Dr. Nayel CF2 (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Crissi, spre rusinea mea nici eu nu am prea luat Materna, de frica contractiilor, insa, eu am avut atat de rar contractii incat nu era cazul sa exagerez, iar inainte de nastere m-am trezit cu o puternica anemie, hemoglobina era 9, iti dai seama?
Nici acum nu mi-am revenit, ieri am ametit cu Rayan in brate.

Fier am luat la inceput, apoi am rarit-o, insa mi-am adus eu din Arabia Saudita, si nu avea nici un fel de efecte secundare, asa cum am auzit ca eu cele de aici.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Cred ca la ora asta e gata si cezariana Ancai! Sper ca-i totul bine cu fetita. Alina asteptam detalii de la tine si iti multumim.

Vlad nu-i nici o problema cu Materna, contine doar un sfert din doza de calciu necesara unei femei insarcinate. Banii, dupa parerea mea, doctorului dupa, asistentelor la momentul cand ai nevoie de ele, de fiecare data adica.

Crissi ia-ti suplimentele linistita. Si eu zic tot ca Crinuta, si Mariuca mea a stat toata sarcina cu capul in jos si tot am avut probleme in timpul travaliului si Nayel a decis cezariana. Mai bine te pregatesti moral pentru amandoua variantele.

Crinuta eu sunt bine deocamdata. Tot se mai duce din dop cate putin. Stau cumintica, ce sa fac. Nayel a fost foarte sigur ca nu o sa se intample nimic pana se intoarce el (adica pe 27 martie) si mi-a zis sa ma duc la el pe 28. Eu am insistat, ca ce fac daca se intampla totusi ceva (spaima mea cea mare e sa nu se rupa membranele) si mi-a zis "Pai te duci la spital, ce sa faci?!" Sper sa nu ajung asa pur si simplu la cineva la spital. Aveti idee ce medici mai sunt pe acolo si cum sunt?

Roxana, Mariuca (5 ani si 8 luni) si bebe din burtica s. 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Roxy, pai tocmai asta e ideea, sa iti recomande un medic de acolo. Eu ii stiu pe cativa, sunt buni, insa, roaga-l pe Nayel sa iti recomande clar pe cineva, in cine are el incredere de acolo, asta, just in case, sa stai si tu linistita, sa nu te simti parasita de medic, ca stiu senzatia. Cand eram prin sapt 36 Nayel a trebuit sa plece urgent pentru vreo 10-12 zile, si nu iti spun ce senzatie aiurea aveam. Bine ca nu am nascut inainte sa se intoarca.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

fetelor a nascut Anca, are o fetita sanatoasa, de 3,2 Kg, sunt bine amandoua.
Nu stiu mai multe detalii, eram intr-o sedinta cand m-a sunat sotul ei.

Alina mamica lui Bradut cel mic si nebunic (08.07.2004)

poze Bradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

mama, ce barosanca de fetitza.., 3kg si 200, sa i traiasca si sa fie sanatoase amindoua.. si sa se recupereze rapid..
Pupici Multi
Crissi , 29+

crissi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Felicitari Anca. Sa iti traiasca fetita.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lazy spune:

Fetelor, stati linistite!Toti doctorii de la CF2 sunt OK.Sunt tineri , lucreaza in echipa si nu sufera de orgoliile specifice marilor somitati in materie.Eu merg la dr.PASARIN ,care este o scumpa si pune suflet in ceea ce face si nici nu se sfieste sa ceara parerea altui medic pentru binele pacientelor.Daca nu era ea,as fi pierdut sarcina la4 luni cand frecventam o somitate din GIULESTI.

In ceea ce priveste MATERNA,si eu am impresia ca-mi provoaca contractii,si nu stiu ce sa fac deoarece sunt supusa oricum riscului de nastere prematura si ma gindesc in acelasi timp si la greutatea copilului.DR. ma rugat sa iau si fier si MATERNA zilnic,iar eu nu am deschis subictul pentru a nu parea paranoica.


27s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Felicitari Anca!! Multa sanatate si tie si micutei! Te asteptam sa te recuperezi rapid si sa ne povestesti!!

Lazy m-ai mai linistit, asa stiam si eu ca sunt medicii de la CF2. Nu cred ca Materna iti provoaca contractii, e mult prea mica doza. Dar te poti convinge singura, nu mai lua cateva zile si vezi cum e cu contractiile. Cateva zile nu o sa-i dauneze lui bebe.

Crinuta nu-mi vine sa-l mai bat la cap. Daca obisnuia sa lase pe cineva in locul lui mi-ar fi zis cand l-am intrebat ce fac. Asta e, sunt optimista. Sambata e ziua mea si sper sa nu vrea si fetita mea aceeasi zi de nastere

Roxana, Mariuca (5 ani si 8 luni) si bebe din burtica s. 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Asa e Roxy.
Oricum, ai sa vezi ca cea mica va vrea sa il astepte pe Nayel ca sa vina pe lume.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kathywsha spune:


Fetelor, stiti cumva daca anestezista este draguta cu pacientele...comunicativa, calma....gen Mamacita...o stii Rrox3..nu i asa?

Mergi la inceput