e debusolat sau las?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Mirunaa si Kuki,taaaare va multumesc pentru mesaje.Imi vine sa spun ca va iubesc.Adevarul e ca atunci cind mi-am scris povestea pe forumul asta asteptam ca cineva sa ma inteleaga si nu sa arunce cu rosii.Rosii am aruncat eu in mine pina m-am transformat intr-o veritabila pasta de tomate sa-i spunem, moaaale, fara vlaga.Pina la urma insa si pietrele aruncate pot sa alcatuiasca un zid, care poate fi ori de protectie ori o stavila.In ce ma priveste zarurile erau deja aruncate, lucrurile intimplate, regretele foarte tirzii.Dar fiecare are o parere izvorita din propriile trairi cred.Le-am analizat si respectat pe toate.Acum inca ma mai ichinui in incertitudine.De fapt e cert ca nu vom fi alaturi, e cert ca ne iubim, e cert ca va fi un tata bun atit cit ii va permite timpul si statutul (aici e incertitudinea:inca nu stiu daca sa accept asta).
Important ca bebe e bine.Are 21 de saptamini.E copil mare acu.E foarte razvratit,da intr-una din picioruse.Nu stiu ce sex are caci de cite ori a incercat dr sa vada, a intors fundicul.Incerc sa ii gasesc un nume.Pt baiat e mai greu, pt fata e Ania.

Va pup, numai bine tuturor
21

leea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Leea, bine ca bebeul este bine, bine ca iubitul tau este responsabil ca-l recunoaste si ca o sa va ajute.Sa fii sigura ca nu-ti va fi usor in situatia asta.Sunt destui oameni care nu vad paiul din propriul ochi.
Daca tu crezi ca vei face fata unei astfel de situatii atunci este perfect.Profita din plin de perioada de viitoare mamica si sa dea Domnul sa ai o sarcina usoara si o nastere la fel de usoara.Timpul trece si regretele nu-ti pot face decat rau.
Ai luat o hotarare....du-o pana la capat.Ai grija de tine!

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Heiiii....Ce mai faceti ? Mai dati-ne vesti. Sper ca sunteti bine amandoi. Intre timp ai aflat daca are clopotel sau pasarica? Multa sanatate, Leea si mai tine-ne la curent.

Pupici

Iulia, mama lui Cristi (13)

Unii cauta fericirea, altii o creeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona25 spune:

Leea, eu nu prea sunt sigura ce vrei sa faci? adica de ce ai scris? fetele ti-au dat sfaturi destule, dar tu persisti in a lasa situatia neschimbata. asa ca daca tu esti de acord cu situatia asta pacatoasa in care esti, noi ce putem face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

quote:
Originally posted by Ramona25

Leea, eu nu prea sunt sigura ce vrei sa faci? adica de ce ai scris? fetele ti-au dat sfaturi destule, dar tu persisti in a lasa situatia neschimbata. asa ca daca tu esti de acord cu situatia asta pacatoasa in care esti, noi ce putem face?



Leea avrut sa isi deschida sufletul in fatza noastra. Trebuie sa recunoastem cu totii ca in general cand ne deschidem sufletul, in special uneor persoane care nu ne cunosc, pt ca ne este mai usor asa, ne simtim mai bine, usor eliberati.

Noi ne-am spus parerile pe rand, este alegerea ei ce vrea sa faca.

Ea cauta la noi mangaierea sufleteasca de care are mare nevoie de acum inainte.

Sarcina usoara in continuare.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Leea.bine ca sunteti sanatosi.O sugestie,pe care ia-o in seama doar daca doresti:orice ai avea,pune-i copilului 2 nume.Mie de baiat imi plac Eduart,Horia,Felix,Amadeus(inseamna iubit de zei),Sebastian,Valentin,Victor,Mihai,George,Vicentiu,Silvestru.Iar de fete Emilia,Otilia,Natalia,Denisa,Harieta,Antonia,Renata,Carolina,Victoria, Eliza,Cezara,Adelina,Liliana,Irina,Georgiana,Paula,Laura,Giulia, Gloria,Diandra,Melinda,Linda,Silvia,Theodora. Augustina .Sanatos si norocos sa-ti fie pruncu,asta in primul rand si tu fericita ca o sa fi mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Dragele mele,

am incheiat cu bine a 23-a saptamina de sarcina si ma chinui ingrozitor in lupta cu timpul,caci mai trebuie sa astept o saptamina pina la viitorul examen echografic.Si numai atunci voi afla,sper,de-i baietel ori fetita.Taticul se poarta acum frumos cu noi.Taaare mare nevoie aveam de liniste.Ne vedem destul de rar totusi, dar s-a obisnuit cu ideea ca va mai avea un copilas si de dragul lui vom mentine o relatie omeneasca fara polemici.Eu am renuntat la ideea ca va fi vreodata cu mine,asa ca ducem o viata cit de cit calma.Eu alaturi de bebe,care e un adevarat razboinic acolo in locsorul lui,iar taticul alaturi de sotie.
Delia 21,uite chiar mi-ai dat niste idei bune relativ la nume.Citeva chiar imi plac.O sa le supun si atentiei taticului.Iti multumesc.

Va pup
23

leea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrath spune:

Draguta mea,
felicitari pentru burtica si imi pare rau ca treci prin momente atat de stresante...acum am mai vazut pe aici ca sunt si persoane care isi inchipuie ca detin adevarul universal...hehehe...banuiesc ca e foarte greu sa fii atat de perfect...imi pare rau Leea ca tocmai tu ai fost subiectul barfei ca altfel nu se poate numi...in fine, eu recunosc ca n-as fi avut in veci curajul tau... burtica mea e cam de o varsta cu a ta si, desi sotul meu ma iubeste, imi este alaturi si ma ajuta mie tot imi e frica de ce va fi...mi-e frica ca n-am sa ma descurc, ca n-am sa stiu ce sa fac si asa mai de parte si d-aia zic esti mai curajoasa decat mine
Iti doresc tot binele din lume, intelepciunea de a face intotdeauna ce e mai bine pentru tine si bebe si sa nu pierzi niciodata dorinta de a invinge.
Bafta draguto!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Fetelor,

tin sa va anunt oficial,ca in mod intrauterin inca, sint posesoarea unui baietel.Sanatos din crestet pina in talpi si foarte zglobiu.L-as fi vrut eu fetita,dar e bine oricum.Masuratorile arata fix 24 de saptamini,deci de Craciun o sa-l am in brate.

Va multumesc taaaare pentru incurajarile venite de-a lungul lunilor in care ma simteam atiti de descumpanita.Acum satisfactia ca voi avea un bebe al meu e atit de mare incit am impresia ca nici o alta bucurie nu merita atentie.Suferintele cu atit mai putin.

Andrath,orice femeie hotaraste sa aduca pe lume un prunc si care isi si asuma cresterea lui, e curajoasa.La fel esti si tu.Pe unele soarta ne mai indoaie din cind in cind,dar nu iremediabil.Felicitari si sarcina usoara si nastere la fel.
Va pupacesc
= 24

leea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Leea, mii de felicitari pentru flacau. Si eu tot baiat am si sa stii ca nici nu as fi vrut fetita. Si noi tot singuri suntem si ne intelegem asa bine si suntem cei mai buni prieteni. El e "barbatul" in casa si parca simt asa...ca am un sprijin masculin. Si de cele mai multe ori chiar tin la parerile lui de "barbat". De exemplu cu el mi-am ales ramele de ochelari pe care acum mi le admira toata lumea.
Iti doresc sanatate si sa fii puternica in continuare. Noi suntem alaturi de tine.

Pupici

Iulia, mama lui Cristi (13)

Unii cauta fericirea, altii o creeaza.

Mergi la inceput