Vrancea(3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

'NEATA!!!
Bine v-am gasit ,si ma bucur ca ne-am inmultit!
Lorena, te punem sefa de trib, vrei???
Prixi, bine-ai venit pe acest topic!
Noi 2 zile am stat doar pe-afara, vremea e superba, Roby doarme cu orele cit stam afara.

...a-nceput slijba in direct de la Vatican!
mai revin.


Catalina, ROBERT si CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena.n spune:

Multumesc ptr primire in primul rand.Sincer e un forum plin de caldura si prietenie ,iar voi toate sunteti asa cum imi doresc eu sa am oameni in jurul meu .Comunicarea este motivul meu principoal care m-a facut sa intru pe acest forum ,ptr ca simt nevoia de a cunoaste cat mai multe opinii si cat mai diverse pareri despre orice subiect serios care sunt din plin pe acest forum .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Buna dimineata, fetelor! Da, nici eu nu am inteles ce s-a intamplat! Eu am trimis mesajul si mie imi aparea in pagina ca "trimis", dar e clar ca voi nu il vedeati pentru ca nu apareau deloc reactii la ceea ce scrisesem! In fine...poate pentru ca sunt noua, a durat mai mult pana l-au postat!

Multumesc pentru primire, Katalina! Si eu ascult slujba de la Vatican, dar mai citesc si ce au postat fetele pe aici!

Flori,berea aia e intr-adevar delicioasa, dar cred ca prima oara ai sa constati ca nu e ca berea de la noi, adica nu e pils, ei ii zic bere trapista si, in marea lor majoritate, sunt produse in abatii. Calugarii erau renumiti pentru berile pe care le faceau si chiar si acum continua sa isi transmita secretul producerii acestor beri din generatie in generatie. La gust seamana mai mult cu un compot de cirese, doar ca e acidulata si putin alcoolizata. Ei, nici eu nu eram obisnuita la inceput si, vorba ta, o simteam cum se duce direct in calcaie, dar dupa 4 ani, deja m-am obisnuit si nu as putea sa mai renunt la ea! Mai am eu si alte ...nu stiu cum sa le zic ca in franceza suna asa de bine, "péché mignon" si anume ciocolata, care aici e un deliciu (Godiva sau Leonidas daca aveti ocazia, desi sunt cam scumpe, dar se merita!!!) plus branzeturile!!!Yam, yam...nu mai continui, ca ma apuca foamea! Si cand te gandesti ca tu vrei sa renunti la delicioasa ciocolata!!! Cica are numai actiuni benefice, dar nu aceea care are scris la ingrediente pe primul loc zaharul, ca aia nu e ciocolata originala! In fine...stiam mai multe ca am fost si am vizitat un chocolatier artizanal de aici si era foarte pasioanat de ceea ce facea si el a fost cel care ne-a spus ca e foarte buna pentru sanatate! Tot acolo am mancat pentru prima oara ciocolata in forma de butoias care era umpluta cu o crema pe baza de ...Kriek, normal si a fost un deliciu! Oricum, acum nu ma mai mira nimic, dar la inceput cand vedeam ca o pun si in mancare, nu stiam ce sa mai cred! Acum consider ca face parte din Belgia si nu mi-as mai putea-o imagina altfel!

Hai ca si eu m-am intins cat o zi de post! Las locul si celorlalte fete!
Vape toate si am sa mai intru sa vad ce ati mai postat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

'Neata fetele,

Kata m-am dus si io repede pe tvr(pe net) sa vad slujba de la Vatican,dar nu merge .O sa mai incerc,totusi..

La noi e o vreme...de-ti vine numai sa dormi .Ploua,e urat tareee.

Aseara nu aveam somn(dupa cum cred ca ati observat ) si am stat si am ascultat muzica de pe site-ul pe care vi l-am dat.E supeeer!!!

Hai,va pup acum si revin.




"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Neatza la ora asta? Flori, iar te trezesti odata cu pauza de pranz?

Si la noi e urat si ploua marunt...Dar ma bucur ca maine e sambata si stam acasa! De fapt maine sunt bucatar sef, fac placinta cu carne...m-am facut mare bucatareasa de la un timp!

Va pup. Maine e nunta printului Charles si se cam teme Londra de un atentat.

Mai vb.

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Andrutz,pai eu m-am trezit la 9.30,ca ai vazut pana la ce ora am bantuit azi-noapte pe DC .Dar tu unde ai fost pana acum?Pai,se poate???Sa nu strigi tu catalogul pana la ora asta???



"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Io azi mi-s bucatar sef .Am in plan ardei umpluti si musaca

Feteleeeee,pe unde sunteti toate?? Prixi,Lorena,Lili,Kata....,haideti la vorba!!!



"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

V-am citit de dimineata dar am avut treaba cu site-ul pt Mihaita Hogas, iata-l aici, sper sa il afceti si voi cunoscut cui puteti sa ajutam.

Flori, ce e cu tine de gatesti?

Eu m-am pus pe printat retete de pe net si nu ma mai recunoaste Lari...Bine..gateam si inainte dar nu spargeam tiparele, plus ca prajituri never...si acum facui salam de biscuiti, azi am luat reteta la diplomat sa fac de Paste si cozonaci (cred ca daca ma vede mama zice ca am innebunit!).

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Pupici la fete! Asa de rau imi pare ca imi apar mesajele cu intarziere si nu stiu ce sa fac... Dar poate se rezolva de la sine!
Mai, dar ce harnicute sunteti voi...atatea feluri de mancare minunate ca mi se face o pofta de nu mai pot!!! Si eu gatesc aproape zilnic, dar eu nu ma omor cu prajiturile, ca amandoi avem probleme cu greutatea, asa ca...fericirea mea, am scapat! Ca si asa nu eram un talent in materie de prajituri! De fapt nici nu stiu daca se merita sa ma omor ca sunt la supermarket niste tarte bune (si cu ciocolata si cu fructe) si sunt si foarte rezonabile ca pret ( 5€). In fine, probabil ca daca as avea copii, as face cate ceva, dar asa pt noi...Desi... am citit reteta Andrei de salam de biscuiti si pentru ca mi se pare usor de facut, poate am s-o incerc!;-)

Si la noi e innorat, dar nu ploua! E chiar placut afara, dar nu e cald. Vremea aici e foarte schimbatoare...poti vedea in perioada asta a anului chiar si cele 4 anotimpuri intr-o zi! Mi-amintesc acum vreo 2 ani, in martie, incepuse sa iasa soarele, apoi s-a innorat, a inceput sa bata vantul, sa ploua cu piatra, apoi sa ninga si apoi a iesit iarasi soarele! A fost prima oara cand am vazut asa ceva, dar de atunci nici ca m-am mai mirat de vremea de aici! Oricum nelipsita din poseta mea este umbrela, ca nu se stie niciodata!

Hai ca incerc sa trimit mesajul meu si sper sa apara mai repede decat precedentul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Lorena,Prixi vad ca mesajele voastre iar au intrat mai tarziu si cred ca incep sa ma lamuresc despre cum sta treaba:mesajele noilor veniti sunt moderate si de asta cred ca apar mai tarziu ale voastre.

Prixi,pai tu ma innebunesti,mama :bere,ciocolata...suna bine tare ce spui tu acolo

Lorena,asa imi place si mie,sa stau de vorba cu oamenii(eu is o vorbareata din fire) si sper sa se inchege mai bine discutiile pe acest topic

Andrutz,pai trebuie sa gatesc,pui,ca...nu am incotro.Am avut si eu o perioada cum ai tu acum,in postul Craciunului,cand...toate cartile de bucate de pe net erau ale mele .Mamaaa si citeam retete si salivaaam .Acum iar a dat lenea peste mine .Si chiar mai devreme m-am taiat la 2 degete(de la dreapta) si mi-a taiat elanul si mai si(nu pot sa fac nimik cu stanga).

Va pup si revin



"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

noi

Mergi la inceput