Mamici din Arad...???(27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_maria spune:

Multumesc pentru primire fetelor,de citi v_am citit demult (adica din ianuarie de cind am ramas acasa in prenatal)dar inca nu am reusit sa scriu pina acum.
Pe bubulina mea o cheama ANA-MARIA si e odulcica foc,dar aseara ne_au chinuit foarte rau colicii si acum sunt stresata pentru ca asta noapte am auzit_o tusind de 3 ori si a stranutat de citeva ori.
Sunt ingrijorata dar nu am simitit sa aiba temperatura,o sa sun dr sa vad ce zice.
Voi cum va-ti sarbatorit de 8 MARTIE,noi vam zis am plibat fetita care urla ingrozitor,de fapt vad ca a inceput din nou,ma duc la ea.
Pe curind.
CLAUDIA_MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salut gagici!

Am emotii ca mergem la vaccin(la cel de 4 luni care s-a amanat pana acum...)!!!
L-am cantarit aseara pe bazuc si are 8100gr la 5 luni!....acum urmeaza si masuratorile....

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

LA MULTI ANI TUTUROR DOAMNELOR SI DOMNISOARELOR CU INTARZIERE.

Greu mai reusesc sa va scriu.
Am foarte mult de lucru si de trei zile sunta ca o gaina plouata, am racit si ma simt rau.

In ciuda racelii aseara am petrecut cu prietenele mele in Moskea, am fost la streaptese. A fost interesant. O gramada de femei urland, exclamand, etc.

Bine ai venit Claudia. Sa-ti traiasca fetita.

A, sa vedeti ce am facut. Stiti ca eu tin la nepoata mea enorm. I-am dat seminte de floarea soarelui si nu stiam ca nu e voie. A facut diaree si a inceput sa vomite saraca si eu vreau sa spun ca ma doare sufletul cand stiu ca e din vauza mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Clau la multi ani si o casnicie fericita va doresc!

Vladut al meu umbla in sfarsit in 4 labute si mi-i un drag de el de nu mai pot! Tot tre sa stau cu un ochi pe el ca ajunge te miri unde si cerceteaza tot.

Claudia
bine ai venit, sa-ti traiasca micuta!

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_maria spune:

Copilul meu cel cuminte azi a fost de nerecunoscut,a plins si sa zvircolit intruna nu a dormit de fel de azi dimineata de la 7 ,adica a mai atipit in reprize de 10-15 minute sper sa adoarma ca imdiat vine tata de la servici si vrem sa mergem sa vedem de carucior.
Nu stiu ce fac cu ea daca e si maine tot asa,ca m_am programat in sfirsit si eu la epilat ca nu am fost de un veac si nu mai rezist asa,sper sa fie maine cuminte[;)sa o lase si pe mama sa se aranjeze putin.] IOANA tu ai zis ca iai dat Debridat,cum iai dat de 2 ori pe zi 2 ml sau cum ca de maine vreau sa incep si eu ,poate se mai linisteste cele doua zile de liniste au fost doar linistea dinaintea furtunii.Ati fost la vacin ,cum a fost?
Ma duc ca iar plinge

SA auzim de bine.
CLAUDIA_MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.
Ioana,cum a fost la vaccin?

Diana,felicitri lui Vladut pentru umblatul in 4 labute .Cred ca e tare scump.Dragos nu a umblat in 4 labute,el a mers direct in picioare.

Flavia,ai grija cu raceala,sa bei multe ceaiuri cu lamaie si miere.Se pare ca incepe epidemia de gripa. La noi au venit ieri si azi o multime de copii bolnavi cu febra mare,greturi,varsaturi,gat rosu.Febra persista o saptamana si cu antibiotic.

Am pus niste poze in albumul octombrie-noiembrie 2004,sunt de la ziua mea(de la lucru):aici poze
Am mai facut un album - ianuarie 2005(cu poze de la revelion de la Cicir).Daca nu-l puteti vedea inseamna ca nu s-au incarcat pozele inca,mai incercati mai tarziu:poze 2005









Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ciau fetelor!
Ati vazut ce ninge?/ EU simt ca innebunesc...m-am saturat de zapada Azi chiar speram ca va veni primavara, asa de fain a fost la un moment dat, apoi iar a intrat soarele si totul s-a dus naibii VREAU SOARE!!!

Claudia, si eu ii dadeam Debridat la Raulica fara frica...se da ml/kg/corp/zi...sper ca am scris bine I-am dat pana pe la 4 luni...e fff bun, doar ca nu-si face efectul imediat, ci dupa 3-4 zile de la prima administrare...cel putin mie asa mi-a zis Geanta! Succes!

Ioana, cum a fost la vaccin?? a plans Alesio?? Raul nu prea plangea la vaccinari dar acum dupa tura de ampi cu genta nu cred ca nu va mai plange Mai nu stiu cand naiba apuc sa vin si pana la voi...saptamana asta sunt cam aglomerata cu chefu lu Clau, sper ca cealalta reusesc sa ma arunc cu piticotu mare pana la voi!

Mai fetelor, mie nu-mi vine sa cred, ca mai 3 saptamani si piticu meu face 1 anisor...Doamne cum a trecut timpu, parca nici nu mai stiu cum a fost cand am venit din matern

Alina, am vazut pozele, sunt super faine

Spuneti cum facem cu intalnirea?? Unde ne intalnim si cand??

Era sa uit...sa multumesc tuturor pentru urari, sunteti niste dragute

Diana, ce noroc pe tine ca merge Vlad in 4 labe...Raul nu merge, el se taraie pe coate In rest de pe spate/burta direct in genunchi si de acolo in picioare



Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Alina sa stii ca si eu am auzit ca e gripa prin oras. Sper ca eu sa fiu doar racita, sa nu dau in gripa. Eu am luat acum oscilococcinum (sper ca am scris bine) pentru ca nu vreau sa iau medicamente ca luna viitoare merg la inseminare. Din momentul asta trebuie sa incerc sa nu mai iau nimic medicam si sa nu fiu stresata. Usor nu?
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salut fetelor!
Deci am fost ieri la vaccin!Uffff.....bine ca am scapat si de asta!
N-a plans tare bazucu cand i l-a facut, mai rau s-a marait acasa, dar cand am ajuns i-am si pus compresa cu apa si un supozitor si dupa aceea s-a linistit......apoi a dormit, apoi a ras......a trecut usor peste asta!

In rest avem 8100gr si 66 cm la 5 luni, si incepem diversificare!
Am impresia ca vrea mai mult decat numai lapte, asa ca incepem.....ieri i-am dat suc de morcovi.....s-a lins pe botic, mancaciosul lui mama......azi ii dau de portocala, maine de mar.
Diana, tu cand ai inceput diversificarea cu Vladut?

Alinush, am vazut pozele(cateva). Tare scumpica e gagicuta(Iunia? ce nume e asta????) lui Dragos!

Clau, spor la pregatiri.....inseamna ca va chefuiti acasa?Lasa ca tot ne intalnim noi.......numai sa mai vina putin caldurica...

Flavia, tinem pumnii sa nu te racesti si sa reuseasca inseminarea!

Claudia, eu nu i-am dat Debridat la Alesio, numai Sab si Bonnisan, dar stiu ca e f. bun Debridatul.Sper ca e mai cumintica Ana-Maria azi!

Deci pe cand ne intalnim??Si unde??Cu piticii????Cu taticii????

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

-------------------------------------------------------------------------------------------------
When life gives you lemons, make a juice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ioana, repede ca trebuie sa plec...am vrut doar sa-ti dau un sfat...cand incepi diversificarea neaparat sa ii dai cate 4-5 zile acelasi fruct sau aceeasi leguma...asta pentru ca in cazul in care face alergie la ceva sa-ti poti da seama exact la ce...si inca ceva, fff important e sa incepi cu legumele, pentru ca fructele sunt mai dulci si daca incepi cu fructe s-ar putea ca apoi sa nu mai vrea legume...si incepe diversificarea treptat...adica azi o lingurita, maine doua si aasa mai departe!
Gata, sper ca ti-am fost de folos!



Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

Mergi la inceput