Copilasi de mai 2003 (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alycia spune:


Buna fetelor si prichindeilor!
Mircea persevereaza in a nu-mi spune cand face caca si pisu, daca-l pun la olita e bine si isi face treaba dar el de la sine putere nu se deranjeaza sa ma anunte...off si eu care mi-am propus sa scapam de Pampers in vara asta...nu stiu cum o sa realizam chestia asta. Daca il las fara pampers prin casa o sa faca tot cate un pisu pe covor...iar pe afara tre sa umblam cu sacosa de schimburi.Voi cum procedati? Vad ca unii dintre prichindei sunt destul de avansati la faza cu toaleta...cum ati reusit fetelor?
Dana, buna faza cu kk la magazin...am ras copios, nu ai de ce sa te simti vinovata...sunt chestii naturale...dar totusi cum ai facut pana la urma cu kk l-ai lasat acolo?Aratati fain in pozele de la mare...off abia astept sa ajung pe acolo in vara asta...sper sa nu intervina nimik ca sa nu putem merge

Alycia si cei doi flacaiasi!
daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

La Multi Ani la prichindeii la care n-am apucat pina acu! :) Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!
Ne inscriem si noi in clubul cacaciosilor, poate mergem odata in grup la magazinul cu pricina! Poate ne coordonam, maninca unu' sfecla, altu' spanac, si facem picturi in culori pe podele! Vinzatoarele alea probabil au stat in pampersi pina la 18 ani, de-aia nu inteleg!
Noi sintem amindoi cam bolnaviori si ca nedormiti, da' las ca ne facem noi bine pina la urma, nu ne lasam.
Pina la urma am depistat de ce-i asa pus pe nazbitii: la gradi e model de cumintenie! Acasa, se "relaxeaza"!
ione, cum te descurci cu doua la o toaleta publica?

Sanatate la bebei si mamici.
http://community.webshots.com/user/parpalak
http://home911.servebeer.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Fetelor si la noi operatiunea "renuntatul la pampers" merge cam anevoios.Atat bona cat si eu o tinem fara scutec atunci cand este acasa.O punem des pe olita,uneori cere chiar singura si se aseaza pe olita si face pisu,dar alteori...Nu exista zi de la Dumnezeu sa nu mai scape cate un pisu,doua pe ea.Si daca am noroc sa faca caca dimineata cand o pun pe oala este minunat.Asta se intampla in 90% din cazuri.Mai exista si acel 10% de facut caca in pantaloni.
Pe strada nu avem curajul sa iesim fara pampers pentru ca nu cere intotdeauna si riscam sa ne cam udam.
Peste 2 saptamani plecam la mare si acolo o s-o tin tot timpul in fundul gol.Sper sa reusim sa renuntam la pampers,macar pe durata zilei,pentru ca noaptea cred ca este cam greu sa ceara la "teteu",cum spune ea la wc.
Pe curand si curaj fetelor,ca doar n-or sa mearga la maritis cu scutecele pe ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Cand citesc postarile voastre despre olitze si scutece, imi vine sa zambesc ;) Tzin minte ca unele voau sa scape de scutec inca de anul trecut. Si va tot ziceam ca nici la 2 ani nu scapam de scutecela astea :D. Cine a scapat de scutec sa ridice mana sus!!!

Si noi ne luptam din greu cu asta. Problema mea cea mai mare e ca la cresa nu incurajeaza mersul la olita. Din contra! Cu cat tzin copii mai mult cu scutec, cu atat mai bine :(. Asa ca am inceput s-o las numai seara si in WE fara scutec, prin casa. Si aseara, incepem lectzia: Uite KiKi, itzi pun chilotzei. Sa nu faci pisulic, in ei. Pisulic e la olitza! La care KiKi incepe sa urle ca din gura de sarpe: Vreau scuteccccc!!!! Nu vreau chilotzi!!!!. Am inceput sa-i explic ca scutecul e numai pentru cresa si la culcare. Daca vrea scutec tre sa faca nani. Dar ai cu cine discuta??? (apropo, ai vostri sunt tot atat de incapatzanatzi???)
Am pus pe situl lui KiKi poze de la aniversareIn poze e si Emma Louise, un alt BB de mai 2003 de aici din fr ;). Dar ce zic eu BB. De acum sunt copilasi ;)
Am fost zilele trecute la controlul de 2 ani la doctor. Suntem sanatoase tun, si avem dimensiuni de fotomodel: 85,5 cm si 12,5 kg. La corpolentza suntem exact la mijlocul graficului.

Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

quote:
Originally posted by Aalina

LA MULTI ANI Anais si Vladimir




sarumana de urari!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Buna fetili, noi am avut o zi mai proasta ieri.proaspata posesoare a 2 anisori alaltaieri noapte a facut aproape 40 febra prima data in viata ei.noaptea binenteles ca sa nu ai dr .i-a scazut f greu, am chinuit-o si cu cersaf us si cu sosete cu otet si tot tacamu.ieri toata ziua febra mare, dr ne-a zis ca e rosu in gat forma usoara, dar e viral si se manifesta cu febra mare.
A zis sa mai asteptam cu antibioticul,i-am dat antitermice dar cum le trece efectul iar sare peste 38.ea e vesela dar pe ochisori se vede ca nu e bine, iar eu stau la job ca pe ace….asa ca desi le uras diseara bagam antibioticu pe rol.

si eu zambesc stramb cand aud de olite, chilotei.Thea face in contiunare cu nerusinare pe ea, cateodata ma anunta cateodata nu.imi cam vine sa ma iau cu mainile de cap da asta e...

daca vreti sa vedeti poze cu micutza noastra de la chef
in album, la 2 anisori

cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Multa sanatate la toti puiutii bolnaviori. Sa va faceti repede bine!!!!

