Mamici din Arad...??? (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Eu stau in X2,nu cred ca am vreo poza sa va arat mai ca lumea,dar....lasa ca o sa va pun saptamana viitoare.Va pup,ma duc sa-mi culc bebica.

Alinutza si
ingerasul Fabiana Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Trezireaaaaaaaaaaaaaa!

Ca noi suntem in picioare(la propriu si la figurat) de la 7!!!!!!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by pufymic

Trezireaaaaaaaaaaaaaa!

Ca noi suntem in picioare(la propriu si la figurat) de la 7!!!!!!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'


Ioana,eu m-am trezit la 11,30 .Calin cu Dragos s-au trezit la 9 si m-au lasat sa dorm,am dormit foarte bine mai ales ca ne-am culcat tarziu.
Va doresc tuturor o duminica placuta.
Se pare ca vremea se incalzeste.

Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici
Dragos la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinush esti o fericita!Cred ca ai dormit si pentru mine....ca eu tare putin si rau dorm din cauza bazucului !
Ce bine ca s-a mai incalzit afara.....

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

SA ma laud si eu?? Noi am dormit pana la 11.30 Nu ne-a trezit Raul, s-a gandit la noi, ca azi noapte am fost la cheful unei vecinutze...a facut 18 ani
Ce vreme faina a fost azi...am stat toata ziua afara, adica de la 13.30 pana la 20.30 Am venit pe la 16 sa papam si atat
Maine dimineata merg pana la cabinet, ca Raulica mi-a facut conjunctivita si imi pare ca e putin racit[bang Nici nu ma mir

Ioana, da ce matinal e Alesio Pentru mine somnu de dimineata e sfant

Alina, Dragos ce mai face, ce mai zice?? Sti ce apucaturi are mai nou Raul?? Daca nu-i convine ceva sau nu-i facem pe plac se arunca in fund Mama numa sa mai creasca ca-i dau eu lui numai aruncat in fund



Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Bey Clau parca vorbesti de Alesio cu aruncatul in fund cand nu-i convine ceva! El si urla si da din picioare.....dar n-are decat ca tot nu-i fac pe plac!
Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ioana si Clau sa stiti ca si Dragos se criza asa cand era mai mic,cam intre 1-2 ani,acum mai rar.El oricum e un neastamparat,dar ma pot intelege cu el cat de cat,intelege daca-i explic ca nu-i voie ceva,daca nu intelege mai primeste la fundic.
Daca il cert imi zice:"mamicuta mea,hai sa te pup".Cand il aud abia ma abtin sa nu rad,dar reusesc sa raman serioasa.
De multe ori imi da cate-o replica ca raman cu gura cascata.
Ii place foarte mult sa se uitela desene pe minimax si sunt ceva desene cu un catel rosu,Clifford.Dragos isiimagineaza ca ii Clifford cu el in casa si-l "plimba" prin toata casa,il duce la WC,la bucatarie sa manance,il culca cu el in patut....are o imaginatie foarte bogata... Ce m-a distrat intr-o zi,cand s-a dat jos din masina ii zice Calin sa inchida usa mai repede,dar el zice:" stai putin sa coboare si Clifford ca el ii mic si nu poate cobori asa repede".

Va doresc o saptamana frumoasa!

Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici
Dragos la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinush ce m-a distrat faza cu Clifford!

Clau sa ne zici ce ati facut la dr!

Flavia cum e sotul tau??

Restul fetelor pe unde sunteti??

Am scris povestea bazucului daca aveti chef de citit asa ceva!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Buna dimineata la toata lumea.

In primul rand Alinutza bine ne-ai gasit. Si eu stau tot in Vlaicu, la Z-uri si inainte am stat la Y3. E o bombonica fetita ta, sa-ti traiasca.

Acum despre sotziorul meu ce sa va spun, se simte bine, aseara chiar a avut chef de o plimbare si am iesit cu niste prieteni pe strand putin. Operatia nu il doare si chiar am vazut-o cand i-am schimbat pansamentul. Are cam 7-8 cm si patru fire pe care i le va scoate lunea viitoare. Singura problema e ca il doare capul. L-a durut si ieri pe reprize si il doare si acum. I s-a spus sa bea cafea (el care nu bea in general) si mult Cola sau Pepsi. Ieri a baut si Pepsi si cafea si cafe frape de aseara nu a mai putut dormi. Eu nu am avut decat anestezie generala la operatie asa ca nu stiu cum ar trebui sa fie dupa anestezie in coloana. De stat a stat cuminte in pat 3 ore dupa operatie, dar cand l-au dus din sala si pana in pat l-au miscat. Sper sa nu ramana cu dureri din-astea ca el nu e obisnuit cu asa ceva. Ffffff rar l-am auzit sa se planga de dureri de cap pana acum. I-am dat Ketonal si sper sa-si faca efectul.

Ieri am avut musafiri multi asa ca am cam trebaluit si sambata si duminica si ma resimt. Vineri cu toate treburile pe cap nu am mai reusit sa merg la fizioterapie si nu mi-am facut nici injectiile de 3 zile, dar sper sa nu am probleme.

Ma doare gatul ingrozitor de doua saptamani de cand v-am zis ca am fost racita. Cat am luat antibiotic a fost mai bine si de atunci a inceput iar. Am facut un exudat si culmea e ok. Zicea asistenta de la Laser ca poate am facut ciuperca de la antibiot. E posibil? Ma duc la dr mea pe la 13, dar joi s-a uitat iar la gatul meu si a zis ca nu e nici puroi nici rosu. Totusi eu ma chinui sa inghit ce sa mai zic in momentul in care mananc.

Alina, foarte frumos ti-a stat.


pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Flavia ma bucur ca e ok sotul tau!
Si eu am avut anestezie rahidiana(in coloana) la cezariana, dar nu am ramas cu nici un fel de dureri nici de cap nici de spate(de fapt alea de spate sunt din cauza sarcinii mari si a bazucului dupa care umblu indoita).
Si nu am stat deloc cuminte nici in timpul operatiei si nici dupa aceea ca m-am agitat incontinuu si am tot intors capul in toate directiile.
Sper sa-i treaca durerile de cap.Ketonalul ar trebui sa-l ajute ca e f. bun.
Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput