Pestisori... pestisori... (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

Multumesc la toate pt urari.Miercuri trecem proba de foc,adica il opereaza.O sa va povestesc cum a fost totul.Mai tare e ca sotul deja ma intreaba daca ramin cu el la spital peste noapte.Eu as ramine insa eu dimineata daca e sa ma duc sa dorm acasa nu pot ca ma ia Eric de noua si trebuie sa stau cu el.Asa ma gindeam sa stau ziua eu cu el si Eric raminea cu cumnatul meu.Seara plecam eu si ramineam acasa pina dimineata.Acum ma gindesc ca sint multe de facut pe aici si de alergat toata ziua,iar daca eu o sa fiu zombi cine le face?Voi ce ziceti?
Pt cele care m-au intrebat de ce ne intoarcem in tara am scris mai sus.Va pupic pe toate!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photosEric Gabriel[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Buna Pestisorilor,
imi pare rau ca inca nu v-am invatat pe nume si nu pot asocia numele cu pozele voastre inca, imi ia ceva timp pana fac conexiunile.

Cum Emilly mi s-a plans ca nu se vad pozele , astazi fara sa intru pe forum m-am apucat sa pun poze si pe webshots...

Iar Elyanna tu ma intrebai de florile dintr-o poza. Sunt azalee, atat de mari cresc pe aici, sunt tufe mari. La fel si rododendronul creste in tufe si este inflorit in perioada asta - roz, alb, ciclame.
In Ro , cand eram la mama fata, tin minte ca mi-am cumparat 2 ghivece cu azalee, dar s-au uscat. Am sa incerc sa pun si la mama in curte cand o sa ajungem prin Ro, sa vedem daca rezista.

Danamunti, multa sanatate si suntem cu tine in acest hop pe care-l treci...

Maruta , mult succes si drum neted la volanul noii masini. Diana cu adevarat a fost intr-o forma de zile mari, tinand cont ca nu mai vroia "sa iasa din rol" in drum spre casa!

Nally, ma bucur pt tine ca stii sa-l faci pe al tau baiat sa-si iubeasca bunicii, este foarte importanta legatura aceasta dintre generatii. Si mai ales este bine ca parintii tai sunt inca tineri si se pot bucura cu adevarat de nepotel. Pe noi distanta ne-a facut constienti de importanta familiei mari (pt ca a mea Diana numeste "familie" - bunicii, matusile, unchii, verii) si a rudelor de toate gradele.

Vanessa - m-am uitat la poze si mi-am adus aminte de concediile la munte din Ro, ce urcusuri..., dar si cu ce amintiri placute ramai !!!

Felis, multa bafta si noroc la examen!

Multe pupicuri si spor in ale "inotatului", Orhidee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

quote:
Originally posted by orhidee
Danamunti, multa sanatate si suntem cu tine in acest hop pe care-l treci...






http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photosEric Gabriel[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna pestisorilor!
DANAMUTI,sanatate si bafta sotului la operatie!
ORHIDEE,ce fetita dragalasa,felicitari ca a trecut cu bine rolul,cred ca esti tare mandra si fericita!
MARUTA,EMILLY,FELIS(bafta la examen,dar cred ca deja l-ai si dat,si sunt sigura ca a fost totul ok),pupici multi de la mine!
Salut si multi la toate fetele...a,da,VANESSA,super excursie,baietii cred ca s-au simtit bine!

Fetelor,eu sunt cam trista azi,Robert e plangacios,un lucru ciudat la el,nu a dormit nici noaptea trecuta bine,s-a tot trezit,si acum il doare ceva si nu stiu ce,ca plange cu lacrimi din senin si nu sta nici cum...cred ca gingiile sunt devina,mama lor de dinti,ca mor de nervi ca nu ii mai ies odata si il chinuie atata...
Va pup si revin,ca plange

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by orhidee
Florile dintr-o poza. Sunt azalee, atat de mari cresc pe aici, sunt tufe mari.