Eu va pupacesc pe toti mai ales ca v-am admirat pozele. Scumpii foc!!!Fetitele ca de obicei m-au terminat :))))

Carrie te inteleg mai ales ca si asta a fost un pic racit si imi venea sa sun din 5 in 5 minutele acasa.

Olo pupici la fotomodelul carliontat.

Meme distractie placuta la mare.

Parpalak copilul te-o fi crezand in concediu si nu vrea sa te plictisesti :)

Alycia cum iti mai merge la munca? Mai rezisti ritmului?

Lumy sper ca la vara chiar daca nu vin cu Dori sa o vad pe Francesca, pentru placerea de a-i da un pupic :)

Ione felicitari pentru reusita cu pampersul.

Danad astea sunt accidente care se pot intampla. Asta e. Ilinca sa fie sanatoasa :)

Daiopri probabil ar fi perfect daca s-ar combina cele doua sisteme medicale si ar pastra doar ce e bun din fiecare.

Fetelor nici noi nu stam bine cu olita dar eu nici nu ma agit inca. Daca il pun face la olita, altfel in pampers. Inca nu am inceput sa lucrez serios la asta, nu mi se pare suficient de cald la noi. Dori nu s-a adaptat total la plecarea mea le serviciu. Abia de doua zile ma conduce zambind si imi da un pupic la plecare. Insa de cand am inceput munca si-a stricat rau somnul de noapte de ajunsese sa se tot trezeasca si sa planga dupa mine. Sper ca sa isi revina la bunele obiceiuri de a dormi singurel la el in camera. In rest e la fel de activ ca de obicei. Cel mai bine e cand mergem la tara unde poate face tot ce ii trece prin cap fara ca sa ma mai stresez:)))De cateva seri ma ia de gat si imi spune ca sunt mami a lui si "ubesc" iar eu ma topesc, evident. Timp nu am mai deloc asa ca in marea lui parte sunt obosita. Dar ma bucur macar ca am si o alta activitate. Oricum mama imi e de un mare ajutor.
Va pup si inca o data multa, multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

[b]Ce mai faceti fetelor?Ca sa nu ne lasam si noi mai prejos binenteles ca si Mircea e bolnav si tuseste de-si scuipa plamanii si alta nu plus varsaturile de rigoare.De o luna de zile i dau Aloe Vera pentru intarirea sistemului imunitar...dar tare greu se vad rezultatele. Deocamdata nu luam antibiotic ca nu face febra in schimb avem rauri de muci si nu dormim noaptea ca e infundat nasul si io tre sa merg dimineata la servici si uite asa un intreg bairam de numai viata nu o pot numi.Oboseala extrema!
ollo v-am admirat in poze...ai niste fete de top model si alta nu! Sa-ti traiasca!
Aalina, tocmai s-a intoprs Vio de la Bistrita ca a fost acolo cu ceva treaba de la servici...a zis ca e fainut orasul...poate oi avea si eu ocazia sa va vizitez la vara...cine stie! Dorian dragul de el e flamand dupa tine si tare se simte in nesiguranta ca-l lasi si mergi la servici...da se invata el si cu orarul asta nici o problema.
Carrie unde sunt pozele aniversare de la 2 ani ca nu le-am gasit...Sanatate la micuta!
Spor tuturor la operatiunea olita! Sanatate puilor bolnavi![/b]

Alycia si cei doi flacaiasi!
daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Aalina, eu incep sa cred ca Paul o sa-mi spuna "besc" numai dupa ce-o sa se insoare cu vreo scorpie :) Da' ia da-l tu la gradi si-o sa vezi ce putin o sa-l mai intereseze persoana ta :)
carrie, da' cu Panadol n-a scazut? Noi facem si frisoane, ca s-o speriem bine pe mama, si ne ingheata miinile si picioarele, cind ne apropiem de 40.
alycia, noi ii dam cu miere si suc de lamiie (limonada) ca sa intarim imunitatea (batrinesti si romanesti si verificate). Se pare ca Aloe Vera asta intareste alta parte a imunitatii :) Aia cu dormitul - te inteleg.. eu am facut criza de bila de la nedormit, asa ca ai grija si de tine..
oLo, Paul proteaza ca din gura de sarpe si cind vreau sa-i schimb scutecul plin. Ma intelegi, e scutecul lui propriu si personal. Daca s-ar putea sa rezolv problema fara sa-i iau scutecul ar fi perfect!
Pe la gradi fetitele sint mai harnice cu olita, baieteii stau in scutece pina pe la 3 ani! Da' tanti de-acolo mi-a zis ca i-a scos pe multi din scutece, si ca la al ei a durat o saptamina de stat in fundul gol prin gradina.. :) Dupa care gata! Asa ca, cu multe sperante in acel "dupa care, gata", nu-mi fac griji de pe-acuma.
meme, poate faceti o escala si la magazinul vizitat de Ilinca! :)
Va pupa mama si sa va faceti bine.

Sanatate la bebei si mamici.
http://community.webshots.com/user/parpalak
http://home911.servebeer.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

alycia sanatate multa la Mircea, Thea e mai bine, nu mai are febra, dar azi a facut la istericale...cred ca d-soara s-a cam rasfatat zilele astea.

avem o problema:de o saptamana nu mai vrea baita!!plange cu disperare desi pina acum a fost innebunita...
nu a ars-o, nu am spalat-o pe cap, nimik,asa brusc.ce sa fac???

pozele sunt in albumasul nostru(de dupa semnatura)la sectiunea 2 anisori!

pupicei


cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput