Drumul Taberei (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns araya spune:

Buna, fetelor!
Nu stiu cum fac, dar niciodata nu apuc sa vorbesc cu voi, si tare rau imi pare.....insa acum sunt aici, va pup dulce pe toate, ca doar suntem vecine si ne permitem :) iar emmei ii urez multa bafta la chimie si casa de piatra tinerilor casatoriti ale caror poze le-am vazut aproape in intregime.
De la ultima intalnire DC (la Zoo) m'am pricopsit cu o insigna pe care o sa o agat cumva de carut (bleumarin, sport, cu un clown pe spatar). Asa ca daca ne vedeti...trageti'ne de urechi.
Acum fug la mancarica lui bebe, respectiv mancarica de fasole verde, pe care parca vad ca nu o va dori (nu a mai papat pana acum).

O zi minunata tuturor, cu mult succes si voie buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Fetelor,mi-a trimis Emma SMS: A SCAPAT DE CHIMIEEEE! Sunt superfericita!
Bravo Emma-Vulpita ! Vacanta placuta,ca meriti!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

Aha...Multam de explicati, Andreea! Pai v-o prezint si pe vecinica mea...e intr-a 12-a...sunt la curent cu materiile, profii, stilurile...naspha rau de tot...se duce de rapa invatzamantul...

PE vremea mea...maica...

DRagelor, repet, cand vedeti un tataie inalt, adus de umeri, cu putina burta (nu e gras!), cu chelie si cateva smoace de par ALB si cu nasul mare, apai sa stiti ca zgatia creatza si cu ochi de vulpita-veveritza sau alt animalut scotocitor, e fii-mea...
Dupa masa sigur iese cu ea in parc, cred ca da ture de lac...Aaaa, cred ca va fi imbracata in galben, daca imi "respecta" instructiunile... Astept sa-mi spuneti daca o vedeti...poate prin ea ne vom cunoaste...Si raspunde la numele de MAYSA!

Pupicei si bucurati-va de momentele in care stati cu puii vostri...Eu tanjesc mereu dupa anul trecut, cand ieseam si de 2-3 ori in parc, pe zi!



Ramona si Maysa (27 ian. 2004)

Poze cu Maysa-"Duracell"



Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EmmaT spune:

AM SCAPATTTTTTTTTTT SUNT VULPITA SIREATAAAAAAA
Mishulina sarut mana mult mult mult... va multumesc si voua fetelor !!!!!!si abia astept sa va vad!!!!
Mishulina ma bucur ca ai primit sms ca nu l-am trimis eu... eu am dat un beeeppp cineva a intrat pe contul meu si a trimis..ca nu mai avem rabdare sa astept pana ajungeam acasa

Multumesc mult si pt urarile pentru tineri casatoriti.... hai ca i-a stat bine si in costum...il credeam in stare sa vina la nunta in berbude

va pupicccc si abia astept sa ne vedemmmmm

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Bravo Emma, felicitari si tie si Inei care te-a invatat privirea de vulpita.
Pai nu pot decat sa-ti urez vacanta placuta ca meriti.

Pupicei la toata lumea

A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

FELICITARI Emma!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mama ce dor mi-e de sentimentul acela pe care-l aveai cand scapai de teze si de note si venea vacanta.....
Fetelor, daca iesim pe afar o sa ne vedem cu Emma si, poate, cu MAYSA cea cretzulica si galbena + una bucata tataie si cu ALEX cel cu carut cu clown si insigna... Noi suntem Gogo cu carut-taxi-rosu-alb-negru cu insigna + ratusca pe bara din fata, condus de mami-grasana-batoza. Asa e Mishulina, ni se potriveste si numele dat de tine si da Doamne sa ne apara si dintzocii aia odata... Diferenta intre Gogoneatza mea si Vladutz si Stefanutz e cam de 4 luni.. am zis bine? Ei sufera pentru al n-lea dintisor, pe cand noi suntem cam lenese si n-avem nici unul...
Fetele mele, bomba zilei e ca UCA ZICE MA-MA!!!!!!! Pup-o mama pe ea, am fost prin oras sa gasim farmacie homeopata si cand ne-am intors a stat nitel in pat cu bibi in gura si apoi a luat-o pe limba ei.... si a descoperit silabele magice.... desi mai zicea ea de mult (la 5 luni cateva zile) acum a repetat o ora... Sper ca nu uita dupa ce se trezeste!!!!!! Ca doarme....
Pupici si aveti grija de bebici!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Bravo,MA-MI Andora,ai dat lovitura! De-acum ai o domnisoara in toata regula! Merge,vorbeste si in curand va avea o dantura superba! Doamne,ce a mai crescut de cand nu am mai vazut-o eu...


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

quote:
Originally posted by Mishulina

Bravo,MA-MI Andora,ai dat lovitura! De-acum ai o domnisoara in toata regula! Merge,vorbeste si in curand va avea o dantura superba! Doamne,ce a mai crescut de cand nu am mai vazut-o eu...


Ina




Multumesc mult Mishulina, sper sa aiba dantura buna ca nici eu nici tati n-am avut noroc de asa ceva.... Lasa ca si tu ai bebelina perfecta, merge, vorbeste si e vulpita la chimie.... Si are deja dantura perfecta A, si e gata majora pt incriminata!
Si rectific! Diferenta de varsta nu e de 4 ci de 6 luni!!!!!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oake spune:

Fetele... am ajuns si eu mai devreme acasa si bubu e cu bona afara... spuneti-mi repede care mai iesiti acum la plimbare ca sa stiu daca ies si eu dupa ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:




[/quote]
Lasa ca si tu ai bebelina perfecta, merge, vorbeste si e vulpita la chimie.... Si are deja dantura perfecta A, si e gata majora pt incriminata!
Si rectific! Diferenta de varsta nu e de 4 ci de 6 luni!!!!!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)



[/quote]

Asa deci:majora,vaccinata,promovata,cu dantura buna si tunsoare moderna si ii sta perfect in rochita roz! Grata Emma s-a facut! De azi esti fi-mea...Da pe unde imi umblii? Te pomenesti ca serbezi "evenementul" la vreo terasa....


Oake,imi pare rau,eu as fi iesit dar am ajuns acasa pe la 11.00 si abia acum am vazut mesajul... Sper ca Bubu e bine cu dintisorii...Uite ce ii trimite "tanti" ca sa-i treaca,un mare
Va pe toti...noapte buna!

Ina

Mergi la inceput