Mamici din Arad...???!!!(28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Diana si noi ne-am plimbat azi, vreo 5 ore, dar a fost super bine...am pierdut notiunea timpului, imi uitasem telefonul acasa, deci nu stiam cat e ora...m-am cam mirat ca Raul nu m-a atentionat ca trecuse de ora de mas Probabil ca si lui i-a placut! Si noi suntem bronzati
la Vladut!

Claudia, nu dispera, bucura-te cat poti ca dupa mine primele luni a fost cel mai bine Ai grija si la ce mananci! Fiecare perioada are greutatile ei! Curaj si alapteaza cat poti de mult!

Alina, super misto telefonu! chiar ca arata ca o cutie de farduri...n-am mai vazut asa telefon, are o forma super! Sa-l folosesti sanatoasa!

Ioana, Alesio tot marait e?? poate iese si celalalt dinte, ca se spune ca ies perechi la intervale mici...la noi n-a fost asa, dintele 1 de dinte 2 a fost o distanta de o luna, dar intre 3 si 4 doar cateva zile la Alesio!

Magda, cum stai cu treaba?? Ai mai vopsit azi?? Ma da harnica esti!

Alina33, tu ce mai faci, nu mai dai pe la noi?? multi la Dragos!

Nu stiu daca vem catolici printre noi si de aceea vreau sa le urez:
PASTE FERICIT!



Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

'Neata la toata lumea!
Alina frumos telefon, sa-l stapanesti sanatoasa!
Clauditzo ieri nu am facut nimic pt ca a fost sarbatoare tare mare Buna Vestire asa ca de dimineata am mers sa ma interesez sa o inscriu pe Biutza la scoala, apoi ne-am dus toti la billa si am venit acasa si am facut mici si pulpe dezosate pe gratar.A fost super!Bia a jucat fotbal cu Danut pe gazon.De la 16 am fost la curs la matern , la 18 am venit acasa(pana atunci familionul meu a dormit) si ne-am dus la nasii nostri la 5 strazi de noi ca in rest nu ajungem la ei la cat avem de lucru in casa cu finisajele.
Fetelor eu am fost tare poirnita sa o inscriu pe Biutza la step-by-step dar joi s-a facut sedinta la scoala si cand am vazut de fapt sistemul m-am dezumflat ca un balon, asa ca pe cat am fost de chitita sa o dau la step pe asa sunt de chitita sa nu o dau, nu mi se pare scoala, bine e doar parerea mea nu zic ca de fapt asa e.
Azi fac un pic de supitza si ceva felul 2 ca mami e catolica si merg deseara dupa bunatati.
Se pare ca nu mai ploua ca pe Bia de-abia o tin in casa.Pana la toamana nu o sa mai aiba bicicleta cauciucuri.
Anto,Alina33 pe unde umbla?
Claudia-Maria cand Biutza a fost mica pt colici cel mai bine a ajutat-o ceaiul de seminte de chimen.Pana nu i-am dat ceai avea saraca la colici...apoi a fost super!Incearca.
pupici la toate

Magda si Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare fetelor! Am reaparut pe ecran .Speram ca s-au rezolvat problemele tehnice ale DC si nu ne mai lasa sa somam.
Mie nu mi-a mers forumul de vineri seara,nasol.
Voi ce mai faceti?
Gabi,cum te simti dupa operatie? Asteptam sa ne povestesti.
Va pup pe toate si revin mai tarziu ca s-au anuntat ceva musafiri.

Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La multi ani Deni!


La multi ani Eugen! (sotul lui Dita)


Sa fiti fericiti alaturi de cei dragi!!!!!!


Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:


Mi-a fost dor de voi...ooofff ce greu a fost fara

Si pentru ca am sarit peste cateva zile de nastere tin sa fac felicitari acum (niciodata nu e prea tarziu)

Denise
Sa ai parte de o viata frumoasa! Anto sa va bucurati de ea pana la adanci batraneti!

Eugen Multa sanatate si o viata lunga si plina de bucurie si implinire!

Fetelor ce ati mai facut in astea 3 zile cand nu ne-am auzit??
Gabi cum a fost?? Sper ca totul a iesit bine!

Noi ieri am fost la biserica cu Raul...nu stiu cum se descurca altii, dar pe noi Raul a reusit sa ne scoata din biserica, n-a stat 2 min intr-un loc...a trebuit Clau sa iasa cu el afara, noroc ca am fost cu caruciorul dupa noi Afara s-a distrat de minune, au fost 2 fetite care sareau coarda iar Raul radea de ele...cand am iesit pana afara el radea cu gura pana la urechi



Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salut fetelor!!!

La multi ani Denisa!!!

La multi ani Eugen!!!

Gabi asteptam vesti de la tine!

Si mie mi-a fost greu fara DC..........ufffffff.
Mai noi avem ceva noutati de cand nu ne-am "vazut", in sensul ca bazucu are doi dintisori!!!! .......si ieri a experimentat prima cazatura de pe pat.....!

In rest......toate bune si frumoase si sper sa nu mai intre in reparatii DC!!!!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

---------------------------------------------------------------------------
When life gives you lemons, make a juice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ioana, felicitari pentru dintoc! Acum sunteti adevarati
Saracu Alesio, cum a reusit sa cada din pat?? Ce bine ca inca nu am avut astfel de experiente cu Raul, desi ma indoiesc ca vom trece ca nu sta locului nici macar 1 min


Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Salutare,fetelor.
Alina fain telefon,sa-l stapinesti sanatoasa!
Am vorbit cu Gabi la telefon si e bine.Mai multe va povesteste ea.
Dragos a avut 3 zile ffebra pina la 39,7 si am fost terminata.Ieri am fost la GEanta ca i-a aparut pe tot corpul nniste bubitte si m-am speria ca a facut de la citeva firimituri de piine cu ou.Nu le-a facut de acolo ci de la puroiul din git.A facut ca nistte afte cu puroi.Si astea dde la rosu in git.Desi i-am dat eritro(la indicatia medicului) nu l-a prea ajutat.Puii mei mai intelege cu ce ii ttrecce rosu in git. L-am chinuit degeaba ca nu vroia sa i-a siropelul nicicum.Si un circ ce a facut la Geanta cind sa il consulte....toata am transpirat si el la fel.De simbata nu mai are febra si mi-a dat un sirop Zyrtec pentru bubitte.Cu oul mi-a zis sa astept pina la 1 an jumate.Oricum noi i-am dat porto si un pic de lamiie saptamina ttrecuta si i-au iesit niste bubite pe picioare,deci nu i-a trecut.Asa ca mincam pe furis cce nu are el voiee ca ti-e mila de el cum vine la tine si da din gurita sa ii dai si lui.
Nici nu stiti cce rau imi pare ca n-am putu pleca din casssa simbata ca a fost frrumos.M-as fi dus la sora-mea ca nu mi-am vazut nepotica dde vreo luna.Dar cum rosu in git se ia am stat acasa cuminteei.
Ioana felicitari pentru dinti.Tare-i greu.La Dragos la primii 2 nu am simtit dar la urmatorii.......Ieri noapte s-a trezit din ora in ora si nu stiu ce a avut, ca febra nu.L-am dat cu gel si .....
Claudia si soraa-mea imi reimprospateazza ammintirile cu colicile.Si pe nepotica mea o cheama Maria si tot asa rau o doare burtica.Ssi ea are 3 feeluri dddee siropel si vad ca tot mai bine functioneazaa ceaiul dee fenicul de la Miluppa sau hipp.
Clauddelule noi tot ne-am plimbat saptamina trecuta pe la UTA am zis ca poate te vedem :).Bine ca nu am venit la intilnire ca poate vi se mai molipseau si ai vostri si ii aveam pe constiinta ca-s bolnaviori.
Magda ce nu ti-a placut la step by step ca si eu eram entuziasmata dupa cum ai povestit.
Te-am mai inrtebat o data undde ai pozele ca eu n-amm reusit sa le vad.Tare te mai invidiem pentru curte ccca ai unde sa iesi la aer si sa se joace Bia!!!!:)
Acum sunt taree matinala ca altfel nu ma lasa Dragos la calculator.
De ieri i-a venit mmmintea la cap si circula singur prin casa.Pina acum era miriit si numa dee "fusta" mea se tinea saa circule.
Mai i-a si 2 peste cur ca o pcneste pe buni ssau pe mmine peste fata ccind vrem sa il imbracam cu haina.Deja a inceput si n-are nici un an...
Eu sper sa ne vedem undevaa afara la teeerasa ca altfel trebuie sa stau doar la locul de joaca pentru copii din restaurant si creedeti-ma sunt satula dee cum stau acasa cu el.Afara e altfel.
Na ca m-am luat cu scrisul si acum nnu mai termin.
Pupici la bebici!



Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_maria spune:

Buna dimineata fetelor
Dupa cum vad nu sunt singura care nu a reusit sa intre pe forum.Noi de citeva zile parca suntem mai linistiti,Ana-Maria nu mai face criza de colici decit o singura data pe zi seara pe la 8-9,dar atunci sa te tii,am renuntat sa_i dau Sabsimplex am ramas numai cu Debridat si cu ceai,acuma nu stiu de la ce o fi mai bine poate de la asta sau de la faptul ca iesim zilnic la plimbare.
Sambata si Duminica am iesit de doua ori si dimineata si dupa masa cite o ora a stat cumintica si a dormit ,pina cind i sa facut foame si a inceput sa urlede foame ca nu am stiut cum sa ajung mai repede cu ea sus.
[blue]Ioana ,felicitari pentru dintisor,deci de asta era asa de marait Alesio.
[/size=3[blue]Magda[black][size=2]multumesc de sfat acuma am auzit si eu si o sa incerc sa vedem si asta,poate reusim sa scapam o data de ei ca ne prind 3 luni tot cu colici si o sai treaca de la sine.
[size=3][blue]Claudia[black]multumesc de incurajari,incerc saam grija tot timpl la cer maninc dar se pare ca degeaba,de alaptat o sa incerc sa alaptez cit mai mult.
Ma duc ca tocmai sa trezit si scoate niste sunete,cred ca vrea sa gingureasca,o aud ce dulce e ca imi vine sa o maninc.
Claudia_MARIA si bubulina Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

'Neata fetelor!

Mai dar matinale sunteti......

Alina33 imi pare tare rau de Dragos........saracutul de el! si sa se faca bine cat mai repede!

Claudia, lasa ca tot trec si colicile astea cumva.......apoi fii pregatita ca vin alte chestii si tot au motiv sa urle saracutii!

Clau habar nu am cum a reusit sa cada, ca l-am pus in pat si m-am intors la dulap sa-i iau un scutec sa-l schimb si in clipa urmatoare era jos si urla!!
Voi ce mai faceti?Cum va petreceti de ziua lui Raul???

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

---------------------------------------------------------------------------
When life gives you lemons, make a juice!

Mergi la inceput