e debusolat sau las?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Buna fetelor!
ma gindeam ca poate va intrebati daca si pe unde am disparut.In fond am mai cochetat putin cu ''mamicile de noiembrie-decembrie'', categorie in care ma incadrez si eu.De disparut, am disparut de pe DC pentru ca nici macar nu imi mai gasesc calculaotrul pe acasa.Caci am inceput darimatul,zugravitul,instalatiile si raschetatul.Sa fereasca domnul ce e la mine.Asta de vreo 3 saptamini.Si inca 3 vor mai trece pina sa imi vad apartamentul gata.Daca nu o sa dau intre timp in nebuneala.Dar pentru bebe,orice efort merita.In alta ordine de idei, noi sintem bine.Eu am din cind in cind contractii,dar ma simt neasteptat de bine,iar bebe e un fotbalist.Tati ne viziteaza f rar,dar zice ca ne iubeste.Doar nu il doare gura.Cel putin se poarta sau vorbeste frumos.Am ales si numele pt pitic.Se va numi Tudor.Imi place.
Voi sper ca sinteti bine cu toatele.Va pup si va voi mai da cite un semn.Ce-i drept mai rar pina la eradicarea mizeriei din casa.

28+


leea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

E frumos numele de Tudor,oricum poti sa fi darnica si sa mai alegi inca unul caci nu strica.Sper sa termini cu santieru cate de repede ca acusi vine bebitu si dupa cum probabil stii deja unii sunt grabiti si vin cu 2-3 saptamani mai repede .Multa sanatate si spor in tot ce faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Leea,am vazut postarea ta de la mamici.Eu te urmaresc si chiar ma rugam celui de sus sa fi bine.Daca vrei sa-ti schimbi destinul schimba-ti gandurile:vei avea cel mai minunat dintre Craciunuri pentru ca este primul cu bebele tau.Si de acum in colo toate sarbatorile vor avea rost si un alt miros.Si bebe nu va mai fi doar o idee ci realitate:ochisori,nasuc,manute,talpi,urechi.Si stii care ureche o sa-ti fie mai draga?aia clapauga;de ce?pentru simplu fapt ca este a puiului tau.Si este minunat ca ai suportul mamei tale;si ea va fi atat de fericita sa-si vada nepotul.Hai mai Leea,sunt atatea femei care ar da ani din viata numai sa poata simti miracolu de bebe in burtic cum misca si apoi sa-l vada si sa-l poata strange in brate,este? Hai ca o sa fie bine si nu uita ca nu esti singura.BUCURA-TE de ceea ce ti-a dat dumnezeu,nu mai plange dupa ce nu poti avea.Stii ca sunt femei maritate si care se simt neiubite.Eu sunt una dintre ele.Dar vine bebe si la mine in februarie....VINE BEBE !!!!!!

[url=http://bd.lilypie.com/SZavm5/.png[/img]Bebele meu[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Sint intr-adevar bine.Adica sintem bine.Eu si bebe.La partea de suflet nu s-a schimbat mai nimic.Inca ma mai doare,insa, ai dreptate Delia,ma numar printre femeile care se pot bucura de miracole.Si asa frumos ai zis.Cu siguranta urechea aia clapauga pe care a vazut-o ecograful la bb meu,va fi cea mai delicata ureche din lume.Normal ca as fi vrut,ca orice femeie, sa impart bucuria venirii pe lume a unui copil cu tatal lui.Dar,vorba ta,exista mamici care convietuiesc alaturi de tatici dar tot singure sint.
Ma darima gindul ca o sa fim abandonati de Craciun.Dar nu e asa.O sa-mi am bb-le in brate,el pe mine si pe ai mei.
Ma bucur ca vei fi si tu mamica.Se pare ca esti foarte fericita in perspectiva asta.Nu mai ai mult nici tu.In schimb ma intristeaza faptul ca,maritata fiind,te simti singura si prea putin iubita.As vrea ca lucrurile sa se schimbe pentru tine.Iti tin pumnii.
Eu mai am vreo 3 saptamini si un pic pina la marele eveniment.
Va pup pe toate.
35+

leea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Leea,nastere usoara scumpa si bebe sanatos si norocos.da-mi scumpa un mesaj pe privat daca vrei cu un numar de telefon daca vrei sa te sun.Mi-ar placea sa stam un pic de vorba.Ai grija de tine si nu uita ca esti o puternica si o binecuvantata!

[url=http://bd.lilypie.com/SZavm5/.png[/img]Bebele meu[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

La multi ani si sa gasesti pe cineva cumsecade.
Voi care sunteti sotii, va ganditi cum ar fi ca sotul vostru sa faca copii cu alta femeie? Ce dureros si umulitor e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Pai eu un as divorta,scurt si fara comentarii.Ori suntem o familie ori nimic.Sunt lucruri peste care nu as trece,de ce s-ar lasa o femeie calcata in picioare si sa-i mai si ramana alaturi?

[url=http://bd.lilypie.com/SZavm5/.png[/img]Bebele meu[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Stie cineva ceva de Leea ? Cam in perioada asta ar trebui sa nasca, nu-i asa ? Sa speram ca va avea o nastere usoara si un bebe sanatos si voinic.

Leeaaaaaaa, da-ne vesti !

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Leea, capul sus! Nastere usoara iti doresc si un bb sanatos.

Vei trai o minune, minunea de a fi mama. Traieste-o din plin si fii fericita!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Nu te considera "singura" deloc...Singuratatea adevarata este cea in doi... Bucura-te de ceea ce ai, nu te intrista din cauza lucrurilor pe care nu le ai. In orice incercare este o binecuvintare, sa stii!

Mergi la inceput