RUTINA ... BAT-O VINA !!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Fetelor,

Nu trebuie chiar asa de multi bani pentru iesit. Am trait in Romania doar - intelectuali, nu bancheri, cu salarii de intelectuali...
Iarna, nu-mi amintesc prea bine ce faceam (urasc iarna!!!), da' vara saream peste cina si "mancam" bere, eventual cu un pumn de alune... Ne intindeam cate 3 ceasuri cu o bere in fata, fumam la greu, barfeam la greu, ne intalneam cu toata lumea (caci toata lumea noastra de intelectuali facea la fel), faine vremuri... Frigiderul, ca Siberia! Pustiu si inghetat! Si aveam si niste siluete de invidiat - ca sa nu mai zic de conditia fizica (alergat zilnic dupa tramvai/ autobuz pt. mers la serviciu si mers pe jos pana la Casa Universitarilor si inapoi - acolo "cinam" cel mai frecvent).

Si tot vara - festivaluri de jazz, de rock, de bere, calificarea Romaniei la nu stiu ce - motive gaseam!

Iarna aveam in schimb o zi a saptamanii (joia, "verde" o numiseram) cand trageam o bauta (la serviciu, cu colegii, la care si sotul meu era binevenit), o cantata si o discoteca (in birou) numai asa, ca sa ne plangem a doua zi, inca lucratoare, ca ne doare capul si avem fotosensibilitate... Ah, ce vremuri!


Profitati de boema cat nu vine bb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Si dc. nu ne place berea? Cred ca putem sa mancam doar alunele, he he he! Oricum, ai dreptate, trebuie profitat pana nu vine bb-le, cu sau fara bere... Da' bine v-atzi mai distrat voi, bravo! E tare bine cand ai multzi prieteni. Noi inainte de a veni bb, faceam destul de multe petreceri la noi acasa, vin, bere (cine vrea bea, cine nu apa sau suc), gratar si hora, ba chiar si manele si aveam f. multzi "prieteni", dar totzi ne-au lasat balta inca de cand am ramas eu insarcinata si nu am mai putut pune casa la dispozitzie pentru baute. De la venirea lui bb, ne-au lasat de tot in plata Domnului si si-au gasit altzi prieteni cu locuintze adecvate, ca noi ne-am si mutat intr-un loc mai stramt unde nu avem cum sa facem chefuri si nimeni nu are chef de familii cu copii mici pe la ei prin case. Asa ca, acu' stam singurei, da' nu ne pare rau.
Numai bine si multe idei pentru alungarea monotoniei!

Ruxi

Mergi la inceput