Bebelusi de iulie-august 2004 (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Robi, Simona, Ssarah, multumesc de raspunsuri!
Robi, La Multi Ani, pentru Luca!

Felicia, si Tudor mai face moale din cand in cand de la ce mananca, dar acum e clar ca e mai mult decat atat, se vede pe scutec ca e un scaun apos. Plus ca, desi l-am schimbat imediat, spalat si uns cu bepanthen, tot s-a inrosit foarte tare. Cu smecta tot n-am reusit. Poate dupa supa de morcovi sa se schimbe ceva.

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Ramona,eu i-am introdus lui Bogdan de vreo 3 -4 ziloe carnita si ii place foarte mult.Eu am cumparat rasoale de vitel,le-am fiert bine (separat) si apoi am tocat carnita la robot,de fapt am amestecat-o cu legumele si a iesit un piure delicios (am gustat si eu).carnea se zice ca cu cat e mai rosie cu atat are mai mult fier,deci sa le dam carnita rosie (ar fi buna de gaina de tara dar de unde...).Eu cumpar carnita de la Stenyon,e proaspata ca au abator propriu.Acum sunt in cautare de carne de curcan,mi-au zis ca baga.
Dana,si al meu e campion la cazut in freza,vorba ta cred ca a inceput sa-i placa iar eu imbatranesc cu cate 10 ani la fiecare busitura...
SimonaR,tare dragut e David Mario,sa-ti traiasca
Mitzura, Smecta i-o poti da dizovata in putin laptic sau in suc,ceva ce-i place.Mai poti incerca cu calciu carbonic,il stringe imediat la burtica.

Monica si bebe Bogdan (01.09.2004)
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Da' stiu ca scrieti, nu gluma !!!!! Abia am reusit sa citesc din urma ... parca nici nu s-ar zice ca mai sint si niste copilasi mici prin preajma, de reusiti sa scrieti cu atita spor !!! Io una ma bucur ca Moflici a scapat si el de muci in nas si de tusheala, da acu o luai eu ... Humex-ul nu a folosit, asa ca am trecut la Paxeladine si ceai de tei si lamiie cu zahar si strepsils ... da tot ca un magarush fac !!!
La Bucuresti s-a apucat sa ploua, de parca nu era destul de urit !!!
Bun venit fetelor noi si sa va traiasca bebicii, i-am vazut in poze!!
Va pupici pe toate !!

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Simona R este un scump David !
Monica , unde este magazinul Stenyon (parca asa era , nu ?)tot vroiam s ate intreb ...
Ramona , ma gandeam ca o idee buna ar fi sa te duci in piata sa pui ochii pe o batranica (m arog , un comerciant veritabil de tara ) si sa-l intrebi daca stie de unde poti achizitiona cate un pui , oua proaspete .. mai sunt oameni de prin preajma Buc care au gospodarii si i-ar ajuta cred si pe ei ... si ai avea si tu o sursa sigura .. daca ei un pui proaspat , ii imparti pieptul in mai multe parti , le bagi la congelator si din restul ii faci sotului ....si ai si ficatel .. daca faci treba asta de 2-3 ori pe luna e ok !!!
eu asa m-am gandit ...dar eu am gasit toooocmai in apropierea Constantei .. si uite asa bate drumul bunicul sa-si aprovizioneze nepotu'
de oua nu mai vorbesc .. avem niste prieteni care au facut toti trei Salmonela de la niste oua Toneli cumparate de la Mega


mai ,ce -i cu vreme asta !!!!!


Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Ceva se intimpla cu listuta asta, Ilinca e nascuta pe 11.08 si nu 11.07, veve modificase in ea acu` nu stiu cit timp dar greaseala a reaparut. Asta e un lucru minor, stiu, dar ma gindesc sa nu fie si altele,uitati-va aici http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42975&whichpage=1

Carmen,Ilinca&Ionut
http://photos.yahoo.com/m_costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pupe gagici.
Andreea, tratamentul soc este: baitza mai fierbinte, o lingurita de paracetamol, wicks vaporub pe piept si pe git, lapte si nani. grasu mik in 2 zile a scapat de mucii uriti si nesuferiti.
Robi hai, baga mare ca mai e doar un pic de invatat...si scapati cu note mari!
Mitzu pune smecta in suc. si da-i-l cu seringa daca nu vrea altfel (asa ca la pisici si la catzei)....ca trece repede diareea, chiar daca se strimba pe moment! succes! da sa stii ca mirosul ala nu e a buna. eu zic ca tot trebuie sa mergeti la medic....si asta mai curind.
Ramona, ia carne refrigerata daca ai de unde. daca nu ia carne congelata cu termen de valabilitate lung (adica sa mai aiba mult timp...sa stii ca e destul de proaspata). iar eu carnea de vita o recomand intotdeauna de la macelariile arabesti, ei o au cea mai buna, proaspata, si mai ales nu e batrina.
sper ca n-am uitat pe nimeni....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

In graba ca ati scris la greu.
Tot pentru muci, pe langa ce am aplicat si Wick-ul (sar`na Roxanaz, l-am luat da` am uitat sa zic) am mai pus in bolul cu apa de pe calorifer ulei de eucalipt (dintr`ala pt. inhalatii), miroase asa de bine in toata casaaaa si Giuliei cred ca-i place ca tot trage aer in piept cand pun picaturile in apa E asa o figura ! Si o mai distreaza sa puna nasul la cutia de Wick, o distreaza cred aerul rece :)))))))))
Am fugit !
Pupici si o zi frumoasa, ca la noi ploua iarasi

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
Giulia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Se vede ca e nor afara,doarme puiul meu dus de la 12 si nu da semne...
Simona,Stenyon e in Dr.Taberei - la Orizont,in piata Moghiros, pe bd.Timisoara si nu mai stiu altele,oricum eu sunt multumita ca au carne proaspata/ti-am zis ca au abator propriu,iar carnea de vitel este formidabila,atat de frageda ca in 1/2 ora e gata fiarta. Nu stiu cum sa procedez in schimb cu ouale,cumpar din comert si le testez in apa intai sa vad cat sunt de proaspete (faza cu plutirea),iar carne de gaina...mai asteptam,daca nu din comert.La fel ca si branzica,iaurtul etc.Am incercat sa-i dau facute de mine si m-a scuipat.

Monica si bebe Bogdan (01.09.2004)
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Il laudam degeaba pe Bogdan ca doarme dus...de fapt el avea "putina" treaba sa DEMOLEZE patutul si imprejurimile!!!!! .Trebe sa-l parasc: a desfacut marginile protectoare de la patut,era infasurat in carusel si trasese si cearceaful de pe pat si pilota in cap,cu mana si suzica in gura...era un morman de copil obraznic...si nu zicea nimic,radea sub paturi pe acolo,se pare ca-i placea ce a produs....

Monica si bebe Bogdan (01.09.2004)
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

O zi nu v-am vizitat si uite cum ati umplut 10 pagini.De,daca ieri a fost frumos afara ne-am plimbat mai mult,pe seara am avut si musafiri,soacra,sa ne aduca martisorul.
Apropo de soacre,io nu stiu cum or fi ale voastre da a mea zici ca nu-i in apele ei.Cand a vazut-o pe fiimea prima oara a tinut sa-mi mentioneze ca simte ca ar fi copilul ei(de parca pe mine ma interesa ce simte ea in momentele alea),acum de cate ori o vede(mai rarut ca-i mai dragut)ii tot da cu:copilul meu,imi vine s-o fur si multe altele...;io cred ca nu-i pe creanga ei..
Gata cu subiectul asta ca nu vreau sa va stric ziua,da trebuia sa vorbesc cu cineva,ca nu pot cu sotu'(prea delicat subiectu',doar e maica-sa).
Moata mea s-a pus pe mine,de cateva zile nu mai doarme bine(din doua in doua ore),dar azi noapte a fost sublim,la fiecare ora,cu plansete.Poate or fi dintii,dar din ce vad eu nu prea,nu stiu....,sper sa-si revina repede ca alt fel ma agat cu picioarele de tavan si dorm asa ca liliecii,oricum imi crapa ochii de somn si nici de-a naibi nu pot dormi ziua,asa ca azi o sa tot stau pe aici.
Colac peste pupaza ma doare si capul de-mi vine sa-l spargsi nici nu am voie sa iau nimic.
Hai ca m-am lungit cu ale mele si am uitat sa dau cate un tuturor aniversatilor de azisi multe,multe luni inainte.
Si din partea mea nou venitelor cate o si bine ati venit!




Andreea Banica mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput