Constanta la apel !!! (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

TaNIA, eu acum m-am uitat in carnetelul lui David. La 14 luni avea 10,000kg (iti dai seama ce slabanog era!!!) si 81 de cm...Acum are vreo 13kg si 93cm...Eu cred ca nu trebuie sa iti faci griji, deja de la varsta asta nu mai se "atarna" la cantar de la o luna la alta...iar copro...eu i-am facut de am obosit si toate erau negative...DAca sunt activi...au arderile mai intense...asa ma consoloez eu.
DAr cred ca Bibi e super ok la greutate si intaltime...

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.
Janism"


Sinzi si David
David pe malul marii primavara - noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pt. gandurile bune. Am citit la spital urarile voastre (listate de Laura ).

Noi am ajuns ieri acasa (Roxana, mii de multumiri pt. pontul ca plamanii). Despre nasterea lui Stefa, o sa va povestesc pe larg cand voi avea timp. A fost traita la maxim . Asta ca sa se compenseze faptul ca am nascut asa de repede.Pe scurt: am ajuns cu dilatatie 3-4, pana la sala de nasteri era 6, pana in salonul unde ar fi trebuit sa imi faca epidurala aveam deja dilatatie maxima. Au trecut doar 10 minute de cand am ajuns la etajul 7, pana la expulzie. Am facut cel mai mare circ, am agitat pe toata lumea, inclusiv pe doctor, care nici nu avea "instrumentarul" pregatit pt. nastere in sala aia, am nascut cu adevarat natural (fara nici un calmant), dupa care, bineinteles am continuat s aurlu la cusatura.

Acum sunt foarte bine, doar ca epuizata de oboseala. Am dormit doar doua-trei ore pe noapte.

Stefan este cel mai dulce baietel (initial mi s-a parut cam uratel), dar pe zi ce trece e mai frumos . Despre "probleme" cu papa, alta data. Acum incercam sa intram cat de cat intr-un program. Este f. greu, incerc sa ma odihnesc.

Maria a avut o reactie extraordinara. Aproape ca a avea lacrimi in ochi si nu mai stia cum sa il mangaie si sa il pupe. Dar abia de acum o sa inceapa partea grea, o sa ma straduiesc sa o fac sa se simta la fel de iubita si importanta.

Roxana, tot ce mi-ai "prezis" tu pe parcursul sarcinii s-a adeverit. Inclusiv nasterea intr-un sfert de ora. si

Va pupam
Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Cornelia sa va traiasca baietelul si sa va bucurati de amandoi!

Diana

POZE :
http://community.webshots.com/user/dianamaria007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Laura
Uneori am impresia ca poate deranjez in jurul meu cu vaicareala mea, parca nu toti percep greul de pe umerii mei, dar imi trece!
Totusi am destule si incerc sa fac fata, sa ma impart in 1000! Noroc ca ma sustine sotul meu!

Cornelia, odihna si curaj!

Racushoarele Cristina& Alexia
crixia@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna ziua!

noi suntem in vacanta la mare si avem mare nevoie sa gravam niste butoni de argint!
si nu stim unde se poate face asa ceva in Constanta...


si multumim anticipat!


Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


me, my family, MY SON



poze de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

nu vreau mare lucru - doar o litera pe un buton si una pe celalalt...

nu se poate sa nu fie si in Constanta o bijuterie care sa faca si asa ceva (sa graveze)!


Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Herra, in mod normal, orice bijuterie(chiar daca e de aur) poate sa faca o operatiune de genul acesta!
Pe bd. Tomis la Capitol este o bijuterie si mai este una tot pe bd./ Tomis intre spital si liceul nr.4 intrebi ca oricine te indruma daca spui reperele.Bafta si sejur placut!
Tatiana, de bine ce ma vaitam, azi pt. prima oara dupa niste luni bune Bibi a facut...cacareze...scuzati...Eram asa fericita...dar mititica s-a scremut....de se inrosise toata!Cum o dai...nu-i bine!
Sinzi, Anduta avea 13kg si 90cm la 3,5ani....asa ca...pana la urma important e sa fie sanatosi, dar e bine sa mai cautam cate ceva....

Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)

Poze Aprilie!

Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Herra, stiu sigur ca la fosta Casa a modei, pe str. Stefan cel Mare, cum intri, in stanga, inainte de scari, la parter se graveaza in argint. Sper sa nimeresti si sa-ti realizeze ce anume doresti tu. Concediu placut!

pozele noastre: http://www.adina.as.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutari constanteni,
Roxanaz,multumesc de urare...Se pare ca nu a avut loc nici o intalnire azi,vremea nu a fost prea buna,dar incercam maine...
Oana,subscriu si eu la ce a scris Mav:daca ai treaba la doctor intra prima,ai prioritate.Nu astepta si lasa-i sa vocifereze(cu toate ca ma indoiesc ca ar vocifera cinva).
Dady68,mie nu mi se pare nimic anormal in felul cum are scaun printesa ta.Si Luana a facut la fel.Depinde ce mancarica ii dai,cred eu.Cel putin asa se intampla cu fata mea:are kk mai moale sau mai tare in functie de ce mananca...Nu e rau sa-i faci si un coproparazitologic...Se zice ca nu iese tot timpul din prima acest examen si ca e bine sa-l repeti...Sa fie totul bine si cea mica sanatoasa!
Cornelia,inca o data felicitari pentru puiutul Stefan!...Sa fi sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii!
Sa aveti parte de duminica frumoasa !

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Poze-de-familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna dimineata!
E atat de dureros sa-ti creasca masele .... Desi de mult mi se sparsese gingia in dreptul unei masele de minte, acum este asa inflamata, peste masea (care presupun ca acum creste din nou), ca de 3 zile ma doare non stop! Pe langa anti-inflamatoare (Advil sau Panadol Extra), mi-am dat cu Dentinox (de la Sebi) si Dento-calmin si tot ma doooooare!

Cornelia, sa fiti sanatosi! Mi-au dat lacrimile cand am citit despre reactia Mariei! pt voi!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput