Orgasmul...la femei!(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Aissa ,spui ca femeia trebuie sa se cunoasca ea insasi,dar e vorba de clitoris,nu?Dar ce facem cu cel vaginal care nu vrea sa se arate?Eu una nu reusesc sa ma destind,imi umbla prin cap o multime de idei.Doar bauta nu ma intereseaza ce-i in jur si tot nu iese ce trebuie.


Si eu tot pe la aceeasi varsta,dupa o deflorare fara succes,nu m-am gandit decat la sotul meu,macar el sa se simta bine.Saracul,niciodata n-a stiut ca simulam.Cu actualul,nu demult i-am aratat calea spre succes,ori el ma atinge,ori eu,dk tin neaparat sa am orgasm.Si spre nedumerirea mea,m-a intrebat dk imi plac femeile,vazand oarecare schimbare,dar el nu stie ca nici cu el n-aveam inainte.Nici nu stiu dk e bine sa-i spun,mi-e sa nu fie ofensat,sa spuna ca am mintit si sa-mi taie portia de tot.


E bine ca se reia subiectul,mie una mi-e lene sa caut in arhiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Si eu mi-am inceput viata sexuala tot pe la 17 ani si orgasmul a aparut mult mai tarziu.
Ce cred eu ca e important sau cum am vazut ca merge la mine:cand incepeti sa nu te mai gandesti la nimik altceva,ex:sa nu se trezeasca copilul,maine ce fac de mancare.sa incerci sa iti elimini toate gandurile din cap si sa fi cu totul langa partener.sa nu iti fie rusine de partener.....intr-un cuvant sa te destinzi si sa il indrumi spre punctele tale sensibile.


Si in final,nu mai stiu a cui e vorba dar suna cam asa:'Doamna in societate si 'curva' in pat'.Imi cer scuze daca e un cuvant cam dur





'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Constat si eu cu oarece zimbet ca toate subiectele astea despre ce este orgasmul si ce vrea el sint initiate de studente. Bravo lor. Eu nu numai ca nu stiam ce e aia la virsta lor dar nici nu aveam pe cine sa intreb. Enderbaby, iti raspund asa cum am raspuns si altora (si in calitate de mama de baiat aproapiat de virsta ta). Orgasmul la femei nu vine la primul contact sexual. baietii simt placerea de prima data; fetele nu. Ca sa-l simti trebuie sa-ti golesti capul de toate grijile lumesti si sa te lasi in voia acyului fizic. De multe ori gindul la orgasm face ca acesta sa nu apara. De asemeni pt. femei e f. important sa se simta iubite; cu alte cuvinte sa faca dragoste cu cel pe care il iubesc. Asta ajuta la obtinerea orgasmului. Preludiul e de asemeni f. important. Invata-l pe prietenul tau sa te excite acolo unde iti place mai mult si tu pe el la fel. Vizionarea de casete video educative dpdv sexual va fi mult mai folositoare decit orice ti-am spune noi aici. Si fireste, vezi-le cu prietenul. Si nu uita sa va protejati, caci nu va trebie bebei acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Ma bucur sincer ca mi-ati raspuns, credeam ca am deschis chiar degeaba subiectul din nou.
Acuma noi tinerii aflam de toate si metode de protectie si metode de "placere", dar nu demult toate subiectele astea erau tabu.
Si Syd daca imi permiti sa indraznesc sa-ti dau si eu cateva sfaturi , in primul rand eu cred ca cel mai important in cuplu e cominicarea, eu nu cred ca as fi reusit sa ma destind in momentele intime daca el nu ar fi fost rabdator cu mine, doar datorita lui cred ca am obtinut orgasmul. Trebuie sa vorbesti foarte mult cu partenerul si el sa nu te bata la cap daca ai avut sau nu , in actul sexual eu am invatzat sa nu urmaresc orgasmul ca nu o sa vina si sa stiu ca ceea ce fac ma face sa ma simt bine.
La inceput eu nu reuseam sa am orgasm decat in pozitia misionarului si asta cred ca din cauza ca eram putin pudica si ma simteam prea in vizor in alte pozitii. Cred ca vreo 8 luni a fost asa, acuma am in doua pozitii (eu deasupra), dar mai am timp si de altele.
Gata ca m-am lungit ....

Ai grija ce-ti doresti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

spuneti-mi si mie fetelor cum se poate obtine orgasmul intern mai usor. pot numara de degetele de la o mana de cate ori am avut orgasm intern... din ala extern am aproape de fiecare data, dar tre sa muncesc eu pt el... altfel, cam greu se lasa...


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Ramonika ,daca l-ai avut de cateva ori,inseamna ca e posibil.Gandeste-te in ce stare de spirit erai,ce simteai atunci.Si eu muncesc la al extern,macar cu atata sa ma aleg.

Enderbaby,dupa atatia ani nu -i pot spune adevarul,doar dk as prelua eu initiativa( putin probabil) sa-i arat ce-mi place.

De obicei nu sunt vorbareata,in pat nici atat.Parca simt ca o discutie ne-ar raci.Si dk nu-i spun,n-are de unde sa stie ca trebuie s-o ia mai usor.

Greu,greu..si nu mai am rabdare,vreau sa ma faca sa zboooor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna fetelor
Interesanta discutie, ma alatur si eu...
Mi-am inceput viata sexuala la 20 de ani cu actualul sot. Pe "big O" l-am cunoscut cam o luna mai tirziu. Si mie imi este greu sa ajung la orgasmul "intern" si de aceea ma multumesc si cu cel "extern" care mi se pare la fel de super. Nu sint experta in ale sexului dar eu cred ca daca este vreo problema in acest domeniu este bine sa fie discutata de ambii parteneri. Si eu am fost timida si nu-mi venea sa deschid acest subiect insa vorba sotului "cu tirsala nu faci nimic" asa ca pina la urma am discutat despre ce ne place si ce nu. O cale mai usoara este sa-i arati sau sa-i dai de inteles partenerului ce anume iti place in timpul actului, ii ghidezi mina catre punctele unde simti ca-ti face placere sa fii atinsa si treptat o sa-si dea seama ce-ti place si ce nu-ti place, dupa reactiile pe care le ai.
Ramonika si eu sint cam in aceeasi situatie ca tine cu exceptia faptului ca la mine orgasmul vine de fiecare data, insa e foarte adevarat ca si eu trebuie sa muncesc pentru el. In momentele intime eu ma concentrez pe ceea ce se intimpla atunci si de regula nu sint probleme cu big O, nu se lasa asteptat mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Si mie mi-a fost si inca mi-e destul de greu sa vorbesc cu glas tare despre ce vreau si ce-mi place. Si EL, dragul de EL, m-a ajutat. Mi-a propus sa-i scriu. Mesaje pe telefon. Si, chiar daca suntem in pat unul langa altul, ne scriem mesaje si intelegem tot. Acu sa nu intelegeti gresit. Nu scriem in timp ce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

ENDERBABY Inca de la inceput tin neaparat sa te felicit ptr forta si curajul de-a impune acest subiect , folositor noua femeilor , ptr ca avem ce invata pe zi ce trece ! Pacat ca ai fost "inghesuita la perete" cum spui tu , dar ce mai vrei , asta ti-e omul , in loc sa avanseze el ... ca racul , da inapoi ! Eleganta de multe ori se lasa "dorita" , iar toleranta deasemenea si epacat !
Oricum CHAPEAU cum spune frantzuzul ptr subiect !!!
Aventura sex in viata mea n-a inceput prea bine , am fost violata la varsta destul de frageda (15 ani) intorcandu-ma acasa de la scoala pe o straduta-ngusta si tare intunecoasa , un intuneric pe care nu-l mai suport si incerc din rasputeri sa nu fiu niciodata in intuneric , un barbat cu un cutit in mana , m-a obligat sa-l urmez , eram atat de inspaimantata , de nici glas nu mai aveam in fundul gatului si il urmam cu frica-n san , imaginandu-mi ca erau ultimele momente din viata pe care le traisem ! Intr-un tarziu intraseram intr-o casa , unde nici aleea n-o vedeam , simteam doar ciorchini de struguri copti si grei atarnand deasupra mea , iar cand in sfarsit lumina din camera se aprinsese , cand am vazut fata "celui" care si-a permis sa faca treaba asta sa-mi taie drumul si sa ma ia fara doar si poate , eram tare suparata-n sufletul meu si vroiam sa plang , dar nu puteam de frica , lacrimile imi ramasesera blocati in ochi si glasul in fundul gatului , gandindu-ma la oare ce va "urma" ? ptr ca nu cunoscusem viata sexuala pana atunci ! barbatul acela m-a intrebat daca eram fata mare ! dar nemaiauzind asemenea intrebare , stiind ca fetele mari au vreo 20 de ani ,i-am raspuns ca nu , dar ca nu vreau sa-mi faca vreun rau , la care mi-a raspuns nu-ti fie frica , voi face incet ...! la care tremuram ca frunza-n vant gandindu-ma la ce va urma ! m-a dezbracat cu vocea tremurand si cu o respiratie din ce in ce mai zgomotoasa , care ma infricosa si mai rau , pe urma m-a pus in 4 labe si cu cutitul sub perina mi-a spus sa nu urlu , iar el prin spate cu o violenta nemaipomenita m-a penetrat ...! povestindu-va acest pasaj unic din viata mea , pe care nu l-am povestit nimanui decat sorei mele dar cu f multi ani mai tarziu , va rog sa ma credeti ca mi-am "golit" un pic sacul si mi-am luat o piatra de pe inima , chiar daca se vor gasi unii care sa ma judece , eu am fost si condamnata si nu-mi pasa de ce vor spune altii , ceea ce-am vrut sa spun cu povestea mea , este ca acum sunt casatorita de 12 ani cu un barbat tandru , care ma iubeste enorm si care m-a ajutat sa cunosc adevarata placere sexuala si nu este un lucru de neglijat ci dimpotriva de discutat , avem un baietel de aproape 6 anisori si viata e frumoasa si merita traita chiar daca uneori n-avem puterea de-a vorbi celor din jur ! Va multumesc si scuze dac-am fost prea lunga ! Aileene !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Chapeau si tie pt curaj Aileene.Am avut onoarea sa-ti impartim secretul.Ai avut multa putere sa treci singura peste evenimentul neplacut si norocul sa gasesti un om tandru.
Bucura-te de prezent si de familia ta

Mergi la inceput