Mamici din Japonia (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shian spune:

Buna fetelor!

Anca,noi luam carutul in tara ,sper sa nu ni se considere bagaj,ca am incurcat-o.Avem deja 30 de kg la bagajul de cala ,plus cel de mana care cine stie cat va cantari pana plecam,iar daca ne va cantari si carutul,suntem buni de plata.Voi va luati carutul?


Unde sunt toate mamicile?
Pupici si la buna reauzire.

Anca & Shion

http://community.webshots.com/user/shian124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



Anca eu nu il iau,imi imprumuta o prietena din tara pe perioada cat stau,dar cred ca la kg c-am tot acolo ajung,inca nu am impachetat nimic,abia fac lista.Vroiam sa te mai intreb ce faci cu laptele praf,iti duci de aici?Eu nu stiu ce sa fac,mie frica sa nu faca mofturi la ala din tara.

Mamici slaba miscare la noi,unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

De dimineata ma chinui sa va scriu. Mamicute dragute, iata-ma la apel, dar scurt ca Stef e treaz si nu ma lasa prea mult la computer.

Eryka nu poate sa intre pe DC acum si m-a rugat pe mine, in numele ei, sa va multumesc mult pt urarile facute ieri pt Ayumi. Va ureaza si voua multa sanatate si putere, mai ales cand fac puiutii cate o boacana, sa fiti fericiti cu totii si sa va aveti parte de multe bucurii! Pupicei si la mici si la mari!

Weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shian spune:

Buna fetelor!

Cum a fost sfarsitul de saptamana?Pentru noi a fost aglomerat:matsuri,bagaje,lectii de "operare "pe calculator si bineanteles Shion.Sper sa reusesc pana plec sa mai pun si niste poze...
Ma bucuram si eu ca Shion al meu manca tare bine,am si scuipat ,dar miracolul a tinut doar o saptamana...nu mai spun ca iar ii curge nasul,cred ca iarasi a racit.Nu mai stiu ce sa fac,pana la urma o sa urmez sfatul doctorei,adica sa nu ma mai stresez, ca el oricum raceste...macar dac-as putea...
Anca,nici noi nu mai luam carutul,o sa inchiriem sau cumparam unul din tara.La capitolul lapte,pemparsi,noi am trimis pachete ...dar nu te sfatuiesc sa faci la fel ,ca te va costa enorm ...

Pupici la mamici si ingerasi si la buna reauzire.

Anca & Shion

http://community.webshots.com/user/shian124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

salut mamici ce faceti?in legatura cu carutul,,,in japonia til considera bagaj si til baga la kg,dar cind pleci in tara la aeroport ai voe sa ai 10 kg in plus cind plechi de aichi,asa ca nui bai prietena noastra de pe forum Lory_K stiti ca aplecat acasa?!-din Osaka mia zis ca nu a avut nichi o problema si ca atrecut chiar foarte bine,acum depinde si de tura de la vama de la noi,ok,bafta ceau,si distractie in tara distractie la maxim am auzit ca in tara vremia este nasoala,si ploua in truna,iar daca va distrati distrativa si pentru mine,ok,ceau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

fetelor vreau sa-mi inrijistrez si eu fata cum fac?deci o kiama Lidia Nicol dupa certificatul din Ro,aichi va veni curind inca nu am aduso,dar este nascuta in 2004,,,29,,,04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

BIne v-am gasit!!! Nu mi-a mers nici mie netu!!! De fapt nici acum nu merge... Acum sunt acasa la prietena cu care plec maine... Maine plec!! Am emotii!
Am corectat listuta! Cat sunt in tara voi intra sa vad ce mai faceti.
Va pupic, multa sanatate si distractie placuta vara asta!!

Adina & Luka (3 ani pe 15 mai)
obraznicatura lu' mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

,,Yashy"chiar plechi?chiar ne parasesti?sa stii ca eu sunt trista,,,,Lory_k a plecat cea mai buna prietena dea mea de aichi,o alta prietena care a venit pin contract pleaca si ea joi sunt singura,,,,ok,baftya acasa si mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



Adina drum bun si abia astept sa ne vedem in tara.
Anca tu ce faci,mai ai de facut bagaje?

Naomi se agata de orice si se ridica in picioare,daca o tin de manuta face si catava pasi dar inca e frica.De vreo cateva zile ,noaptea dupa ce serveste lapticu are chef de joaca in jur de o ora...mor,dupa ce se trezeste cu noaptea in cap,ma mai tine si treaza in cursu nopti

A inceput sa ii placa desenele animate,in special Mickey Mouse,are un poster cu el si cand o intreb unde e Mi. imi arata cu degetu dupa care se aplauda singura..e atat de scumpa...In rest acelasi program aiurea,eu sunt farnta de oboseala,nu imi mai revin abia astept sa merg acasa ca sa imi pot lua o "mini vacanta".

voi nu mai spune-ti nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sora2001 spune:

quote:
Originally posted by hosen
[brLory_k a plecat cea mai buna prietena dea mea de aichi,o alta prietena care a venit pin contract pleaca si ea joi sunt singura,,,,ok,baftya acasa si mult succes

hosen



de ce postati chestii d-astea pe forum ? de-aia interpreteaza lumea gresit ,uneori.... imaginea ta depinde si de modul in care ti-o etichetezi .

edit : nu ti-am facut observatie , e doar o sugestie .

Mergi la inceput