Oare sunt insarcinata???

Oare sunt insarcinata??? | Autor: daii

Link direct la acest mesaj

Trec prin niste stari tare contradictorii si nu stiu ce ar trebui sa cred.
Am o relatie stabila de 3 ani cu prietenul meu si urmeaza sa ne casatorim anul viitor. Tot de 3 ani iau si Desorelle, iar luna trecuta am facut o pauza( nu este prima). Ideea e ca ne-am facut de lucru, si nu am folosit nici un alt mijloc de protectie.Lucrul asta s-a mai intamplat si altadata. doar ca.....
acum, menstra mi-a intarziat 4 zile, dar testul de sarcina pe care l-am facut a iesit negativ.
Stiu ca ar trebui sa-l repet si chiar asta voi face maine dimineata.
Si totusi nu stiu ce sa cred, insa simt ca sunt .
Voi ce parere aveti???

pupici multi de la o viitoare mamica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Eu eram insarcinata in 8 saptamani si mi-a iesit testul negativ. Parerea mea este sa mergi la ecograf. Eu nu am incredere deloc in teste.


Luminita



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

poti sa simti, chiar si dupa atit de putin timp.
Si eu am simtit ...
daca tot iti doresti copilul, nu mai da banii pe teste, asteapta inca 2 saptamini si atunci fa-l din nou. Pina atunci, nu lua medicamente, nu mai fuma etc.



http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Subscriu la ceea ce a spus Simona...si daca e un bebe pe-acolo, felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

asa am crezut si eu acum cateva zile. mi-a intarziat ciclul o saptamana si am inceput sa caut semne cum ca as fi insarcinata. am gasit o gramada pt ca subconstientul meu lucra, dar dupa cateva zile hop si nea musafiru'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna2002 spune:

cel mai bine mergi la medicul de familie si cere i o recomendare pentru o ecografie abdominala..si vei afla...

sa fie cum vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaaaaa spune:

BUNA am si eu o astfel de problema adica am avut menstruatia pe data de 22 ianuarie,acum luna aceasta februarie mi-a venit menstruatia pe data de 18 ,,,,2 picaturi ,pe data de 19 inca 2 picaturi ,dupa care nu a mai curs nimic ,,ce sa cred eu acum sat cumva racita sau oi fi gravida ,,,,,,,,eu tare imi doresc un copil si deaceea intreb si eu cu mare disperare va rog mult dati-mi o parere ce sa fac sa mai astept pt ca text am facut dar am auzit ca textele arata dupa 1 saptamana de la intarzierea menstruatiei.
Astept un raspuns va multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Am deja 7 zile de intarziere!!!
Am facut un nou test, care de asemenea a iesit negativ. Eco nu am ajuns sa fac, dar saptamana asta renunt la orice si ma duc la doctor.
Problema e ca ieri, trebuia sa reincep administrarea anticonceptionalelor. Dar nu am facut-o. M-am gandit ca pana nu stiu sigur ce e cu mine, renunt sa mai iau pastile, plus ca daca e un bebe in burtica sigur i-as fi facut rau. Am procedat corect?
Pupicei multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



da Daii,ai procedat mai mult decat corect,iar daca e vreun bb felicitari.

Daniela eu cred ca estipt ca exact acelasi semne in privinta ciclului le-am avut si eu cand am ramas,felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Fetelor, sunt trista. Azi de dimineata a venit neasteptatul musafir. Tocmai cand ma obisnuisem cu ideea ca in burtica e un bebe!!!
Sunt tare dezamagita, insa gandindu-ma la starile de fericire si emotie pe care le-am trait numai la gandul ca s-ar putea sa fiu gravi, m-am hotarat sa muncesc din greu si cat de curand sa va pot anunta ca o sa am un bebe.
Va multumesc pentru sprijin. Pupici

pupici multi de la o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Daii, imi pare rau. Data viitoare. cred ca dorintza asta ti-a aparut in suflet acum odata cu intarzierea din moment ce ai folosit pana acum anticonceptionale.
Parerea mea e ca lucrurile trebuiesc facute in ordine adica casatoria si pe urma bebe. Dar, decizia sta in mainile tale.
Daniela, fa un test de sarcina din sange. Sunt cele mai sigure.
Bafta multa!


anca...poate intr-o zi
http://community.webshots.com/user/ancawish

Mergi la inceput