Maria ar vrea sa traiasca....(2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Oameni buni, ce mai stiti despre Maria? Ati primit vreun raspuns de undeva? A trecut o saptamana fara nici o veste !!!
Ma rog sa fie bine si pentru Maria.
Cu drag, Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea_soarelui spune:

In primul rand imi cer scuze pentru ca nu "apar" mai des darla mine a inceput o luna grea la munca si pana pe 12 sept am program "amestecat"...zi ori noapte tot un bai..
In fine asta este ce am primit de la dl vice-primar de Tg. Mures "Am identificat-o Doamna dr.Toganel Rodica.Este in concediu in luna august.Nu raspunde la telefon ( 0745310991).Se confirma programarea pt.26 sept.Cazul este bine cunoscut la Cardiologia pediatrica de la spitalul jud. Totul este sub control, dupa spusele doctoritei cu care am vorbit.Sper mult ca totul este spre binele fetitei.". De la Ministerul Sanatatii, unde am apelat numai telefonic mi s-a transmis acelasi lucru ca dna Toganel care este sefa sectiei (din cate am inteles) este in concediu pana pe 5 septembrie (?) si stam de vba cand se intoarce dansa. Nu prea mai stiu ce sa cred...cei de la Tg. Mures mi-au spus ca nu e cazul sa fim stresati pentru ca puiului nu o sa i se intample nimic ...ca e ok cu programarea...la mine-i ceata..O sa iau cu mine la Viena diagnosticul Mariei.
Multa sanatate sa va fie si numai bine.




floarea soarelui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

medicii cardiologi de la tg Muresh, Dr toganel si Chirurg Suciu, au recomandat transplant si sanse mici pentru Bella...In Belgia au spus ca nu e nevoie de transplant si ca se opereaza cu sanse 95% de viata normala..decide tu daca e cazul sa iei la Viena actele sau nu...eu zic ca DA

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

Sa inteleg ca la Spitalul Militar s-a renuntat? Am sperante ca as putea interveni cumva acolo...mai este nevoie?

http://community.webshots.com/user/mihaela7373

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Dragi prieteni, am reusit sa ma tin de promisiune si am dus-o pe Maria impreuna cu mama ei si cu bunicul la Timisoara. Dupa cum se prezinta situatia s-ar putea ca zilele astea sa fie operata si totul sa fie bine. Azi am vorbit la telefon cu mama Mariei si mi-a spus ca doctorii de acolo ,uitindu-se pe C.D.-ul cu cateterismul nu au observat ca ar fi hipertensiune pulmonara si sint optimisti. Mama Mariei era multumita de cum au fost tratate si avea moralul ridicat, sper sa fie de bun augur si chinul Mariei sa ia sfirsit acolo.
Este un copil extraordinar, poate un pic cam rasfatat dar asta era de asteptat avind in vedere frica mamei si a bunicilor vizavi de boala si implicatiile acesteia.Este vioaie si aparent sanatoasa.
Ma rog din tot sufletul pentru ea ,sa o ajute Dumnezeu sa treca de incercarea asta.
Mihaela 73, te rog sa astepti sa vedem cum evolueaza lucrurile si tinem legatura.
Eu sper sa se termine calvarul fetitei.
Dumnezeu sa-i binecuvinteze pe cei mici.
Cu drag Dan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

Doamne ajuta! Multa sanatate! Sper sa nu mai fie nevoie de interventii la Militar...

http://community.webshots.com/user/mihaela7373

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dane, esti extraordinar ! Sper din suflet sa fie operata Maria si totul sa fie bine. Ce bine ca nu are hipertensiune pulmonara! Doamne, auzi-ne rugaciunile!
Doamne ajuta!
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Azi la ora 9 Maria a intrat in operatie.Va tin la curent.
Dumnezeu sa indrume miinile doctorilor.
Sa ne rugam pentru Maria sa fie bine.
Doamne ajuta!!
Dan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Azi la ora 13:30 Maria a iesit din operatie. Dupa parerea medicului a fost o reusita. Ne rugam sa nu apara complicatii.
Cu drag, Dan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

este ora 15:00...are cineva vesti?

http://community.webshots.com/user/mihaela7373

Mergi la inceput