Vrancea ( 5 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Seara buna!

Eu sunt acasa si il astept pe Lari care m-a anuntat ca e blocat in trafic si mai dureaza pana ajunge..Si mi-e tare foame dar il astept...

Noi am avut musafiri duminika, de fapt ne-am strans din nou gashka si am petrecut intre noi, am dansat, am mancat pana nu am mai putut sa ne miscam ...dar mi s-a parut ca tare repede au trecut zilele astea...si ca de fiecare data ma gandesc, atata pregatire si atata mancare si atata munca pt o zi care trece imediat...

Luni am fost la cumparaturi. Lari a cumparat doua papusele gemene, nu am scapat de el pana nu le-a pus in cosh. Cica sa aiba pt fetita care va veni....cand va veni nu se stie, dar el sa fie pregatit cu papusile... Pana acum a cumparat masinute, avem acasa ditamai colectia...

Am cautat o pereche de papuci, de fapt acum ceva timp gasisem unii frumosi si comozi dar mi s-a parut cam mare pretul (30 lire) si am zis sa astept sa vad de-oi gasi ceva la Paris...daca nu, mi-i iau cand ne intoarcem..

A fost cald si azi dar bineinteles ca nu se putea fara 2-3 dushuri...

Va pupa fata pe toate, aveti grija de voi si scrieti mai des ca sa nu va pun asente!



--------------------

Andra
Noi
Weekend 2-3 aprilie

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Buna seara si de aici!

Exact asta era si concluzia mea de la Anul Nou, cand am muncit o groaza sa fac tot felul de bunataturi si care s-au "evaporat" ca si cand nimic nu ar fi fost! Si de aia mi-am zis sa nu ma mai omor! Dar stiu ca altfel nu se poate! Ce sarbatoare ar mai fi aia?

Si deci deja cumpara jucarii sotul tau? E clar, trebuie sa ii faci un bebe! Nu mai scapi de data asta!

Nu stiu cum sunt preturile in Paris, dar imi imaginez ca mari, pentru ca aici la noi o pereche de sandale poate ajunge la 80€! In fine, nu vreau sa te sperii..

La noi astazi a fost o vreme foarte capricioasa...a plouat, a iesit soarele, a plouat apoi cu piatra, iar a iesit soarele si apoi s-a facut o zapuseala de innebuneai nu alta! De abia astept sa ma bag in pat ca m-a cam dat peste cap ziua asta!

Noapte buna la fete si sa aveti vise frumoase!


Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Prixi, multumesc mult ,totdeauna m-ai ajutat,ce m-as face fara tine?
Are medic de familie si am si eu... altul,dar nimeni nu stie..... o sa iau legatura cu centrul de care mi-ai scris, sa vad ce pot face ei.
Bafta la examen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Neatza!

Speranta, am uitat sa iti spun bun venit aici, sper sa te simti bine cu noi si imi pare rau ca nu te pot ajuta cu o info pt mama ta. Nu pot decat sa ii urez multa sanatate!

Iselin, salutic. Eu nu sunt din Focsani dar am fost de multe ori acolo si mi-a placut tare mult. Am avut prieteni, acum va am pe voi...Sper ca voi mai ajunge pe acolo intr-o zi, poate o sa fim toate sa iesim la o cafea/pizza/un suc...

Flori, ce faci puiutz? Cred ca deja te pregatesti de plecare, nu? Iaca eu mai am o saptamana si un pik pana plec, dar sunt convinsa ca alea 3 zile la Paris vor trece asa de repede...

Roxi, voi nu aveti de gand sa faceti un bebitz?
Cat despre preturi la Paris, am auzit ca sunt magazine si magazine...cu preturi mari, foarte mari, mici sau foarte mici, depinde de zona si de firma desigur. Eu sper sa gasesc preturi acceptabile. De nu, o sa ma intorc la papucii aia de aici...

Kata, pe unde umbli? Ne-ai uitat?

Lorena, mai spune-ne cum a fost la mare. Lume? Vremea?

pt toate fetele si haideti la vorba..



--------------------

Andra
Noi
Weekend 2-3 aprilie

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Salut la toata lumea!

Pupici la toate ca sunteti niste dragute si ma incurajati pentru vineri!

Speranta, e greu sa cauti ceva de aici...Eu atat am gasit in Pagini Aurii, dar sunt convinsa ca sunt mult mai multe centre in Focsani! Poate la Spitalul Judetean, Militar stiu mai multe! Iti dai seama ca sunt poate mai multe cazuri si trebuie sa se faca ceva! Nu toata lumea merge in Bucuresti dupa o proteza...Sincer imi pare rau pentru mama ta si imi dau seama si cat de greu iti este, mai ales ca esti in alt oras! Inca o data SANATATE mamei tale!

Andra, cand pleci la Paris? Parca ai zis ceva ...saptamana viitoare, nu? V-ati facut planul de bataie? Ce vreti sa faceti? Sa vizitati muzee sau sa vedeti exterioare? Cu magazinele si cu preturile, asa e peste tot, dar cred ca uneori nu trebuie sa iti iei cel mai ieftin lucru pe care il gasesti pt ca poti avea surpriza sa fie foarte prost calitativ si sa nu-l poti purta niciodata! Asa am patit eu cu o pereche de pantofiori de vara din panza, dar pe care nu i-am purtat decat o data pentru ca aveau interiorul din sintetic si imi transpira atat de tare piciorul incat am renuntat la a-i mai purta!

Flori, nici aici nu se lucreaza maine, dar e asa ciudat pentru ca nu corespund sarbatorile noastre cu ale lor si de fiecare data cand ei petrec, noi nu, iar cand am vrea si noi, atunci nu se mai poate...

Ei, Andra, am vrea si noi sa facem un bebe, dar cum nu am facut-o pana acum, acum chiar ca trebuie sa mai asteptam! Daca nu va fi sa fie nimic cu jobul pentru mine, am vrea ca la anul sa trecem la fapte, nu mai asteptam, pentru ca trece timpul, iar eu ...nu intineresc!

Kata, daca nu vii cu poze frumoase, cred ca o sa-ti dam absent nemotivat!

Va pup pe toate acum si mai intru eu mai tarziu!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Roxi, si noi tot la anu' cu bebe...

La Paris plecam vinerea viitoare si ne intoarcem duminika noaptea..Planul il facem weekendul asta ca mergem cu CryssUK si prietenul ei si inca o prietena si trebuie sa punem pe hartie sa vedem fiecare ce vrea...Pana acum vroiam la Disney dar se pare ca o vom lasa pe altadata pt ca e timpul foarte scurt si vrem sa profitam cat mai mult sa vedem Parisul. Vom merge probabil la Louvre, la catedrala Notre Dame, in turn desigur...si restul am scos de pe net sa decidem ce si cum..

Cat despre raportul pret calitate, sunt atenta la ce cumpar dar sa stii ca daca e ieftin nu inseamna neaparat ca e prost calitativ si reciproca...Eu in iarna mi-am cumparat doua perechi de ghetutze. Unele de la Clarks (Vai mare firma) cu 50 lire si unele de la Matalan (nu e firma de firma) cu 20. Piele amandoua. Ghici pe care le mai am!? Cele de la Clarks s-au rupt. Cele de la Mataln sunt ca si noi si acum. Si le-am purtat cam la fel pe amandoua. Deci de acum sunt invatata. Oricum nu sunt omul care sa se imbrace de la nush ce firme...eu trebuie sa ma simt comod, eticheta nu conteaza.

Cum e vremea la tine? Aici e frig si urat...

Pupici, mai vb.

--------------------

Andra
Noi
Weekend 2-3 aprilie

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Iti urez de pe acum "distractie placuta", Andra! De abia astept sa vad pozele!

Pantofii aia mi-i cumparasem de la supermarket asa ca nici nu ma asteptam la prea mult din partea lor! Dar costasera 20 € si mi-a parut rau dupa bani pentru ca daca mai puneam inca pe atat poate imi gaseam ceva rezonabil intr-un magazin de pantofi!

Vai, ce mi-ai facut...tocmai mi-am cumparat niste pantofi sport Clarks pe care am mai dat si 80€! Deci crezi ca sunt prosti? Eu aveam nevoie de unii eleganti, dar si comozi la mers si au fost singurii care, cat de cat, s-au potrivit criteriilor mele! Pretul era, ce-i drept, destul de ridicat, dar am zis ca se merita, mai ales ca eu pastrez pantofii foarte bine! As fi putut sa imi cumpar Hush Puppies la acelasi pret, dar aveau cusaturile cu alb si parca nu erau prea eleganti! Na, ca acuma am ales pana am cules, cum zice un proverb!

La noi e urat, a plouat toata dimineata, acum parca s-a mai luminat ( oare tot a ploaie?) si parca nu mai e plafonul de nori atat de jos! Ma omoara chestia asta cu norii prea jos, tot timpul e asa aici, si am impresia ca imi stau in cap!

Mai vorbim!Pupici!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Roxi, multzam de urari.

Nu zic ca nu e firma buna de incalataminte Clarksul, mai cu seama cu cat papucii de care vb sunt de la ei..numai ca am dat exemplul ca sa vezi ca poti cumpara incaltaminte proasta de la o renumita firma de specific...Acum sa fiu sincera, vezi, am ezitat sa cumpar papucii de 30 lire Clarks tocmai pt ca ma gandesc ca poate gasesc mai ieftini la alta firma...Adevarul e ca am gasit unii luni dar erau albi...si eu vreau negru pt servici in primul rand..

Si aici e urat, si norii astai parca stau sa ne pice in cap, noroc ca bate vantul si ii duce repede...Vreau vara, soare, caldura!!

--------------------

Andra
Noi
Weekend 2-3 aprilie

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Nimeni nu a mai scris nimic... Unde ati disparut cu toate?

Vine si al meu sot acasa si nu cred ca am sa mai reusesc sa vorbesc cu voi in seara asta, ca parca vad ca nu il intereseaza nimic la TV si intra pe site-urile lui cu jocuri online si uita sa se mai scoale de la calculator...

Iar maine si poimaine va fi alta poveste: are vacanta si cum eu am de invatat, iar nu o sa ma lase sa intru! Ca astazi mi-am cam facut de cap: mai citeam ceva la conta, mai intram pe aici sa vad care ce a mai scris...

Dar lasa ca vad eu ce fac! Tot intru ca sa va salut! Nu scapati asa usor de mine!

Andra, si eu vreau soare si caldura! Poate ne unim fortele si facem ceva in privinta asta!

Hai ca va pupicesc si va urez o seara placuta!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:



Fetele,imi pare tare rau ca azi va scriu atat de tarziu,dar sper sa ma iertati daca va spun motivul:azi e ziua lui Cezar!

Peste cateva ore o sa avem musafiri,asa ca trebuie sa ma pregatesc si nu stiu daca mai intru in seara asta.

Andrutz,ma bucur tare pt tine ca pleci la Paris.Sper sa aveti vreme frumoasa si abia astept sa vad pozici.

Roxi,spor la invatat.Si asa sa faci:sa intri macar sa ne spui ce faci,cum stai cu invatatul

Lorena,Kata,Iselin??

Speranta,inca o data,multa sanatate mamei tale

Pupici la fete


"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

noi

Mergi la inceput