Mamici din Constanta (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Vic la mine merge net-ul....de aia ma tot intrebam pe unde sunteti!
hehehe cred ca a fost show la pizza hut... abia astept sa mergem si noi in trei. nu mi-ai zis daca ai apucat sa faci ceva din retetele scrise de mine. cred ca nu ai avut timp totusi, nu?
Narcisa, pupici voua tuturor!
azi am avut si noi o realizare de categoria "Grasi", adica a stat un pic in picioare singurel sprijinit cu spatele de spatarul de la canapea. au fost 15 secunde....da io tot mindra mi-s!
pupici si o seara linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Roxi, bravo lui Patrick si de la noi.

Io am doi tzgani, mi-e si rusinica sa ies cu ei in oras.
Azi de dimi. am iesit in oras ca era piata taranilor(e numai miercurea si simbata) si iau oua de casa cum s-ar spune, sursa sigura; ei da, femeia i-a dat sapt. trecuta lui Patrick o bombonica, cid am cumparat ouale. Si azi se duce la ea, dupa tejghea, zice hallo si se da pe linga ea si-i arata cutiuta, ca sa-i dea bobo; eu eram pe cealalta parte cu carutul; Vine femeia cu cutia intinsa(am crezut ca-mi fuge pamantul de sub picioare) si-mi ofera una sa-i dau; imediat Vivi scuipa suzeta si tipa, uitindu-se la tipa respectiva: Naaa, dai? Ce era sa-i faca i-a dat. Mi-a fost tare rusine, am doi tzigani. Aceeasi faza a urmat la brutarie. Ce sa le fac?

narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Narcisa, mercic pt. urari ! Ieri am fost la Doce 2000 langa bowling in Mamaia si aveau si acolo patutzuri. Eu i-am luat lui fi-miu un pulover si niste blugi la super-pretz, marfa nemtzeasca. Si mie, sa nu raman mai prejos, niste cizme stretch, maro , de piele-intoarsa.
Si sa stii ca nu ai 2 tzigani, ai 2 copii care isi vad interesul si n-o sa moara cu rusinea in mana in viatza !

Arboria , Welcome !

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

si poze din excursii: http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!!!
hahahahahaaa Narcisaaa.....super faza!!!!! nu-s tigani dar faza e super cool!!!!
mai m-ati turbat cu mag asta...tre sa ma duc si io....sa vad ce gasesc!
Laura ce face aniversatul? ceva pozne...???? cum a fost tortul???? pupi!
o zi super tuturor....si nu numai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Roxi, aniversatul face bine, cu greu m-am abtinut sa nu-l bat de ziua lui pt. ca a spart in holul de la intrare(noroc ca era pe gresie !) o sticla cu bere. Va dati seama ca totul era super-lipicios , oricat am dat eu cu mop-ul (asta cu musafirlac-ul in casa). Auzi, cica ii placea cum zangane sticlele cand se ciocnesc una de alta ... !

Tortul a iesit super-bun, eu , de emotie nu am putut manca (mai fac eu blocaje dintr-asta pe fond nervos), dar mi-a zis maica-mea. A avut 3,7 kile si a fost cu blat de ciocolata si nuca in el, cu crema de cioco si fructe (ananas si kiwi) in crema si pe frisca de deasupra.

Roxi, la Doce e bine sa te nimeresti cand baga marfa, ca ce-i misto de tot se "topeste" rapid. Vanzatoarele ala de acolo au nr. de tel. de la clientele fidele si le suna imediat cum se primeste marfa iar cuconeturile vin rapid si rad ca termitele ce-i mai convenabil dpv. al raportului calitate-pretz.

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

si poze din excursii: http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Buna ziua mamicute!!!!!
Noi 2 suntem bine...voi ce mai faceti? Dar bebicii?
Si eu am auzit ca pe Interioara sunt produse cu preturi de nota 10.
Referitor la doctor...merg la D-na Lutescu...(fie vorba intre noi...am postat ceva la nasterea pe glob...sa aflu mai multe informatii...nu va suparati ca nu -am intrebat pe voi direct...va rog). Dar daca a folosit Dopplerul (este cel cu care se observa circulatia sangelui) banuiesc ca este performant ecograful...voi ce credeti?
V-am pupat dulce pana data viitoare.

Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

BB23, vezi ca ti-am raspuns la sub. postat de tine la Nasterea pe glob.

Am pos poze de la aniversarea lui Vlad la Mac, de la gradinitza si cateva de acasa, in albumul de pe Yahoo - Am 5 ani !

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Laura multumesc....am citit...cat de mult imi place sa citesc despre..nasteri si alte cele...dar mai mult daca sunt de aici din oras...sa am o mica idee.....

Pupici!!!

burtica de 18 saptamani si 6 zile (Alexandru sau Alexandra)

Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Buna dimineata!
Hai sa scri si eu un pic, ca doar ce-am scapat de Patrick(a plecat bu bunicii cu masina la plimbare)!
Laura, am vazut pozele! Foarte frumoase, sinteti toti niste draguti! Ai baiat mare de acum! si poznele pe masura, dar cred ca asa-s baietii, Vlad e tare frumusel!
Crix, parca tu scriai recent ca ati scapat de suzi? Cit avea exact atunci Alexia? hai ca am senzatia ca au unceput sa ma lase neuronii ! Te intreb, ca ma bate gindul musai s-o dezobisnuiesc pe Vivien pina venim in RO, adica in jur de 1 an si jum.

Stiti ce ma enerveaza la faza cu cerutul la pitici? Ca cer numai cind e gratis, sa faca circ in magazin ca vor aia sau ailalta, nu fac; a incercat mai demult Patrick si s-a potolit a inteles, ca primeste ceva cind consideram noi de cuviinta si nu cind vrea el; uneori chiar cred, ca mai bine era asa, ii cumparam si gata, decit sa ceara!

Noi avem miine eveniment mare, Patrick isi ia adio de la Suzi; o s-o impachetam intr-o cutiuta cu mare fest, si tati i-a promis ca vor face un vaporas de hirtie impreuna colorat, cu care va pleca pachetul cu suzi, trebuie sa se desparta de ea; Patrick e de acord, numai de asta vorbeste, sa speram ca nu va face prea mult circ fara la adormire; ca de dat nu i-o mai dam.
Cam asta e cu noi!

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Aaaa , mamici eu nu mai pot invata!!!! NU MAI TIN MINTE ! Voi ati patit asa ceva?

Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!

Mergi la inceput