Oare sunt insarcinata???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danna2002 spune:

quote:
Originally posted by Anca Wish

Daii, imi pare rau. Data viitoare. cred ca dorintza asta ti-a aparut in suflet acum odata cu intarzierea din moment ce ai folosit pana acum anticonceptionale.
Parerea mea e ca lucrurile trebuiesc facute in ordine adica casatoria si pe urma bebe. Dar, decizia sta in mainile tale.
Daniela, fa un test de sarcina din sange. Sunt cele mai sigure.
Bafta multa!


anca...poate intr-o zi
http://community.webshots.com/user/ancawish




PERFECT de acord cu Anca..intai casatoria...ca te implineshte din multe puncte de vedere..copilul este incununarea unor potriviri si idealuri COMUNE...iar ca sa ai un copil cred ca e foarte importanta unirea in fatza Domnului cu cel pe care il iubeshti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

si eu sunt de acord cu fetele. un bb venit pe nepregatite poate sa dea peste cap relatia de cuplu.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica spune:

Luminita chiar erai gravida in opt saptamini si tie ti-a iesit testul negativ???
toata lumea spune ca testele din ziua de azi sint sigure si precise;
ti-a iesit doar o liniuta?
si atunci de ce te-ai dus la doctor?
credeai ca e doar o dereglare?
eu am avut ultimul ciclu pe 17 ianuarie si azi mi-am facut testul si mi-a iesit negativ, parca-se vede si a doua liniuta dar nu cred ca este relevanta caci asa mi-a aparut si data trecuta si dr a spus ca depinde la ce interval de timp a aparut, trebuie sa apara imediat; or eu asta nu mai stiu caci atunci cind am vazut prima liniuta ingrosata m-ma necajit si am plecat si cind m-am intors peste vreo 10 minute m-am uitat intr-o doara si era si a doua liniuta, pal...
la tine cum s-a intimplat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

si la mine a doua linie a iesit palida de tot....si am repetat testul si la cabinet, si tot asa a iesit. insa gravida eram:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica spune:

Rosey cit iti intirziase ciclu si cum a depistat ca esti graviduta?
la control sau la eco?
eu am fost azi aici la institut la eco si nu a vazut nimic, de fapt a vazut ceva a zis ca el crede ca da e bebe apoi i-am explicat ca de fapt prima sarcina a fost prin cezariana si sa nu fie cicatricea..s-a uitata mai atent si a zis ca da, e cicatricea.....si ca in uter nu se vede nimic
ultima menstruatie am avut-o pe 17 ianuarie si testul mi-a iesit asa cum am spus cu a doua liniuta pal...dar destul de conturata, dar mult mai stearsa decit prima....ma cam ingrijorez caci fireste mereu ma gindesc la mai rau..am zis sa mai stau o saptamina si repet testul....
apropo de teste..eu folosesc mereu barza...acolo spune pe spate ca se foloseste urina de dimineata si apoi pe fata testului scrie cu rosu ca se poate folosi in orice moment al zilei...cum vine asta?
stiti vreun test care se efectueaza in orice moment al zilei?
si un test bun?
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

Am si eu o intrebare. Oare sunt insarcinata? Trebuia sa am ciclu pe 1 martie. Azi este 9 martie si inca nimic. Mi-am facut testul in 5 martie si a iesit negativ. Ma gandeam sa il mai repet azi. Daca iese tot negativ, care ar putea fi cauza intarzierii? Ce ma sfatuiti sa fac. Ma gandeam sa mai astept cateva zile si sa merg la un control. Daca totusi nu sunt insarcinata, care ar putea fi cauzele intarzierii?
Padi

http://community.webshots.com/user/padi_badi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyssy spune:

padi, intarzierile de ciclu pot aparea si din cauza unei raceli, a unei schimbari bruste de temperatura ,dar la mine cel mai mult intarzie din cauza stresului.. ( cum am o problema.. cum imi intarzie 2 saptamani .. deja a devenit obisnuinta)

pyssy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaaaaa spune:

Buna seara
Ce se intampla nu mai da nimeni nici un semn de viata?
Am avut si eu o intrebare la pagina nr 1,,dar azi mi-a venit menstruatia ,ceva roz si nu curge foarte mult ,curge cateva picaturi la 30 minute.
Acum nu stiu la ce sa mai sper pt ca am dureri de sani groaznice.
Deja ma si vedeam cu un copil,,acum mi sa dus visul,,,dar mai tot sper poate se va opri si am mai auzit ca poate veni menstruatia si peste sarcina.
La semnele care le am poate poate o fi ceva cu ochii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emi si mami spune:

Daniela, cum mai e cu tine?
Ti-ai mai facut un test de sarcina? Te simti mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaaaaa spune:

Nu stiu ce sa intamplat ca vro 2 zile nu am mai avut acces la desprecopii.
In legatura cu sarcina ce sa mai zic mi-a venit pana la urma menstruatia normala ,am fost si la doctor si mia zis ca nu am nici un bebeu.
Asta este cred ca o sa ajung sa fac copii cu capul nu cu fundul.
Am inebunit gandindu-ma mereu ca poate am ceva in burta ,deja o loasem razna .
Mai incerc si luna viitoare.
Va pe toate

Mergi la inceput