Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

La Multi Ani Maria Daria si Andreea

Aseara am adormit copilul, si pana dimineata ne-am tot chinuit.Tuse , mucisori, nervos ca-l tot trezeam sa-i desfund caile respiratorii.Ma chinuiam sa ii scot mucisorii si in 30 minute erau narile acoperite si respira pe gura.La un moment dat incepuse sa si sforaie ..A dormit pana dimineata la 9, a refuzat biberonul cu lapte , i-am dat pe la 10 niste mandarine iar la 11 cand a fost gata papa a mancat cam 2/3 din portia obisnuita de legume pasate.Ceai a mai vrut si atat.Acum doare, nu mai are temperatura...si vom vedea.Eu is terminata-partea a doua- imi curge nasul intr-o veselie.Azi noapte nu dovedeam sa ii desfund lui nasul, sa-mi sterg si eu nasul.Dimineata am tras o fuga pana la banca-mersese Vio inainte ca sa semneze un contract si era nevoie sa-mi dau si eu cu semnatura- si s-au speriat alea cand m-au vazut in ce hal sunt.Noaptea trecuta a nins iarasi si e zapada cat casa..si am mai si cazut.M-am latit pe trotuar de nu-mi venea a crede.Acum 2 zile a plouat, apoi a nins si e strat de gheata sub zapada.Si cum niciodata la prima ora (adica pana in 12) nu e zapada data de pe strazi, trotuare..iti faci drum si ajungi unde vrei.

Adriana incearca sa-i dai lui Rares ce ii place.Si Phillip a scazut deja 1 kilogram dar toata lumea imi spune ca hidratarea e importanta si ca isi va reveni.Uneori microbii si virusii sunt foarte puternici iar noi prea 'mici' ca sa le facem fata.Daca doarme e bine, isi va reveni.Phillip dimineata avea asa chef de joaca, dar il deranja rau gatul si mai plangea.Suntem si noi alaturi de voi si trebuie sa fie bine!

Sanatate multa si lui Andrei al Andrei...ca Mateiut am inteles ca e mai bine.

Bubu nani nani, fug si eu langa el sa zac ca simt ca ma scurg.Temperatura e inca la 37.4 si nu vrea sa scada (la mine).Temperatura lui e sub 37 of of.
Zi frumoasa tuturor.

p.s. Aramona pai daca e vorba de formatie il aduc si pe Bubu ca si dansator(ca din burtica dadea semne ca s-ar pricepe).Solist avem, dansator avem, chitarist avem..cine se mai inscrie??

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Sfarleaza
Bubu Plimbaret

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

Babee, buna idee!

Maysa solista, si dansatoare binentzeles, alaturi de Bubu, ca doar tb. sa se miste si ea, chitarist avem, tati va fi la baterie, ne mai trebuie basist, clapar, eventual inca un chitarist...
Nu stiu insa dc. miscarile de buric merg la muzica rock, e interesant..., inventam un nou stil! Cine se mai inscrie?

Ma bucur ca Bubu e mai bine, 37 cu ceva nu e tocmai ok dar nici alarmant, e spre bine...bbii orim au temp mai ridicata fata de noi!
Pupici si spor la exersat la miscarile din buric!

Ramona si Maysa (27 ian. 2004)
Poze cu Maysa-"Duracell"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

La Multi Ani
Bianca Iustiana!
Andrei!
Jessica Sara!
Andreea!
Maria Daria!

Sa cresteti mari, voiosi si sanatosi si la punga grosi!!!

www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=217448301205&page=1&sort_order=0" target="_blank">cu Erica la un an
Elena si www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=292004679105&page=1&sort_order=0" target="_blank">Erica 6. februarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Adriana, Andrushka, Babee, imi pare sincer rau ca baieteii vostri sint bolnavi! Ma aflu alaturi de voi cu inima si gindul. Insanatosire grabnica!!

