Rahova sau apropiere (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Am fost si azi si ieri in Sebastian.
Aissa, azi ai fost cumva spre P-ta Rahova ?
Tocmai ieseam cu sotul si cu Maria din Eurofarmacie si am vazut mergand spre piata - din spate - un cuplu cu un carucior portocaliu si ma gandeam ca poate esti tu...
Ce bine ca a venit primavara, ca innebuneam in casa...
Pupici.

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Fetelor, stiam eu ca vreau sa va zic ceva si tot uitam...
Fetita mea are 10 luni. Daca sunt printre voi mamici care au fetite ( sau chiar si baietei ) mai mici decat a mea, sa stiti ca scot la vanzare o gramada de chestii noi-noute ( folosite 1 luna, doua ), in stare impecabila, de calitate, de firma.
O sa pun un anunt si la mica publicitate si vreau sa atasez si fotografii cu fiecare obiect, dar m-am gandit sa va zic voua intai, ca tot suntem " vecine",daca va intereseaza ceva, poate dati o fuga mai repede decat celelalte mamici...
Pretul va fi bineinteles mult redus fata de cel cu care le-am cumparat noi, dar vrem sa mai recuperam macar partial din banuti, ca avem milioane bunicele blocate in lucruri pe care deja Maria nu le mai foloseste si ii trebuie tot altceva, pe masura ce creste... Si iar luam lucruri de milioane, iar le depozitam peste 1 luna, doua...
Sa va enumar asa, cateva chestii pana revin cu lista completa, detalii, preturi si fotografii...
Masa de infasat cu cadita incorporata,scaun de masina tip scoica, fotoliu special pt camera cu jucarii atasate, patut cu baldachin
( lenjerie si saltea incluse ), cantar, jumper, carucior, cadita, suport de baie tip fotoliu cu ventuze, port-bebe, joc mare pt. perioada 3-6 luni sa dea cu manutele in el, roller pt. cand merge in 4 labute sa se rostogoleasca odata cu el, hainute impecabile
( deosebite ca modele, calitate, firma, culori )...
Daca va intereseaza ceva, dati un semn !
Eu va asigur ca suntem o familie cu posibilitati si fetita noastra a beneficiat de toate fitele si e o posibilitate sa luati ceva foarte putin folosit, in stare impecabila si la un pret mult mai redus decat cel cu care am cumparat noi.
Pana am timp sa fac fotografii si sa le atasez la anunturile de la mica publicitate, poate e vreuna dintre voi interesata...
Cam atat...
Pupici.
Ha ! I-am luat azi bicicleta de-aia multifunctionala ( se face si balansoar, mai tarziu si tricicleta, o ghidezi tu de la spate cu un maner, are si umbreluta detasabila... Ha ! Ce ne-am amuzat ! Noroc ca are cadran ... Se mira si vanzatoarea ca ii luam bicicleta la 10 luni, dar daca ea sta ferma acolo pe sa si o protejeaza si cadranul ? ...
Gata, ca va plictisesc...
Pupici.




Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Da, Anculina, am fost inspre piata, de fapt ne-am dus pana la BCR sa scoatem bani. Asta pe la 16.30-17. Ce rau imi pare ca nu am vorbit. Hai ca incet-incet ne-om intalni si noi.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor, e frumos afara, poate ne vedem prin parc, eu vin in jur de 12o zi buna la mamici si bbici

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetelor si azi am fost in parc dar nu am vazut pe nici una dintre voi...mai bine zis nu am recunoscut pe nimeni.
m-am intalnit cu o prietena de la bbelusi de nov-dec 2004 si cu fetitza ei...si ea sta tot in rahova...violeta este vorba de andreap...sta si ea tot in rahova dar momentan sta in pitesti.
va pup si mai vorbim

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Monica noi ieri am ajuns tarziu, pe la 1.
Azi insa vreau sa ies devreme, asa ca la 11 cred ca am tulit-o deja.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cristina, eu stau si pe la locul de joaca dinspre blocuri(mai nou alex nu mai vrea in cel dinspre strada) dar ma plimb si pe alee cu ruxi.
sper sa ne vedem

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Nici azi....
Eu am ajuns in parc fix la 12,04. Am intrat prin lateral si am luat-o pe langa locul de joaca de la blocuri. Nu te-am vazut asa ca am mers si am stat pe o banca, dar pentru ca batea vantul dupa vreo jumate de ora am plecat. Si am iesit tot pe langa locul ala de joaca, am luat-o printre blocuri spre casa, dar tot nu te-am vazut.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna fetelor !
Noi in week-end avem program de familie, dar in timpul saptamanii daca e frumos afara iesim in fiecare zi.
Uitati aici fotografii cu lucrusoarele despre care va ziceam :
http://community.webshots.com/album/317395577Oidrjh
Preturi:
masa infasat 1.800.000
patut cu saltea, aparatori, lenjerie, baldachin incluse 1.200.000
carucior hauch 2.200.000
fotoliu bebe de casa cu jucarii atasate 600.000
joc bebe 500.000
scaun masina tip scoica 1.300.000
jumper 1.000.000
cantar 600.000
cadita + suport baie 500.000
port bebe 200.000
Telefon 4253019, 07244.66.779
Pupici.

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Anculina, nu pot vedea pozele. L-ai dat public albumul?


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput