuahua, mama si fiica; mama are 12 ani si o cheama Hanna, iar fata are 4 ani si o cheama Coli.

Sunt mici si alintate, lipicioase si iubarete; sunt ca doua jucarii vii.


Hanna


bine ai venit la subiectul proprietarilor si iubitorilor de animale

sa-mi dai de veste daca vrei sa fi pe listuta

------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetele cu pisici, cat de des schimbati nisipul si cat de des spalati tavita? Eu una sunt obsedata sa nu miroase casa de la nisipul motanului, si spal foarte des. Si mai vreau sa va intreb ceva: cat e de mare tavita pisicilor voastre? Ca eu am ajuns la concluzia ca ce are motanul meu e cam mic, el a crescut rapid in ultimul timp, si abia mai incape, dar peste doua saptamani ne mutam, si schimbam si tavita. Plus ca e atat de mica, incat cand se intoarce sa acopere cu nisip, mai face si pe langa tavita, si ma dispera. Sper sa se rezolve problema odata cu schimbarea tavitei. Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

ana..
Bandit nu mai foloseste ladita pt ca el face afara, dar inca o avem in casa cu nisip in cazul in care el ramane in casa in timpul zilei (cand suntem plecati) si are nevoie urgenta .. dar nu o foloseste..
am masurat-o si are 32 - latime, 48 lungime si 20 inaltime..
lui Bandit ii schimbam nisipul in fiecare saptamana sau de cand se facuse mai maricel mirosea si kk al lui asa ca poate schimbam mai des.. dar ii luam kk intr-o pungulita de fiecare data cand facea ca altfel intr-o saptamana se umplea cutia ..
eu mai miroseam cutia din cand in cand pt ca am inteles ca cc daca miroase urat ele nu fac si sa nu ma trezesc cu kk prin casa..
de spalat o spalam o data pe saptamana..

oricum nu s-a intamplat niciodata sa faca in casa..

mamååå ce m-am intins.. Sticky

------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

carmita - ce face rafatatu??

slakje - te inteleg cu pisica.. nici mie nu mi-ar place sa-mi distruga florile.. poate daca o pandesti si o cerci de cateva ori nu mai vine

------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Fetele cu pisici, nu rahatelu' imperial e problema, ci pishulica, ca ala pute de-ti muta nasu. Partea mai serioasa se poate curata zilnic fara probleme, dar cu aia lichida ce te faci, ca mirosu ramane in tavita. Eu curat cam se 2 ori pe saptamana sau mai des, depinde de activitate .
Vin io cu o intrebare, mai degraba retorica: pisicile se dreseaza? Daca aveti si alt raspuns inafara de NU sunteti calduros incurajate sa dezvoltati tema. Sa va zic si de ce va intreb: aia mica e distrugator pe 4 labe, se duce netrebnica pe balcon si imi scurma pamantul afara din ghivece. Totul a culminat intr-o dimineata cand m-am trezit cu o planta smulsa din radacini si tarata pana in mijlocul casei iar balconlul o glorioasa merde . A primit-o cu varf si indesat si de atunci nu a recidivat. Dar daca...?
Ei, va astept solutiile.

pisici, flori si jucarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Louisea, observ ca e marisoara tavita lui Bandit. A noastra e ceva mai mica, asa ca o schimbam cat de repede. Multumesc pentru raspunsul rapid, si pentru Bandit.Scarmanus, ai dreptate, nu kk e problema, desi miroaaaase si ala de-ti ia nasul, dar numai cand e proaspat facut . Eu spal si eu destul de des tavita, si asta pentru ca motanul meu, inainte sa faca pipi, sapa bine acolo, pana da la o parte tot nisipul, si deci face direct pe tavita. Prin urmare, miroase daca nu o curat la timp. Poate nu e in strat suficient de gros nisipul, dar chiar daca ar fi, tot asa ar face, cred eu. Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput