Orgasmul...la femei!(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

vai Aileene, mi-au dat lacrimile cand am citit ce ai scris. prin ce ai trecut! cunosc si poveste familiei tale, povestita la subiectul cu firma delphin, stiu ce necajiti ati fost toti din familia ta. Doamne, si cand ma gandesc cat se plang unii de tot felul de nimicuri si nu-s multumiti, d-apoi sa afle prin ce au trecut altii....
oricum, eu zic, ca si syd, sa te bucuri de ce ai acum, probabil si-a intors Dumnezeu fata catre tine. ai un sot bun, un copil, esti in Franta.
nu avem de ce sa te judecam, Doamne fereste... nu stiu daca l-ai reclamat pe dobitocul respectiv la Politie, poate trebuia s faci asta, daca n-ai facut-o.



Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Aileene, am plans citind mesajul postat de tine. Felicitari ca ai fost tare si ai reusit sa treci peste asta. Sa-ti traiasca familia si sa te bucuri de ea pana la adanci batraneti!Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Dragele mele SYD RAMONIKA si ANAMARIAME inca de la inceput vreau sa va spun din suflet , un sincer MULTUMESC ptr intelegere , sincer nu stiu ce m-a apucat , scriind acest cosmar care nu-mi da pace , dupa atatia ani care-au trecut , cicatricea a ramas si de fiecare data cand ma-ntorc cu ochii mintii la aceea intamplare , "crucea vietii mele" ( cum imi spun eu ), nu pot face sa nu plang si acum citind randurile voastre in care am gasit atata intelegere de parca m-as fi spovedit mamei mele in persoana , n-aveti idee cat de bine mi-a facut si va multumesc inca o data ptr ca crucea a fost si incepe sa mi se para prea grea sa o duc mai departe pe umerii mei si as vrea sa pot uita dar cred ca va fi un secret pe care-l voi duce "dincolo" cu mine ! Intr-adevar Ramonika , ai dreptate , dar nu am putut face treaba asta , sa ma duc la militie ca sa-l denunt pe idiotul acela , n-am avut forta , ma simteam vinovata , murdara , fara valoare si fara sens in viata ! Stiu acum ca sunt adulta si gandesc altfel , ca ai dreptate , dar acum e prea tarziu ! Daca ar fi fost atunci , sunt constienta ca ar fi platit cu varf si indesat si ar fi facut puscarie cel putin 8 ani ptr viol , mai ales pe o minora dar cainta e prea tarzie acuma ! Am urat barbatii , nu-mi imaginam ca-ntr-o buna zi bunul D-zeu isi va arunca privirea si mila Lui deasupra mea si ma va binecuvanta cu un "OM" care-si merita numele pe deplin , sotul meu care ma iubeste si care ma poarta pe un piedestal ca pe o zana buna si cu care am facut un drum destul de lung si care n-are cum sa se opreasca ptr ca dragostea noastra e reciproca si tare ca o stanca si avem si baietelul nostru pe care l-am facut cu mult greu , vina era a mea , eram prea incordata si-mi si lipsea un pic de estrogeni , dar medicii au rezolvat fara nici o problema si acum suntem parintii cei mai fericiti din lume si viata are un rost si merita sa fie traita , da , bineinteles dragele mele , iar viata sexuala cu orgasmele si BIG"oooo" este formidabila , sotul meu a reusit sa-mi faca cunostinta cu FERICIREA de-a fi femeie si de-a face ceva care s-aduca placere femeii , din care amandoi sa profite cu placere , orgasmul de care nu stiam ce este si cu ce se mananca l-am descoperit o data cu EL in bratele lui , pline de caldura si dragoste si cu multa rabdare ... , ma bucur ca am fost tare si am putut sa va spun tot ce e pe sufletul meu si va multumesc inca o data ptr intelegere , va imbratisez cu mult drag a voastra Aileene care va doreste voua dar si familiilor voastre tot binele din lume si multe realizari in viata
Ramonika , ai dreptate , eu sunt cea cu subiectul "delphin" caruia nimeni nu-mi mai raspunde si pe undeva ma bucur ptr ca asta inseamna ca nu-s multi care au fost excrocati , ca si ai mei care uite mama mea-i plecata din TM la 40 de km acolo unde a pierdut totul din cauza inundatiilor ( jud timis sub ape ) ... din pacate ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by aileene
Ramonika , ai dreptate , eu sunt cea cu subiectul "delphin" caruia nimeni nu-mi mai raspunde si pe undeva ma bucur ptr ca asta inseamna ca nu-s multi care au fost excrocati , ca si ai mei care uite mama mea-i plecata din TM la 40 de km acolo unde a pierdut totul din cauza inundatiilor ( jud timis sub ape ) ... din pacate ! ...


nu neaparat. poate unora le e frica sa vorbeasca despre asta (delphin).
imi pare rau de familia ta (din Romania), sincer.
bine macar ca esti fericita in Franta.



Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Aileene, tocmai pt ca sunt oameni intelegatori si ca barbatul tau e OM,de ce sa treci "dincolo" cu secretul tau si nu-i spui?POate o sa-ti ia toata piatra de pe inima si sa te simti mai bine.Cred ca te-ar intelege si te-ar proteja mai mult.
E pacat sa te mai gandesti la trecut ,sa-ti dea lacrimile cand in prezent ai mai multe decat unele dintre noi,un cuplu minunat,un copil pe masura, si in cazul de fata marele OOO,de care eu una duc lipsa.
Azi i-am scris barbatului s-o ia mai incet ,ca am nevoie de lung preludiu,din cand in cand sa se ocupe de mine,prin mesaj.Sa vad ce spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Draga RAMONIKA sunt 100% de acord cu tine , poate unora le este frica sa vorbeasca , eu respect tacerea lor , fiecare are motivele sale bineinteles si n-am sa fac o boala din treaba asta , nici o fixatie ca "dupa ploaie...parazol" , n-are nici un rost !
Iti multumesc totusi ptr PM pe care mi l-ai trimis si mesajele postate la acel subiect , ai o inima de aur sa fii iubita si fericita , te si tin sa-ti multumesc ptr gandurile bune pe care le ai spre mama mea ... esti dulce ! Te apreciez si-ti trimit o
Draga SYD ... e adevarat ca m-am gandit si razgandit in acelasi timp sa-i spun sotului povestea mea , sunt sigura ca m-ar intelege ! Dar e mult mai usor sa te gandesti la ceva pe care poti spune-n scris , care e mai greu de povestit !!! Cine stie poate intr-o zi , imi voi lua curajul in amandoua maini si-l voi face ! Nu stiu de ce nu-l pot face , poate ca l-am tinut prea mult in cutiuta mea secreta ?! Sunt sigura ca m-ar proteja ca-ntotdeauna e mai mult ca sigur , dar deocamdata-mi lipseste acel "declic" , oricum ma voi gandi acum ca v-am vorbit , la posibila varianta de-ai povesti TOTUL si voi incerca sa fiu la fel de tare ca si cu voi !
Sunt constienta ca-n lume exista cupluri cu mari probleme , nu-s urcata pe norusorul meu alb si pufos , si-mi pare rau cand vad cate-un cuplu care se desparte , mai ales unde-s si copii !
Imi pare rau de tine ca nu ai ajuns inca la EXTAZ , si ca nu l-ai intalnit inca pe BIG " OOO...OOO " , este un lucru pretios care trebuie cautata cu mare rabdare , si eu am fost in cazul tau , nu-l stiam , auzeam de la femeile din jurul meu de acel punct culminant pe care-l cautam cu toate , ca daca nu n-are rost sa-l faci , doar de dragul sotului , asa cum imi spunea al meu , la inceput ! Ca daca tu nu ajungi sa-ti placa si sa simti placerea ... n-are nici un rost sa-l facem ! Atunci i-am spus de acord , hai sa-ncercam ! Ma las pe mana ta ! Incet incet , am inceput sa-mi transform garderoba lenjeriei intime , faceam o seara / sapt (sambata in special) "seara speciala" in care totul era la "rendez-vous"..., sticla de sampanie cu cupele ei , eu proaspat spalata , el la fel , muzica jazz in surdina , f sensuala si placuta , lasandu-ne dusi de undele dragostei , etapa dupa etapa , in care n-am simtit nici umbra de profit sau graba sau perversitate din partea sotului , ceea ce m-au facut sa ma destind la maxim cu toata increderea si ptr asta ii multumesc , m-am descoperit si am ajuns la concluzia ca sunt capabila sa cunosc extazul si e tare placut , fara el nu ajungeam aici ! El m-a facut sa descopar si faimosul "punct G" pe care nu stiu daca-l stiti ?! De asta va voi vorbi cu alta ocazie ! Ati vazut ca din punctul asta de vedere nu mai sunt blocata , doar ca uneori amintiri urate ma napadesc si simt nevoia sa vorbesc , acum ma simt mai usurata ca am putut imparti secretul meu cu voi , sper ca-ntr-o buna zi sa-l pot imparti si cu jumatatea vietii mele si sa nu-l duc "dincolo" cu mine ! Syd , un dulce si tie si toate cele bune , sa fii iubita ! Scuzati-ma daca-s luuuuunga de fiecare data ! Aileene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica-mica spune:

Buna fetelor!
E un subiect mai delicat, mai dificil de abordat dar care intereseaza pe toata lumea.Nu am discutat niciodata nici macar cu prietena mea acest subiect, de mama nici macar nu poate fii vorba . Desii mi-am inceput de ceva ani viata sexuala nu m-am intalnit de multe ori cu marele O si de fiecare data aveam alte simtiri, manifestari. Sotul meu este f grijuliu si atent si ar fii super multumit daca as avea orgasm de fiecare data. Mi-a spus chiar ca sunt o femeie greu de "multumit". Incerc sa ma rup de realitate, sa uit de alte griji , reusesc cu greu si cand sunt aproape de el ( O) daca mi se intampla sa apara cel mai mic disconfort sau scartaie ceva prea tare revin la momentul initial si trebuie sa o iau de la capat.
Aileen esti de admirat cum ai reusit sa-ti continui viata dupa acel viol, faptul ca ai mai putut sa te apropii de un barbat si sa mai ai incredere in el.


"Nimic nu costa mai mult decat nestiinta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Aileene, n-am cuvinte la povestea ta, dar ma bucur enorm ca ai gasit asemenea fericire alaturi de sotul tau.
Ca sa mai deviem putin de la subiect, si eu era sa trec prin asa ceva pe la 13 ani....m-a urmarit un tip in scara blocului in care era intuneric bezna si pe la etajul 2(eu stau la 4) vazand ca omul se grabea, pentru ca a intrat fugind in scara, am zis sa-l las sa treaca. Noroc ca aveam un ghiozdan mare si tare in spate si cand m-a prins m-am zbatut tare si am reusit sa scap si sa fug (ca de tipat nu am putut ca ma blocasem) in sus pe scari, el vrand sa vina dupa mine dar atunci cineva tocmai iesea din casa si aprinsese o lumina si a fugit. Eu am urcat in casa si m-am dus in dormitor unde am plans de spaima dar nu am zis la nimeni nimic pana mai tarziu cand am mai povestit pe la prienteni! Si eu ma simteam rushinata desi nu reusise decat sa-si puna mana pe zona intima inainte ca eu sa fug. De la toata treaba asta am ramas cu o teama de a iesi din casa si de a intra intr-o scara....tot timpu ma simt urmarita si la fiecare zgomot pe care il aud cand urc, chiar daca uneori e un zgomot de la mine.....imi sare inima din piept si grabesc pasu sa ajung mai repede la usa sa intru in casa.
Tot timpul m-am gandit oare ce mi-ar fi facut animalul ala ca om nu poate fi, mai ales ca eram doar un copil de 13 ani si nici nu stiam ce este sexul!
Dar sa ne intoarcem la subiect... Draga Mica-mica, si eu patesc de multe ori la fel, orice zgomot ma poate scoate din starea de bine , de aceea e bine sa inchizi toate telefoanele, ceasurile si alte surse de zgomot, sa pui o plapuma pe podea ca sa nu scartaie patul(care poate deveni f enervant) si sa nu te mai gandesti decat ca esti in al noualea cer si nu-ti mai pasa de nimic. A si inca ceva ...pentru mine daca domnul nu intra (penetreaza) in ritmul meu adica f incet sa ma pot obisnui cu ideea imi apare la inceput senzatia de urinare si m-a aruncat complet de pe cursul placerii. Altfel am orgasm in 2 min !

Ai grija ce-ti doresti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

http://www.seximus.ro/intr_104.html

http://www.eva.ro/sanatate/articol334.html

am citit candva ca unele teorii sustin ca n-ar exista deosebire intre orgasmul clitoridian si cel vaginal; probabil legat si de dilema a exista sau a nu exista acel punct G.

Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

Hop si eu p-aici!

In primul rand aileene, m-a impresionat tare povestea ta. Imi pare sincer rau pt ce s-a intamplat atunci, dar imi place ca esti o femeie tare si ai trecut peste. Ai toata admiratia mea!

In al doilea rand, Ramonika, Syd si Delidana a propos de orgasmul intern, el se poate atinge destul de simplu daca in timpul actului va incordati cat puteti de tare muschii vaginali. Cel putin la mine asa functioneaza - "il strang" pe el cat pot de tare si in scurt timp - tzac! si momentul culminant. Darrr nu functioneaza (la mine) decat daca stau eu deasupra.

In al treilea rand, a propos de subiect... pe mine m-a "dezvirginat" ginecologul (un imbecil). M-a durut de n-am mai putut, am mers pana acasa cracanata si plina de sange. Asta s-a intamplat la primul meu control ginecologic...

Asa incat,prima data cand s-a intamplat cu adevarat (cateva zile mai tarziu) a fost super, fara dureri si cu orgasm. E adevarat ca mi-am inceput viata sexuala pe la vreo 19 ani, deci... eram deja destul de "matura" din punctul asta de vedere si-mi doream cu tot dinadinsul sa se intample "minunea".


Nane

Mergi la inceput