FIV 36

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Monica cu bocanila inburtica
Dupa cele 2 sapt de la ET cand ai stat numai la pat , ai mers la serviciu? Si dupa cerclaj?????????
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Monica, ai grija de tine! Asteptam cu sufletul la gura vestea cea mare!
Multa bafta si un bb sanatos!

Cristina
-----------------------------------------------
accepta, sau schimba!
iertarea este parfumul florii ramas pe talpa pantofului ce tocmai a calcat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Of,steliana...Roaga-te la Dumnezeu si nu te da batuta.Mai da-ti un pic de timp,6 luni,un an ,de cat simti tu ca ai nevoie,dar nu abandona !E greu,dar incearca totusi sa gandesti pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Cristinici dupa 11 ani de tratamente si fiind obtinut atat de greudragul meu bocanila cred ca am fost putin mai paranoica in sarcina si nu mi-am permis nici cel mai mic risc care sa puna in pericol puiul meu. Cele 2 sapt am ramas la pat dupa Et si apoi pana la 4 luni am stat numai in pat pana a miscat Bocanila. Deci de la inceput imediat dupa Et am ramas in concediu medical pana astazi cand mai avem 24 de zile pana venim pe lume. Lucrez la o distanta destul de mare de casa 30 km dus si tot atat intors si as fi pus copilul in pericol. Asa ca avem timp si de cariera dupa 2 ani de aici in colo, Bocanila este cel mai important.
Cristina dau de veste cand apare mica minune. Pupici la cei doi pitici si mai ales printesei.

Monica si Bocanila de 36 sapt din burtica
AMR 23 zile

Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Steliana imi pare ffff. rau pt. cele intamplate.Ia o pauza si apoi nu-ti pierde speranta si de la capat.Stiu ca cuvintele sunt de prisos acum dar ai incredere ca totul va fi bine.
Crinuta merci mult de urari si scuze ca nu ti-am raspuns la mail,dar cred ca o voi face azi.
Pupici pt. toate fetele,

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:


Doctor bun este si Marinescu. Dar am inteles ca pana in august nu se mai fac programari la el. Incearca la clinica la care am facut eu FIV.
Adresa de web www.med-new-life.ro. Cred ca ajungi la 3000-4000 Euro. Cel mai bine da un telefon la clinica. Am inteles ca alta clinica ar fi Medsana sau Medicover?!
Culege si tu cat mai multe informatii si multa bafta!

quote:
Originally posted by silveana

Fetelor sunt la menopauza,am 33 de ani si in urma unei operatii la glanda tiroida am ramas fara ciclu.Am vorbit cu dr Marinescu de la Giulesti si singura mea sansa de a avea uneste de a face Fiv cu un ovul de la altcineva.Spuneti-mi si mie care este procedura,la cat se ridica costurile si care este cel mai bun doctor in domeniu.Va pup pe toate si va urez succes!



"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Mulțumesc mult fetelor pentru incurajari!
Deja sunt mai bine și cred că vom mai încerca in toamnă. Vă doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

La Medsana pretul este e 1900 euro FIV simplu, 2400 euro FIV+ICSI. si mai dai cam 500 euro pe medicamente. Medicover nu face FIV.
Intra pe www.medsana.ro ptr mai multe amanunte. La Medsana sunt doimedici care fac fertilizari dr. Denisa Protopopescu si prof. Virgil Ancar.

Monica si Bocanila de 36 sapt din burtica
AMR 23 zile

Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Moni, am fost azi la spirometrie si a iesit perfect, rezultatul la BhCG-ul de ieri e 0,04... deci adio simptome!...mi-au trecut subit! Nu mai repet analiza ca nu am luat-o razna de tot sambata o sa fac dipherelinul bineinteles dupa o inca ecografie.
Mi-am revenit si eu la normal, nu mai sunt gravida deloc nici cu extra nici normal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Ma bucur ca esti bine mai ales cu piticii . Ca asta conteaza acum cel mai mult. Gata acum vezi de examen si apoi injectia si totul o sa fie bine.
Pupic.

Monica si Bocanila de 36 sapt din burtica
AMR 23 zile

Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput