Mamici de septembrie - octombrie 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Pupici pt si

Bun venit celor noi
Tonnia Didita Luci mersi pt incurajari si sfaturi ,dar stiti cum este tot timpul ne facem probleme din nimica toata cam asa sint eu;Luci esti o draguta dar am o gramada de carti ca sotul meu intrind in casa si vazind ca pling mi_a spus ca o sa_mi arunce toate cartile la poubelle si sa nu mai ma supar ca bebita este bine
Hildegard eu stiu ca este f bun spanacul pt fier si in plus este bun cu un ou sau doua chiar o sa_mi fac si eu la prinz asta ca imi este pofta inainte sa merg la dc sa prind curaj
fetelor bine ca ati vor de vopsitul parului ca eu azi am programare la coafor si vroiam sa_mi vopsesc parul eu nu am stiut ca nu se poate
apropo fetelor cum puneti poze in album ca eu am pus si nu se vad de ce oare?

pupici la mamici
nanadana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:


Buna dimineatza gravidutze!
Martta, cuvintele sunt de prisos...incearca sa-ti aduni gandurile si sa te linistesti pe cat posibil si impreuna cu sotul tau sa luati decizia cea mai buna; trebuie sa stii ca noi toate suntem alaturi de tine si te sustinem si daca vrei sa-ti descarci sufletul noi suntem aici si te asteptam cu drag; multumim mult ca ne-ai tinut la curent si iti doresc sa depasesti cu bine perioada asta nefericita din viata ta cu gandul ca in viitor totul va fi bine.
Daca vrei sa ne-ntalnim si simti nevoia sa vorbesti cu cineva eu sunt gata! Iti doresc tot binele din lume si te astept sa ne scrii cand poti!
Mihaela 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mary_25 spune:

Hildegard, eu tocmai am trecut de o raceala serioasa. Sunt in luna a III-a. Sfatul medicului a fost sa evit sa iau medicamente mai ales in primul trimestru de sarcina. Eu am baut ceaiuri de m-am saturat si am stat sub plapuma. Cineva ti-a recomandat lamaie - e foarte buna pentru raceala. Daca chiar te simti rau consultati medicul, dar sa nu ieie nimic fara aprobarea lui.
Mary_25

Strauti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Hildegard, iti spun si eu tot ca Ioana, suna-ti medicul! Nu lua asa, nu stiu daca se poate lua fervex; eu cand am fost un pic racita mi-a dat drumul doar la paracetamol si bixtonim si oricum nu le-am luat nici pe-astea; daca poti sa rezisti asa, cu ceaiuri cu lamaie, nu lua nici un medicament.

Mihaela 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Bun venit Mary_25! Un sanatos si frumos si sarcina usoara!
Mihaela 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mary_25 spune:

Multumesc IOANA75 pentru urari. Asemenea tie si gravidutelor de pe forum.


Strauti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Martta, ma gandesc la tine, sa iti dea Dumnezeu putere sa iei decizia cea mai buna pentru tine si sotul tau. Nu stiu care e aceea, tu sigur o stii in adancul sufletului. Oricum sa nu iti pierzi speranta...un copil perfect, al tau, asteapta sa ii fii mamica. Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Hilde mai bine bei un ceai, neindulcit, de menta cu multa lamaie.
Marrta imi pare rau de testele care ti-au iesit cu rubeola, asculta ce zic medicii, dar dupa ce ai consultat mai multi!
Pe mina ma doare de alaltaieri o masea la care imi este scos nervul... Ieri am fost la dr. mi-a pus ceva calciu pe canal (ca un canal mi infundat), dar aseara a continuat sa ma doara...pana acuma. Imediat merg inapoi la dr. cred ca trebuie sa mi-o scoata. Eu nu rezist foarte bine la extractii pentru ca am dureri pe urma. Nu stiu ce sa fac! Poate imi trece daca imi pune un dentocalmin local. Sa vedem!!
Va
Codruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

MARY_25- BINE AI VENIT!Sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos!

ROMANA & MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 15 sapt.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia_Hurducas spune:


!

Martta, imi pare rau de rezultatul analizelor si va doresc putere sa puteti lua o decizie cat mai repede!

Codruta, am vazut ca si tu vei face saptamana asta triplul test. In ce saptamana esti. Mie mi-a amanat triplul test din sapt. 14 in spat.16 si ma intrebam daca nu este prea tarziu.


Flavia 13+

Mergi la inceput