Mamici din Japonia (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

La multi ani! bebeilor sa cresteti mari si frumosi.
Fetelor eu imi iau ramas bun de la voi,in seara asta plecam spre Osaka,maine dimineata am avionul.Aveti grija de voi si de bebei,daca reusesc sa bag internet poate tinem legatura din tara.Shian Si yashy sa aveti o vacanta placuta,drum bun pe cand plecati si poate mai tinem legatura.
Va pup dulce!



poze noi
iubirea mea
bubulinele
'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hiroral spune:

Buna fetelor!!
La multi ani tuturor ingerasilor Japonici!Sa crestetei mari,sanatosi si voiosi!!
Multumim frumos pt urari din partea lui Karen mofturoasa!!
Sabina drum bun si distractie placuta in tara!
Anca,Adina un zbor cat mai putin obositor si fara prea multe peripetii,avand in vedere ca veti merge cu puiutii!!
Noi am crescut mari,vrem numai in brate,avem niste bubite pe fata si nu mai stim cum sa scapam de ele.Vom merge sambata la doc sa vedem ce ne zice,sunt sigura ca o sa primesc drept raspuns ca e ceva normal si sa nu imi fac griji,dar m-am saturat de ele zau asa..
Am inceput sa ne tinem un pic capusorul,gangurim,iar dimineta cand ne trezim suntem toata un zambet!!(am pus cateva pozici in albumul vechi si cel nou)
Eli cred ca e comic rau Stefanel de abia astept sa creasca si Karen un pic mai mare,sa ne intelegem si noi mai bine!!
Numai bine !!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:


,buna la toata lumea .Am avut o perioada ff grea,am fost racita eu prima ,dupa care si Naomi.Acum suntem bine,insa Naomi saracuta a slabit,nu mai are falcute deloc;a trebuit sa o tin la regim pt ca a avut diaree si vomita rau de tot...dar tot rau a trecut.

Cu netu o alta mare poveste,al meu socru a vrut sa se mute cu abonamantu telefonic de la NTT la TELECOM fara sa ne anunte pe noi,si nici pe cei de la TELECOM ca noi suntem conectati la telefonul fix...asa ca o trebuit sa il instalam din nou .A fost aiurea tare fara,si voi mi-ati lipsit ff mult,.

Cu mare intarziere LA MULTI ANI pt toti sarbatoriti,am vazut ,frumosi bb-usi nostri...abia astept sa faca si Naomi un anisor.

Pengunica multumesc pt faptu ca ai spus la fete .

Sabina drum buna,multumesc pt grijele facuta pt noi si poate ne putem cunoaste in tara,insa nu am reusit sa i-au nici un nr de tel

Adina si Anca primit PM de la voi,drum bun sa ne intalnim cu bine.
Noi plecam pe 22 ,insa voi sta cateva zile in Bucuresti;in Piatra voi ajunge pe la sfarsitu luni.

Eli multumesc si tie de griji,dar ce virus a avut Stefanel?E bine?Si Naomi cat a fost bolnaviara am alintata la infinit si acum vrea numai in brate,sa o vedeti prin parc cum uraste carutu si vrea sa fie plimbata in brate.

Hiroral bine ai revenit,pt Karen si un sfat ,nu o invata in brate ca ai sa regreti,iti spun din propia experienta.

C-am atat,o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



tot eu,avem cateva noi la albumu mai


uitasem sa ii multumesc lu'Adina pt listuta,ff frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hiroral spune:

Buna dimineata!!
Anca imi pare rau ca a trebuit sa ai parte de asemenea neplaceri,si mai ales ca a fost puiuta bolnavioara..Refacere grabnica si multa sanatate tie si micutei si sa auzim in curand ca i-au revenit falcutele.
Am vazut pozele,sunteti doua scumpici!!Chiar ca ne-ai lipsit mult!!
Eu nu pre reusesc sa scriu in ultimul timp<dr de citit va citesc!!
Eli multa sanatate lui Stefanel!
Va las ca am o gramada de treaba si acum cat doarme mofturici tre sa mai fac si eu cate ceva!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

Servus fetelor! Ma bag si eu in vorba ne-ntrebata, dar de tatici romani in Japonia ati auzit? Poate ati discutat deja despre asta si n-am observat. Eu cunost o familie, el roman, ea japoneza si mi se pare ca "problemele" lor sunt asemanatoare cu ale voastre, dar putin diferite. Daca credeti ca n-ar trebui sa ma bag intre voi, spuneti-mi si am tacut. O seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shian spune:

Buna fetelor!

Anca bine ai revenit,imi pare rau sa aud ca ti-a fost printesa bolnavioara.Nu te ingrijora ca a slabit,ai sa vezi ca intr-o saptamana iar o sa fie "bucalata".Multa sanatate si pupici.

Hiroral,frumoasa foc "mofturici"a ta.N-o invata in brate ca nu e bine.Chiar daca mai plange bate-o usor cu mana pe spate si vorbeste cu ea,dar nu o lua in brate.Pupici si voua.

Linusa,bine-ai venit!Spune-ne mai multe despre tine.Pupici.

LA MULTI ANI Ayumi,sa-ti dea Dumnezeu o viata plina de reusite!

Adina,multumim pentru listuta.Cum stai cu bagajele?La mine e de rau...S-au strans atatea "nimicuri" utile...
Cum se simte Luka?Pupici si multa sanatate!

Despre noi ce sa va spun?Shion merge ,tipa,cateodata urla (saracii vecini),deocamdata nu e racit,dar ma astept la orice...
Mai avem 6 zile si plecam in tara,iar daca n-o sa-mi prind urechile in butoanele calculatorului sorei mele,atunci cu siguranta ne vom mai vorbi!

Pupici la toata lumea si la buna reauzire!

Anca & Shion

http://community.webshots.com/user/shian124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna!


Ayumi pt primul anisor. Sanatate, fericire si mult noroc. Sa ai o zi minunata si sa primesti multe cadouri. Te pupam dulce!!!

Anca, bine ai revenit! Sanatate multa lui Naomi. Acum e mai bine? Am vazut pozicile, ce plimbarete sunteti.
Stefan a avut enterocolita (a debutat cu voma de 6 ori in prima zi, a 2-a zi a inceout sa aiba si diaree si a inceput sa manance foarte putin). Acum e ok, a si reinceput sa manance mai bine, doar ca scapam de una si dam in alta, e racit, tuseste, stranuta si ii curge nasul.

Adina, ti-ai facut bagajele? Luka ce face, e mai bine?

Hiroral, o scumpa Karen. Sa fie sanatoasa si cuminte! O mai alaptezi sau ii dai si formula?

Anca (shian), felicitari pt realizarile lui Shion si la mai multe!

Stefan a invatat sa se urce in patul nostru. E super haios cum se urca pe o parte si coboara pe cealalta.
De cateva zile isi trage babetica cand mananca si apoi vrea sa se si dezbrace. Mi-a murdarit o gramada de hainute cu mancare si am vazut ca la unele nu au iesit petele dupa o spalare normala. Cu ce sa scot petele de pe hainele colorate?
Iar cand nu-i convine ceva, ma bate .

Fetele, de unde cumparati voi sosetele subtiri care sa aiba si elastic bun?

Noapte buna si vise placute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



LA MULTI ANI Ayumi pt anisoru implinit,sa cresti mare si sanatoasa si sa ii aduci mamei numai bucuri,scuze pt intarziere.

Buna la toata lumea si va multumesc pt reprimire.Naomi acum e bine,mananca ff bine si abia astept sa isi revine.A prins o viteza in mersu de-a busilea de nu imi vine sa cred;nu mai vrea deloc premergatoru(azi il bag la "naftalina"),se trezeste ff dimineata(cel mai mare record,la 4.45)si eu sunt zombi mereu.S-a imprietenit cu olita si ieri a facut pt prima data kk,va dati seama ce bucurie pe capu meu.In rest se comporta ca un copil de 10 de luni.

Anca felicitari pt realizarile lu'Shion,cred ca e un scump,abia astept sa il cunosc;spor in continuare la bagaje.Ce faci,iei carutu in Ro?

Adina am venit eu si ai disparut tu?Ce-ti face printu?

Eli multumesc pt griji si multa sanatate la Stef;eu ii pun lu'Naomi o babetica cu tot cu maneci,care se inchide la spate si nu o poate da jos.Despre pete nu stiu ce sa iti spun,eu pana acum nu am avut pr cu hainele.

Hiroralfrumoasa foc papusica ta,cred ca esti o mama fericita;nu o invata alintata ca nu e bine,multi.

Linusa bine ai venit in nostru;sunt bineveniti si tatici in club.

o zi buna,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hiroral spune:

Buna fetele!!
Ne cerem scuze pt intarziere, La multi ani Ayumi,sa cresti mare,sanatoasa si voioasa!!
Eli eu folosesc WAIDO HAITA pt scos petele de pe rufele colorate,si face treaba buna zic eu,multa sanatate lui Stef
Karen ce sa va mai spun ca deja s-a obisnuit in brate..sta cat sta in patut si se plictiseste si de carosel,apoi ii arat jucarii si ma joc cu ea,daca se poate spune asa,dupa care o luam in brate si la plimbare si cam asa trece ziua cel putin dupa amiaza ca dimineta vad ca dorme cat de cat.Papa numai san,nu-i dau formula ca se satura cu ce ii dau eu!Am cantarit-o acum doua saptamani si avea 4700g.
Anca felicitari pt mersul in picioruse a lui Shion si la cat mai multe tipete .
Anca felicitari micutei pt imprieteniea cu olita si la cate mai "iesiri"
Spor la facut bagaje!!

Mergi la inceput