Bebelusi de iulie-august 2004 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rain spune:

pupici ...

Mitzule, si moata are de ieri scaunele cam moi, inca nu i-am dat nimic, sper sa-i treaca pentru ca a mai avut zile din astea, nu stiu de la ce se poate deranja la burtica, ca mananca aceleasi chestii! pupici pentru Tudor, el cum se simte ...e la fel de vioi sau e mai morocanos?
moata n-are nimic ...tipa, canta, striga dupa "ta-ta" de ma zapaceste

fetele, in Bucuresti e o ploaie de primavara, un aer asa de placut, curat ...as sta nitelus in ploaie ca prea imi place la nebunie ...sau cine nu vrea in ploaie asta e vreme de stat in pat si facut prostii

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Multumesc de raspunsuri,fetele! Simo,cred ca o sa incerc intai varianta ta,o sa racolez vreo babuta de prin piata si daca nu merge,am varianta de rezerva mag.Stenyon,ca si eu stau in Dr. Taberei.
Nu pot sa editez listuta si pace,asa ca ,Simonica ,la tine e baza...
Mi-a placut de Bogdanel ca e 'un morman de copil obraznic'

Ramona si bb-lusa Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Monica , ce dulce e Bobo ... nu te plictisesti cu el ...

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

neata si de la noi!
acus facui ochi...nu stiu ce sa fac in sensul ca in ultimele zile,chiar saptamana, l-am luat pe Lucasu cu mine in pat cam de pe la 2 noaptea...tata-sau a avut de invatat si m-a lasat singura in dormitor ,el a ramas in living si uite asa noaptea l-am luat pe Lucasu cu mine la primele miscari mai serioase de trezire..sa imi fie rusine..sunt slaba de inger rau:)..Adi m-a anuntat ca ducem patutul inapoi daca nu ma potolesc...no, aia e...
in alta ordine de idei, al mio copil foloseste premergatorul de la aproape sase luni... am citit si eu articolul si mi-a bagat frica in oase initial,apoi mi-am revenit si l-am pus in premergator..gradat ,dar acum ala e locul lui preferat...de fapt este un exerciser, nu merge ,numa topaie si are jucarele...Rares a fost pus in premergator direct de la cinci luni jumate si nu e cracanat...eu cred ca nr studiat de astia in clinici al copiilor pusi in premergator mai devreme este mic in comparatie cu cei care s-au dezvoltat normal.De ce? pentru ca asta e o informatie pe care trebuie sa o cauti ca sa o gasesti, nu sunt interzise, etc etc...no ,acum fiecare ce simte ca e mai bine pentru copilul ei...
cert este ca proabil de-aia al meu se ridica in picioruse la pat, la baie, ...acum pana in we(trebuie sa las salteaua si mai jos) musai sa fiu pe faza cand il las in patutul lui...ai vostri se ridica? se agata de orice si hopa sus?
cine ce stie de yasmine?
e un soare azi de zici ca a venit vara direct...pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Aaaaa,am uitat ,Andreea,soacra mea are aceeasi meteahna:intra in depresie dupa ce plecam,pupa pozele si plange zilnic de ma sperie si din 'fata mea' n-o scoate pe Sara.Ei,ce sa zic,a avut 2 baieti desi si-a dorit cu disperare o fetita.

Ramona si bb-lusa Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Pe aici e zapada...ninge in reprize de 3 zile.Barbati-miu ca sa ajunga la servici ii trebuie o ora...si sunt numai 9 km de acasa pana la munca.

Doamna Bibi abia acum am vazut ca ti-ai pus glow.L-am vazut pe Bozo(din nou)e asa dulce si ii sta bine cand pozeaza serios.
M-am uitat si pe pozicele lui Tudor....si el sta in picioare.Andreea mea e o puturoasa.Am vazut premergatoru...cata capu mare de iepure.Iepure,nu?sau....

Am si eu o intrebare...stiu ca s-a mai vorbit dar poate ma ajutati.Cum se face iaurtul in casa? Fierb laptele si lingurita aia de iaurt cand o pun?

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



buna si de la noi

va multumim pt urarile de ieri,si noi, la randu nostru le uram la sarbatoriti de azi ,sa cresteti mari si frumosi.

sa va spun ca moata mea azi a mancat doar 400mlde lapte toata ziua si a ros la doi biscuiti,care mai mult de jumatate erau pe hinele ei si pe jos.Ce poate insemna asta,ca eu turbez?s-o vedeti cum se enerveaza daca insist cu biberonu.In rest e bine,azi am iesit afara ,a fost o zi superba,si ce s-a mai bucurat de privelistea din parc

Eli multumesc pt raspuns,dar din tot ce mi-ai spus tu,am incercat,si cu ,cateva zile in urma manca ff bine,iar azi nu a vrut nimic,nici legume,nici iaurt.

Kim intrebai daca mai sunt bb-ei care la ora 7 sa se trezeasca definitiv;da ,Naomi,cel mai devreme imi da desteptarea la 5.20 si cel mai tarziu la 7.30iar peste zi doarme in jur de patru ore in 3-4 reprize.

va urez o seara placuta,ma duc la


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Aaaaaa,Ramona,a mea nu numai ca pupa poze,da o ia pe fiimea si ii miroase paru',ba chiar intr-o zi mi-a sparlit din masina un pled al micutei si l-a luat acasa si a dormit cu el(cica a dormit cu fiimea)si ce sa-ti zic ca ea a avut trei(doi baieti si-o fata).Nu stiu frate de ce nu ma lasa si pe mine sa ma bucur de al meu.

Andreea Banica mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna!
Monica (d-na Bibi), ce faza cu Bobo! Pupici de la noi!
Pako, Dupa ce fierbi laptele (poate fi chiar rece) se amesteca cu o lingura de iaurt sau smantana si se lasa la caldura. Sper sa-ti iasa.
Si soacra mea si-a dorit fetita si are doar un baiat (facut la 40 de ani!) asa ca acum este super inebunita dupe Stefi.
Nicole si sotul meu are aceeasi vorba cand este urat afara "vreme de stat in casa si facut prostii"
Stefi este hatarita sa faca ordine pe birou si sa-mi mototoleasca toate hartiile si sa le arunce pe jos.
Laura, stefi nu se ridica, nici in fund nu sta bine, doar se intinde dupa ce o intereseaza
Roxana, merci pt. raspuns si eu am incercat cu Wick si cu eucalipt, dar nu prea a avut efect, dar oricum este mai bine acum.
andreea Banica, dar un algocalmin tot poti sa iei. Eu am luat, chiar daca alaptez.
plec, face stefi scandal.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefania - printesa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Am uitat,Daria ti-ai verificat e-mail-ul,cum ti se pare?

Andreea Banica mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput