Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

La Multi Ani, Maria Daria!

Darael, sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si norocoasa!
Si sa ne arati si noua poze cu ea!


Adina + Olivia Karla 04.03.2004
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Andreea
Maria Daria
Darael-ilor sa va traiasca minunea si sa fiti iarasi impreuna,o familie puternica si fericita!!!
Adinaam primit si noi pozele.O sa incerc as ti le trimit si eu pe cele pe care le am cu Moti.Dar cand voi avea putin timp...
si o zi minunata!!!

Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

LA MULTI ANI,Andreea !
LA MULTI ANI,Maria Daria !

Sa cresteti mari, sanatoase, cuminti si norocoase!

Tania cu Anduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...poze MOTZ!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:

LA MULTI ANI, MARIA DARIA ! SA CRESTI MARE SI FRUMOASA, SA AI O COPILARIE FERICITA SI O VIATA IMPLINITA!
DARAELILOR , SA VA TRAIASCA MINUNEA, S-AVETI PUTEREA SA FITI ALATURI DE EA IMPREUNA!


LA MULTI ANI, ANDREEA!


Anca, multumim pentru retete ! Ce-mi place programul meselor lui Matei. Asa vreau sa-i fac si Clarei, dar inca o tine pe 3 mese principale si 2 gustari.


Va dau si eu o reteta de praji, am gasit-o intr-o revista, e usor de facut si gustoasa:
Ingrediente: 3 banane (cca 600g), 125g unt, 150g zahar, 1 lingurita praf de mirodenii (scortisoara, cuisoare, nucsoara, ghimbir), 2 oua, 225g faina, 120 ml smantana, 60 ml lapte, praf de copt. Se amesteca untul, zaharul si mirodeniile pana cand compozitia devine cremoasa. Se adauga pe rand ouale si se bate pana se omogenizeaza. Se adauga faina, praful de copt, stins cu zeama de lamaie, pulpa sfaramata de banane, smantana si laptele. Compozitia (consistenta e ca la pandispan) se toarna intr-o forma unsa cu unt si tapetata cu faina. Se coace timp de 40 min. Se poate prepara o glazura din 250g zahar praf, 1 lingurita unt si pulpa maruntita de la 3 kiwi. Untul se topeste in bain-marin si se adauga zaharul si pulpa de kiwi.




Tatiana si Clara Maria (31 ian 2004)

Album Clara 1 Album Clara 2Album grup 1 Album grup 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Daria Maria!!!
Andreea!!!

De la noi vestile nu sunt prea bune. Ieri sigur medicul s-a inselat asupra diagnosticului pt. ca dupa ce am reluat laptele Rares a avut o reactie si mai si decat alaltaieri: voma cat cuprinde si scaune apoase, cred ca 7-8 in decurs de 4 ore. Eram disperati.
Am reluat regimul, tratamentul... Chinul de pe lume. De mancat nu prea vrea, iar medicamentele mai mult le varsa decat sa le inghita.
Azi noapte am avut noapte alba cu voma, plans, vaitat. Din fericire nu a mai facut febra, dar ii dau panadol si picaturi de nevralgin.
De dimineata a facut un scaun cat de cat legat, dar iar a vomat tot. I-am dat metoclopramid si a baut f.f. mult ceai de menta cu smecta. Am reusit sa-i dau si prima doza de ospamox pe care nu a mai varsat-o. Urmatoarea tr. sa o ia la 4.

Acum doarme deja a doua tura pe ziua de azi. N-a mai vomat, n-a mai facut kk, nu are febra, in schimb nu vrea mancare aproape nimic (doar 4-5 lingurite de mar copt) si este f.f. moale, trist. Sa vad cand s-o trezi daca papa pranzul (morcov si orez pasate).
Sper sa ma intareasca Dumnezeu si sa-mi tin firea, ca deja ma simt depasita de situatie. Sunt si singura acasa pt. ca al meu sot a trebuit sa mearga neaparat pana la birou. Sper sa vina pana la 5.

Adriana si Rares

(13.febr.2004)
poze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firutza spune:

quote:
LA MULTI ANI!MARIA DARIA<sa fii o fetita adevarata!

aseara n-am putut sta prea mult eram toti obositi,finii nostri au implinit 1 an de la nunta,finicul 1an de la botez si...Edi e tare incantat de copii,dar nu sta deloc fara mine,acum merge bine.urca si coboara din pat deci tot timpul e dupa mine sa vada ce fac,nu stiu cum va fi cand voi pleca la serviciu...dar mai e 1 an!
voi patiti la fel?

Edi papa:dimineata lapte Humana3[250ml]
10:piure :mar -branza-biscuite;sau paine prajita cu unt-cascaval;un crenvust;
15;supa,pilaf,mancarici...
19:cereale ,banana,orrez cu laptte
21:250 ml lapte
orele sunt bineinteles aproximative,uneori papa mai bine alteori nu stiu cu ce ii trece ziua...
am sa incerc si eu retetele propuse,buna idee!
mergem la somnic,Edi vrea si el sa scrie aici nu ma mai descurc...


http//community.webshots.com/user/firutza
Edi[14 ian 2004]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

La multi ani Maria Daria! La multi ani Andreea!

Sa cresteti mari, frumoase si destepte iar parintii vostri sa fie mandri de voi!

Anca, TAtiana, multumim pentru retzete! Cum mie imi place sa gatesc, cu siguranta le voi incerca. Yummi, Yummi...

Andra, Firutza, multumim pentru complimente...Eu sunt tare incantata de "ciorutza mea"...doar e puiul meu, nu?E o dulceatza de fata, din poze nu se vede mai nimic, nazbatiile nu ies pe "pelicula"...Nici cand canta, nici cand danseaza...Artista o face mama...doar are cui semana...tati va avea de muncit cu ea!
Firutza, poate facem o trupa rock! Maysa solista, binentzeles...deja are miscare scenica!
Adriana, cum se mai simte Rares? oofff, dupa distractie, asta-ti lipsea! Vorbesc si de oboseala acumulata, iar acum in loc sa te refaci, trebuie sa-ti gasesti resurse sa stai langa micutz, acum are mare nevoie de tine! sper ca e mai bine!

Babee, da-ne si noua vesti despre Philip! Sper ca e mai bine, la copii mici febra ridicata e o reactie normala, insa stiu ca te ingrijoreaza,doar e puiutzul tau si suferi pentru el! Maysa a avut cel mai mult 39,6, si atunci i-a scazut fara mari probleme, insa nu a fost vorba decat de o simpla viroza, a fost mai greu cu mucisorii si cu plansetele ei cand ii faceam "extractii" .
In rest, la fel cum povestea Helen, era foarte jucausa, nu parea bolnava, doar ca nu-mi manca!

Andruska, ce face Mateiutzul? Cum mai e cu enterocolita, s-a mai reglat la scaunel? Ti-ai dat seama de la ce ar putea fi?

IOanaCo, multumesc pentru informatie, m-am uitat si prin "Probleme legislative", se pare ca e Ok sa treci la un al doilea concediu de crestere copil!

Feteleeee, cochetez cu ideea de un fratzior pt. Maysa, insa mai trebuie sa ajung putin si pe la serviciu, sa vad in ce ape ma scald...si daca e ok, liber la.... ...eficient....

Pupicei, fug sa fierb ficat si sa fac un piure Maysei, papam de pranz dupa ce ne trezim si iesim pe afara, ca e frumos!


Ramona si Maysa (27 ian. 2004)
Poze cu Maysa-"Duracell"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

Adriana, incearca sa fii tare...stiu ca e greu insa acum Rares are nevoie de tine! Da-i sa manance doar ce poate, ca de placut acum nu stiu ce sa spun, cu mancarea de regim...poate putina sare in orez nu ar strica, asha doar cu morcovi a mea s-a strambat si n-a pus gura...Trebuie si el sa prinda fortze si sa se hidrateze...Important e sa-l treci de hopul asta si daca mai si doarme, somnul il ajuta mult! Nu dispera, stiu ca e greu insa tu iti dai silinta sa-l ajuti cu cat poti, micutzii nostri sunt mai tari decat ne imaginam, va trece si peste asta! Las' ca recupereaza el dupa...Sa te tii...nu-ti face probleme dc. mai slabeste, sau altele...Important este sa vezi ca e spre bine...
Tine-ne la curent!

Pupici si sunt langa tine!

Ramona si Maysa (27 ian. 2004)
Poze cu Maysa-"Duracell"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firutza spune:


Adriana,mult curaj,tinete bine de regim,e cel mai important,asa isi va reveni,si fara lapte sau cu Milupa hn,humana h[cred ca ti-a spus deja dr.]sanatate!
Ioana.Co,Mickyyyce curaj pe voi pt alti bebici mici!FELICITARI!pe noi ne-a epuizat EDI si deocamdata ne-am luat gandul...
Tatiana ii dai kivi?dr. ne-a zis sa mai asteptam...
edi a intrat in sertarul cu rufe,e fericit,nu-imai e somn!
avem o problema!]de cand cu mucisorii respira greu,normal?!?,dar geme ,ceva de groaza,parca a urcat 100 de trepte!1ati mai patit asa ceva?
]
Edi mic si rasfatic[

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firutza spune:


Edi a adormit!merg sa-i fac un pilaf apoi poate iesim,afara e frumusel...
Ramona ce propunere interesanta! Edi ne pune toata ziua sa-i cantam la chitara.acum si danseaza... am mai trimis 2 mesaje sper sa apara.
pa!

Mergi la inceput