Aseara a venit pediatra si i-a facut Ericai vaccinul Priorix (anti rujeola, rubeola si oreion). A plins mititica de i se innodau lacrimile-n barba, dar, pina acum nu a avut nici o reactie nedorita.
De dimineata am citit in prospect ca se lasa un interval de o luna intre 2 vaccinuri, dar noi trebuia sa mergem sa facem la circa la sfirsitul lui februarie antipolio si DTP. Ma simt prin urmare nevoita sa mai amin cu o luna vaccinarea cu acestea doua din urma. O fi bine? Voi ce ziceti?

Ramona, ne inscriem si noi: dansatoare si solista.

www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=217448301205&page=1&sort_order=0" target="_blank">cu Erica la un an
Elena si www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=292004679105&page=1&sort_order=0" target="_blank">Erica 6. februarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

S-a trezit Pisoiul chiar cand sa adorm si eu.Ok..fara febra...cu pofta de papa.Facusem intre timp si o supa de pui cu paste mici mici in forma de animalute si a papat un castronel ...ce bine!!!
Ramona..pai...noi vocal nu ne prea descurcam, dar cred ca ..rock ...nu ni se potriveste.pai noi ne-am inceput cariera asa:ascultat manele(din greseala) si ritmul a inceput din picioare lasat usor pe vine, saltat fundul si iarasi lasat pe vine.Apoi la muzica pop: stand in funs si miscat succesiv corpul stanga-dreapta si de sus in jos(parca-i un dop).Mai nou la hip hop, in picioare..se misca cate 2-3 pasi si da din fund.Nu stiu daca ati inteles ceva..dar baiatul promite
Am uitat..suntem experti in xilofon si toba...deci aptitudini sunt

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Sfarleaza
Bubu Plimbaret

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Eu sunt disperata: Rares vomita de ma innebuneste!

Deja ma gandesc sa merg la spital cu el. I-am dat la metoclopramid de l-am blegit de tot. La 4 tr. sa-i dau antibioticul si mi-e o frica de mor. Daca-l vomita si pe asta???

Adriana si Rares

(13.febr.2004)
poze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna fetelor,

Adriana poate n-ar fi rau sa mergeti la spital, prea multa voma...fa-ti curaj si mergeti la urgente.Mai bine sa o luati din timp decit sa mergeti la noapte cind toti medicii sunti prin camerele de garda motzaind.Io asa as face.Iti tinem pumnii sa fie bine si ne gindim la voi.

Pupicei multi si dulci si sanatate multa, multa lui Rares!!!

Fetele noi ne inscriem la clape ca fiica-mea de la 10 luni "cinta" la pian in legea ei si tati o incurajeaza ca doar se pricepe.Deci cineva la chitara ne mai trebuie sau raminem daor cu Edi chitaristul

Anca, Tatiana multumesc pentru retete, o sa ma invrednicesc sa le fac.Anca imi zici te rog cum ii faci lui bb puiu cu smintina.Eu stiu o reteta dar cu puiul prajit in ulei si apoi adaugat smintina.Iese tare bun dar oare pentru bb e ok sa prajesc puiu?nu cred...

Ramona bravo tie, sunteti curajosi...sa dea Dumnezeu sa va iasa asa cum v-ati propus

Babee ma bucur mult ca BUbu e mai bine, de la Ilinca iar tie sanatate maxima!

o zi frumoasa!


Emilly cu gaza ei
Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Adriana medicul tau nu mai poate veni sa-l vada pe Rares??Sau poate ar trebui sa-i faci niste analize...ca atata voma si scaune dese...
Noi am mers la spital seara sau in week-end in general.In rest tot cu medicul am rezolvat 'micile probleme'.
Sanatate multa si sa iei decizii bune!

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Sfarleaza
Bubu Plimbaret

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

La 4 i-am dat antibioticul lui Rares in somn. Nu l-a varsat.
Am sunat insa pediatra lui si vine pe la 6-7 la noi.

Adriana si Rares

(13.febr.2004)
poze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Andreea si Maria-Daria sa cresteti mari, sanatoase si voioase!!alaturi de parinti si prieteni

la mamici!!


Emilly cu gaza ei
Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)

Mergi la inceput