Wow... azalee tufe... super... eu am o azalee in ghiveci... cand am luat-o era superba... acum vad ca are iar boboci, dupa jumatate de an.



Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Mirela nervi tari ca nu-i decit inceputul...din pacate.Pe noi ne chinuie de ne zapaceste, 1 dinte cite 2 luni
Incearca si da-i ceva gen Tempra, cu gelurile no chance.

pupici!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Fetele, dar ce greu le este copilasilor vostrii cu dintisorii... Cum reusiti sa ii mai inveseliti voi si sa faceti fata?
Noi am trecut peste perioada asta fara dureri de cap! Cred ca la fiecare copil este diferit.

Cu mult drag si dureri de dintisori cat mai mici posibile!! Orhidee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salisa spune:

Dana!
sotul tau sa aiba parte de o interventie usoara si refacere cat mai rapida!
Celorlalti pestisori si puiutiilor
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

orhidee ti-am vazut si eu domnisoara mica, o frumusete...ce fata mare ai...pe cind un fratior?

salisa cum mai sunteti?ce face bb mic?l-ai vazut la eco de curind?nu mai retin daca ne-ai povestit cum esti cu greturile?

pupicei!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Maruta iubita e superb trocariciul tau!!!! Ce imi place cel mai mult ii culoarea! Sa o conduceti sanatosi si sa va bucurati din plin de plimbarile facute cu ea!

Dana multa sanatate sotului! Si tie putere sa le duci pe toate in perioada asta! Tin pumnii maine!

Mirela asa e cu dintisorii!!! Stim si noi prin ce treceti! Ii dai cu Dentinox? E mai puternic decat Calgelul! Plus nu ezita sa ii dai 2,5 ml de Nurofen sau Calpol sau Panadol Baby - dar nu mai devreme de 6 ore intre doze! Noi asa scapam de dureri si nu face nici temperatura!

Orhidee se pare ca esti printre putinele mamici norocoase daca voi nu ati avut probleme! La mine e jale dar jaaale! si la Emilly din pacate la fel! Noi suntem colege de suferinta!Eu il iau si ma pun jos cu el ... ii rastorn cosul de jucarii si incepem sa ne maimutarim cu ele pana incepe sa uite de durere! Trebuie atrasa atentia de la durere! Sau daca vremea ne permite iesim in parc la copii!

Salisa samburelul din burtik!

Emilly da ce chef!!!

Multumesc pentru urari! A fost foarte frumos! Duminica au fost toate neamurile pe la mine!!! Au auzit ca s-a mutat chefu in Bucuresti si au navalit la noi! N-a scapat tata de urarile lor! la un moment dat deja nu ma mai amuza cum sunau la telefon sa imi zica ca vor ajunge la noi in cateva minute si sa iesim sa dam drumu la usa!!! Nu mai aveam unde sa ii bag in casa la mine! Dee... apartament cu doua camere! Au stat care pe unde au apucat chiar si pe balcon am improvizat o masuta pentru fumatori ! Au fost 16 in total la un moment dat in casa noastra!!! Sebi a fost bestial! Numai ras si veselie pe el patrula de colo colo pe la invitati... de ziceai ca asa era mereu in casa noastra si ii stia pe toti! S-a mancat s-a beut si s-a cantat de numa! A iesit un chef pe cinste! Si tata care credea ca se v-a odihni un pic la noi! Era rupt de oboseala cand a plecat acasa! Dar bucuros nevoie mare ca a petrecut cu nepotul! E topit dupa Sebi! Abia acum am vazut chestia asta asa de clar la tatal meu... el e o persoana mai inchisa in sine si nu isi exteriorizeaza sentimentele ... dar acum a fost ... nu stiu foarte deschis si foarte diferit de cum il cunosc eu pe tata! Radia de fericire cand il tinea pe Sebi in brate sau cand se juca cu el pe jos !

Hai va pupic ca imi plange plodu!!!



Nally si Sebastian (14.04.2004)


Sebi la 1 An!

Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*


Mergi la inceput