Calatorie in timp?

Calatorie in timp? | Autor: Catan

Link direct la acest mesaj

Daca ne-ar sta in putinta sa calatorim in timp unde ne-am indrepta pasii?Eu una cred ca m-as intoarce cu citeva secole in urma din dorinta de a cunoaste modul de viata total diferit de cel pe care-l traim ,conceptiile bizare ale secolelor trecute...Suna terifiant,poate ca timpurile acelea ne vor fi ostile...Dar revenind cu picioarele pe pamint la realitatea care ne inconjoara Calatoria in timp este o UTOPIE.... MI-ar face placere sa aud si ceea ce voi ginditi despre acest subiect ipotetic.Va pupic si toate cele bune.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns octavia spune:

Am facut si eu un astfel de sondaj printre prietenele mele, acum cativa ani; toate se visau printese in crinoline... :)
Daca as putea calatori in timp, as alege sa fie peste 100-200 de ani.Imi pare tare rau ca nu voi sti cum va fi lumea atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana76 spune:

E curios faptul ca cele mai multe prietene ale tale se visau printese, eu intotdeauna am zis ca daca am trait? cumva intr-o viata anterioara am fost sigur vrajitoare (poate pentru faptul ca vrajitoarele spre deosebire de printese au avut o viata mai solicitanta?, mai activa? cine stie?).
Numai bine Dana si Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana76 spune:

A! si inca ceva, cred ca sunt cea mai mare admiratoare a teleportarii!
Abia astept sa se inventeze o masina de teleportat. Pe care sa o folosesc pentru a ma deplasa in timpul nostru. Adica dimineata la servici, seara la niste prieteni!
Dana si Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXANDRA MUTU spune:

Eu in una din multele vieti trecute am fost vraci si in una vrajitoare...... Tare mult as fi vrut sa fiu printesa.....sau regina...... m-am cam saturat de ruggggggggggggg!!!!!!!!
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana76 spune:

Alexandra, cum iti poti da seama ce ai fost intr-o viata anterioara? Asa simti tu?
Pusici,
Dana si Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireland spune:

Si pe mine ma intereseaza ce a intrebat-o Dana pe Alexandra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_daria spune:

Da, este un subiect tentant.
Si pe mine m-ar tenta o masina de teleportat si cel mai tare mi-as dori sa pot ajunge in viitor, nu numai peste 200 de ani, ci chiar si peste 1000, desi ideea ma cam sperie (cu siguranta ca as fi depasita de situatie...dar ar merita!).
Ce parere aveti despre lumile paralele, v-ar placea sa stiti ca mai sunt inca "n" eu-ri ale voastre care isi duc vietile in acelasi timp cu voi?
m_daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXANDRA MUTU spune:

Exista un program pe calculator si cu ajutorul sau am reusit sa aflu,nu l-am facut eu ci un coleg de-al meu astrolog; stiu ca exista si un site cu asa ceva, l-am vizitat foarte de mult..... acum 3 ani, cred, si acum nu-l mai stiu... am inceput sa caut....poate dau de el. Cred ca trebuie sa stiti ca in acel site nu cred( era de distractie)... in coleg am pentru ca era fiul unei cunoscute doamne din domeniu.......la care am apelat si mi-a confirmat....( si ea)!Iar daca simt..... da, simt, am foarte multe semne care imi confirma.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

Nu as vrea sa ma intorc in timp , pt.ca , cred cu tarie in DESTIN si in ceea ce mi-se intampla ca asta e cel mai bun mod de a trai...iar trecutul il las senina in urma indiferent de caz,nu-mi plac pasii inapoi, nici macar in vis...Daca insa e vorba de un timp viitor , pot sa scriu 1000 de pagini despre"vise".

Maryam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cam spune:

Mi-ar place sa ma intorc putin in timp, nu prea mult, sa traiesc perioada dintre cele doua mari razboaie. Din cate am citit si mi s-a povestit, au fost niste ani foarte frumosi.

Mergi la inceput