Se joaca sotii vostri pe calculator?

Se joaca sotii vostri pe calculator? | Autor: Rechinuta

Link direct la acest mesaj

Buna,

Sotul meu se joaca!
Si pentru ca sunt o persoana sincera...va spun ca ma joc si eu...de fapt...e bataie mare de tot pe calculator....el se joaca mai nou FIFA 2003 si eu ma joc "Sims unleashed".

Rechinuta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

al meu a zis ca isi cumpara laptop ca sa aiba si el acces la un computer, ca nu mai are loc de mine!!!!
Pupici,
Oana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona spune:


Buna Rechinuta,
Ai atins un subiect sensibil si nu am rezistat sa nu iti raspund si eu. Sotul meu ma exaspereaza cu jocurile lui pe calculator, in mare parte jocuri de strategie, care mie mi se pare ca dureaza o vesnicie. M-am cam certat destul de mult cu el pe tema aceasta, asa ca am ajuns la un consens cu el, joaca doar in timp ce eu ma uit la Clona pe "acasa", si eu ma mai joc, dar un mare impatimit al jocurilor pe calculator avem in casa in persoana fiului meu Bogdan, de 4 ani si jumatate, care vine de la gradinita si se pune direct la calculator. Are jocurile lui 102 Dalmatieni, Captain Claw, Spiderman si mai nou Racer. Asa ca iti imaginezi aici razboi...

Ramona si Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

Suparare mare-mare!!!!! Ce intrebare...
se joaca, dom'le, se joaca!!!!
Jocuri de strategie, cu tancuri, impuscaturi, etc (suna cunoscut multora, fetelor, nu?!) Cel mai fericit ar fi el daca ar putea sa faca asta tot timpul... mie imi scoate peri albi! Poa' sa planga copilul, sa traga de el sa-l lase si pe el sa se joace, sau poa' sa vrea de mancare, pipi, etc, DEGEABA!!! Raspunsul la astfel de situatii e simplu: de-te la mami! (adica eu, balena care abia se mai ridica de pe canapea, intepenita de dureri de spate, cufundata bineinteles in vizionarea vreunui film la TV)
Cde ma enerveaza cel mai rau este ca da sonorul la maxim si daca va ganditi ca poarta casti, ca sa nu ma enervez eu peste masura... nici nu-mi pot imagina cum arata timpanele si creierii lui!!!

PS... normal ca mai ma joc si eu, dar zic eu ca am ceva 'limite'... si oricum nu stau cate 6 ore calare pe PC, ca ma dor ochii, spatele, picioarele...

daca dragoste nu e, nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rechinuta spune:

Imi suna foarte cunoscut tot ce imi povestiti voi.
Noi suntm prieteni foarte buni cu inca 2 familii si ...la fel.... sotii sunt super ahtiati dupa jocurile pe calculator!

Rechinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

DA, SE JOACA SI MA DISPERA. EU NU MA JOC IN NICI UN FEL. POATE DOAR CU VOI, PE-AICI, DAR ASTA NU E JOACA.
CRED CA TREBUIE SA INVAT SI EU SA MA JOC, DAR EU NU AM RABDAREA NECESARA.

Alina si Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

eu inca nu am gasit un joc care sa ma fascineze intr-atat, incat sa stau "cu limba scoasa" sa ma joc...zic asta, pt ca al meu sot, adora jocurile cu "shoot-ere" si in timp ce-i impusca pe cei rai, pe acolo, isi scoate limba:). din pacate pt el, fericire pt mine, in ultimul timp se joaca cu trafaletul prin casa si nu mai are timp si chef de pac pac si bum bum...dar acum de sunt rea? ca si eu acum vreo 2 ani faceam pac pac la Delta Force:)


ariel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Si al meu sot se joaca de cate ori apuca. Iar daca nu se joaca sigur sta pe net. Nu mai e chip sa mai am loc de el seara...si la fel face...poate sa zica copilul ce vrea, sa tipe, sa-i ceara ceva, el zice "du-te la mami"...moment in care David de da cu fundul de pamant...ca el vroia la el in momentul ala, nu la mine
La net ii fac si eu concurenta, dar la jocuri nu prea ma bag...nu m-am mai jucat de vreo 5 luni deloc.


Sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria spune:

Si al meu sotior are pasiunea asta,pe care eu i-o respect pentru ca nu exagereaza. Joaca numai jocuri de strategie iar pe mine nu ma atrag deloc. Sincer sunt cam plictisita de computer atita timp cit la birou stau toata ziua cu ochii in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Ohoho si inca cum! Si mai ales de-alea urate cu carcaleti... Are peste 100 de tzedeuri cu jocuri...Mai face si cite-o "retea" din cind in cind... adica leaga doua calculatoare in retea, pe masa din sufragerie si mai invita un amic cu care da-i si lupta pina la o bucata din noapte! Si io mai pacatuiam cind si cind mai ales cu Age of Empires, Warcraft (varianta cu omuleti, nu cea cu carcaleti) si Proiect IGI (unde eram intotdeauna mai meseriasha ca el...) ... oricum de cind e si Ania printre noi... s-au rarit puternic jocurile... a dat in schimb in boala filmelor...

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coryna spune:

Ca orice om mai da si el o tura pe internet sa vada cine ce mai joaca, dar jocuri cu orele n-a mai "practicat" de mult, ca nu ne lasa Dragos. Dar aduce acasa CD-urile in speranta unor zile mai libere sau mai joaca pe la servici pe la sfirsitul programului la dupa vreo predare de proiect.

Mergi la inceput