Speranta sau vointa?(nasterea unui prematur)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Imi place la nebunie sa citesc povesti cu nasteri, dar povestea ta m-a impresionat cu mult mai mult decat alte povesti pt ca in ultima parte, cea in care povestesti ce s-a intamplat dupa ce ai nascut , m-am vazut pe mine in urma cu 9 ani(3 iulie 1996), iar ceea ce povestesti tu, e identic cu ceea ce mi s-a intamplat mie, numai ca la mine n-a avut un sfarsit fericit.
Ma bucur din tot sufletul ca in final bebe e bine si iti doresc numai bine si multa sanatate copiilor si voua , parintilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

impresionanta poveste, sa iti traiasca si sa te bucuri de amindoi puii tai.
dr Ana Maria Pasarin are cam 35 de ani, e blonda, cu ochi albastri si ochelari? ar fi mare coincidenta de nume sa nu fie ea. a fost colega mea de camera in facultate, cind ea era in anul 4 si invata, nu gluma. nu ma mir ca e un dr bun.
M30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Draga de tine, prin ce-ai trecut...
Ma bucur mult ca acum e totul ok.
Sa-ti traiasca copilasii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Lazy, cred ca este cea mai impresionanta poveste a nasterii pe care am citit-o!!! Ma bucur mult ca micutzul tau este bine , multa sanatate si lui, si tie si o viatza fericita va doresc pentru ca o meritati din plin, dupa ce ati trecut prin atatea incercari!!!

Irina si bebe 31 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatriced spune:

Ti-am citit povestea cu bebe in brate si m-a luat plansul. Prin ce suferinta trebuie sa treaca si femeile... Off, doamne!
Multa sanatate si numai bine...

Mami de Alex mancacios

beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:


Lazy-multe felicitari!!! Esti de un curaj pe care putine persoane il au.Sa fiti sanatosi toti patru si sa va dea D-zeu toata fericirea din lume!!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tudoranda/album?.dir=2275&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Mama, cat curaj ai in tine. Dar te rog eu a treia oara sa nu mai incerci ca mor de inima pana se termina povestea.

Dumnezeu sa-ti ajute!


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Impresionanta poveste! Sa va traiasca copilasii si sa va bucurati impreuna de tot ce poate fi mai frumos!

De ce ti-e frica nu scapi, asa ai patit tu cu mat Giulesti. Si eu am nascut si voi mai naste acolo, pt ca desi e urata, are doctori buni si are echipamente necesare pt bb prematuri. Dr Moisa e un medic f bun. Chiar daca e cam ocupat....

Sa va traiasca puii!

Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

Si acum imi curg lacrimile,Doamne cata putere ai avut si ce norocoasa ai fost,cat ma bucur ca s-a terminat cu bine povestea,multa sanatate tie si ingerasilor tai


Ancutza-gravidutza&Alex 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Impresionanta poveste! Si mai ales impresionanta vointa si curajul tau, FELICITARI!!!
Sa va dea D-zeu multa, multa sanatate si noroc la toti 4 si mai ales sufletelului curajos ce a venit atat de devreme pe lume!

Trebuie sa recunosc ca m-am cam speriat, eu am nascut prima data la 34 de saptamani...


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput