Cate kg au copiii nascuti in 1998?

Cate kg au copiii nascuti in 1998? | Autor: otau

Link direct la acest mesaj

Baiatul meu are 25 kg. Mie mi se pare ca-i cam slabanog. Am impresia ca este intr-o faza de crestere. S-a lungit destul de mult in ultimul timp. Parca e un cocostarc. Nu stiu exact cati cm are, dar am sa-l masor si am sa revin.
Ai vostri copii ce greutate/inaltime au?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Bianca mea are 25 Kg si 1.32 cm,eu sunt multumita de cum a evoluat pana acum,sper sa fie bine si de acum inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

fetita mea are 7 ani si 24 kg si uitindu-ma la colegele ei de clasa parca sint trase la stantza;lungi si slabanoage, dar nici cu baietzeii nu mi-e rusine, eu cred ca e ok la un baita 25 kg; n-am vazut copil de cls.I-a pufos!!

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Rebecca are 6 ani si 3 luni,1.20 cm si 24 Kg mi se pare slaba,dar doctota mi-a zis:

-Cu cine vrei sa semene draga umflata,daca tu esti piele si os si sotul la fel!!!sanatos sa fie,asta conteaza cel mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Cred ca pe fata mea nu o "intrece" nimeni. La 6 ani si 10 luni are 120 cm si 20 kg. Inca de cand avea 10 luni m-am consolat ca va fi un copil slabut. Creste in ritmul ei, mananca de toate, e sanatoasa, asa ca nu imi fac probleme cu greutatea ei - cel putin deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Revin. L-am masurat. Are 126 cm.
Am impresia ca are perioade in care se lungeste si atunci pare slabanog si perioade cand mai pune cate ceva pe el si arata putin mai impanat.
Adevarul este ca si eu si al meu sot cand eram de varsta lui, aratam la fel.
Multumesc pentru raspunsuri, m-am mai linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

quote:
Originally posted by dori

Cred ca pe fata mea nu o "intrece" nimeni. La 6 ani si 10 luni are 120 cm si 20 kg. Inca de cand avea 10 luni m-am consolat ca va fi un copil slabut. Creste in ritmul ei, mananca de toate, e sanatoasa, asa ca nu imi fac probleme cu greutatea ei - cel putin deocamdata.

dori



Hai ma ca nu esti singura, mie imi era si rusine sa postez despre pitica mea...deci, la 6 ani si 4 luni are tot 120 cm si 20 kg. La fel si fi-mea maninca de toate, e sanatoasa, dar nici noi nu sintem prea inalti, cu cine sa semene?? Mai ales ca ea seamana teribil cu soacra-mea care are cam 1,55, de unde sa iasa lungana??
Luna trecuta am fost cu ea la control, si mi-a aratat dr graficul de crestere ptr fetite, e cam pe la mijloc, mi-a zis sa nu imi fac pb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliabr spune:

Fetelor, ma faceti sa cred ca Bia mea e mult prea grasa. Are 7 ani, 1.30 m si 29 kg. Dar eu zic ca totusi nu e grasa. Sunt multumita de felul in care arata.


http://community.webshots.com/user/iuliabr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Iulia,m-am uitat la pozele fetitei tale,cum sa fie grasa?Nici vorba,ai o fetita foarte frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliabr spune:

Dori, multumesc pentru incurajare. Sa stii ca mi s-a intamplat sa mi se spuna ca Bia e grasuta atunci cand am spus cate kilograme are. Dar asta au spus-o persoane care nu stiau cum arata. Cred ca "are oasele mai grele" .... asa cum se spune.
Eu cred ca un copil care are o alimentatie sanatoasa se dezvolta normal dar in ritmul lui. Unii sunt mai slabuti, altii mai mici de inaltime, unii cam inaltuti sau mai plinuti si fiecare parinte isi are temerile lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Al meu Vlad are 28 de kg la 1.27 inaltime, genul solid, maini si picioare zdravene, si fara oase "la vedere" - deh, copil indopat de ma-sa mare (maica-mea), frustrata toata viata ca are numai fete, si slabanoage pe deasupra
Nu degeaba il alint "gogosarul". Oricum, e sanatos, istetz si activ (prea activ pentru gusturile mele, uneori)

Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Mergi la inceput