Mamici de Constanta (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liris spune:

fetitele , multumesc frumos!
cum e acasa de ziua mea??? aici e singura zi in care a NINS. si s-a asternut...

va sarut, o duminica frumoasa si cu multa caldura in suflete si case!
acum ies , din motive de KPN (un fel de Romtelecom local) prin care intru acum , din cind in cind pe Internet...

pina voi avea o conexiune normala... take care!

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!
http://community.webshots.com/user/s_b2702

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Vic, cel mai important este sa se faca bine puiutul (si tu, bineinteles), nu intalnirea.
Sa-ti zic o faza care mi-a ramas in minte legata de o raceala a mea. Bogdan avea 3 ani si a venit la mine linga pat, unde eu tremuram sub pilota, si mi-a zis "Mami ia un sirop sa te faci bine!" Mie mi-au dat lacrimile de emotie (avea baiatul meu grija de mine) si el a continuat "Ia din ala bun si-ti dau si bomboana daca-l iei tot"
Erau cuvintele pe care eu le folosisem cand fusese el bolnavior. M-a impresionat foarte tare.
Tatiana, vremea cica o sa fie urata de tot dar nu te descuraja caci bucuria revederii va sterge aceasta amintire neplacuta legata de vreme.

Fetelor, ne vedem sau nu pe 1 martie?
Pupici la bebici, la copii si la mamici.

pozele noastre: http://www.adina.as.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza! Noi tot ne simtim prost...... Asa ca sigur nu ajungem la nici o intalnire......... Sunt convinsa ca suntem si contagiosi. Eu nu m-am mai simtit asa rau de cand am nascut (din cauza hemoroizilor ffff mari, nu puteam sta nici macar in picioare, d-apoi sa merg singura la baie sau altele).
Pe langa toate cele, imi vajaie tare capul si nu pot sa ma concentrez (cum spuneam si data trecuta), asa ca sunt trista si bolesc in pat, desi Sebi vrea sa ma joc cu el (s-a trezit la 7, cand i-am dat antibioticul). Azi este socrela la noi, a venit de ieri, sa ma ajute. Da' mai mult ma enerveaza, ca ne strica programul (din cauza ei nu s-a mai culcat Sebi, ca s-a bagat in ochii lui).

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza dragelor!
Viky off.....si tu ca noi!
aveti grija. bea fervex ca te lasa capul cit bostanul. multi pupici si sanatate!
pupi Tatiana, oferta ramine valabila da peste vreo 2 zile ca sa nu-i dam si Biutzei ceva bacili! din pacate ninge, asa ca te rog ai grija, mai bine du-te cu trenul!
pupi tuturor si o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_smn spune:

Buna mamici, pitici si burtici din Constanta!
Am sosit pentru prima data la voi si ne place !
Va pupam pe toti!

Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004)
http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=viewall&albumID=277880526

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Mav,ne pare rau de amandoi...Pe Bibi am trecut-o pe augumentin si sa stii ca a fost mai bine. Mai are nasucul un picutz infundat, dar nu tuseste si nu face temperatura deloc.Sanatate multa de tot si ai grija si de tine!
Tatiana, drum bun si revedere....spumoasa si fericita! sa va iubiti mult!
Roxi, pai si voi...muciosi? Sau n-am inteles bine? Oricum sanatate multa tuturor!
Adinutza, scump tare Bogdan! Sa stii ca asa face si Anduta cu mine cand vede ca mi-e rau. Si ma topesc...de dragul ei. Dupa nasterea lui Bibi m-am simtit rau o perioada(am nascut-o cu cezariana) si mi-a spus ca ar vrea sa fie ea bolnava in locul meu sa nu mai sufar. Am izbucnit in lacrimi de duiosie. Scumpa mamii cu sufletul de aur....Ma doare inima la gandul cat de ...chinuite sunt fetele in viata...

As vrea, daca sunteti de acord, sa ne vedem duminica cand sunt barbatei nostrii acasa si sa ne intalnim doar noi fetele, fara bebei! asa putem sta in liniste sa ne cunoastem si sa vorbim. Ce ziceti???Hai sa ne hotaram insa pt. locatie!
Pupici si o zi minunata tuturor, mamici,nemamici, gravidute si pitici!

Tania cu Anduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...poze MOTZ!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Mey, fetelor, s-a evaporat socrela! S-a dus si mi-a cumparat paine (a vazut ea ca nu mai aveam), savarine (stie ca-mi plac prajiturile cu frisca) si..... a plecat! Asta dupa ce mi-a adormit odorul, sa nu mai am ce comenta ca nu si-a facut copilul somnul (nu ca i-as fi zis ei ceva, dar cred ca s-a prins). Eu am parte de socrii buni, oameni sufletisti, dar ma mai apuca pe mine bazdacii cateodata. Ce sa spun? Socrela m-a ajutat mai mult decat mama dupa ce am nascut, dar tot nu-i pot zice "mama", oricat as incerca. Pur si simplu, nu-mi iese, parca am un nod in gat. Ziceam ca si azi nu ne simtim bine: mie mi-au venit si uratzzi, asa ca e clar: am si eu cateva zile proaste pe an, iar asta este una dintre ele!

Bine ati venit: Cristina_smn & bebelusul Mihaita! Sa stii ca n-ai scris bine adresa de webshots (parerea mea), eu am incercat sa-ti vad pozele si nu merge. Mai studiaza problema! Si mai zi-ne cate ceva despre voi, sa va "cunoastem"!
O sa va includ pe listuta noastra!

Roxi, da' nici voua nu v-a trecut raceala pana acum?????

Tatiana, cred ca ai niste emotii, in asteptarea sotiorului tau!!!!

Adinutza, ca sa te distrezi, cand ma vede Sebi ca-mi suflu nasul, imi aduce degraba pompita de scos...mucii, sa m-ajute! Si rade la mine! Atunci cand vine randul lui, urlaaaaa si o taie la fuga, e clar ca stie ce se intampla!

Narcisa, cum ati petrecut?

Tania, ce face Bibi, si-a revenit sau este tot mucioasa? pt Costin, sa te lase si pe tine la compu', sa ne dai si noua vesti despre voi!

Crix, eu de abia astept sa incepi tu munca sa ne dai si noua o mana de ajutor (pt ce am vorbit noi la telefon, ca tot nu s-a rezolvat)!

bidiloi (Simona), imi pare rau, nu stiu cum sa te ajut, nu cunosc oferta hotelierilor din Mamaia..........

Magda?! Ce face Rafaela? Cum stati cu pregatirile? Cred ca macar un tortulet o sa-i faci, nu?

Si acum, ca mi-am facut "temele" si am pus in ordine "corespondenta" , sper ca-mi dati si mie voie sa ma duc sa ma lungesc in pat si sa .....bolesc in continuare.....

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Tania, abia acum am vazut mesajul tau! Sper sa fim si noi bine pana duminica si sa reusim sa ne vedem! Deci, eu sunt de acord! Da' sa stii ca tot vreau s-o smotocesc putin pe Bibilutza-albastrica, asa ca, dupa ce ne revenim, sa fii pregatita de vizite, da?!!!!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna fetelor!

Urez si eu azi la multi ani tuturor sarbatoritilor din zilele astea: Simona, sotul Narcisei, Patrick si Rafaela!

Multa sanatate tuturor bolnaviorilor, copii si mamici!

Nici eu nu sunt in cea mai buna forma si din cauza asta nu prea am mai intrat pe net.

July, ma bucur mult ca sunteti bine si ca ti-ai facut timp sa ne saluti.

Va pup,
Cornelia (29 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Daca nu a fost sa ne intalnim pe 1, macar cand vom fixa urmatoarea data (adica duminica) sa ne putem aduna cat mai multe.
Tania, sotul meu lucreaza duminica asta pana la 6 seara dar daca asta va fi ziua in care majoritatea pot veni ma voi conforma si eu apeland la ajutoare.
Cristina, povesteste-ne despre Mihaita si despre tine si zi-ne daca vrei sa vii la intalnire.
Tatiana, tot raul spre bine, din ce am vazut pe net va ninge doar maine si de miercuri doar se va mai raci vremea. O sa treaca repede si maine, o sa vezi!
Va doresc tuturor sa aveti o primavara plina de bucurie si veselie.


pozele noastre: http://www.adina.as.ro

Mergi la inceput