Mamici din Constanta (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

quote:
Originally posted by mav
Bine ai venit, Julia!


Vic, nu-mi numara ca nu-s io de vina. Cica s-a-ntamplat si pe la Arad sa se piarda un capitol.
Trebuie sa modificam proverbul. O sa zicem "Scripta volant"

In alta ordine de idei, azi incepe targul TINIMTEX in Mamaia. Neparat, de vizitat! Anul trecut am gasit acolo niste martisoare deosebite.



Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Buna ziua mamici si burtici.
Ce suparare...si eu il cautam acum....adica am disparut si eu cu bb al meu?
AAA pt.listuta...DNP dupa ultima ecografie 21.07.2005 si voi avea avea um baietel????? ....hm..nu prea am incredere in ecografii referitor la sex...chiar zilele trecute am vazut la tv o nastere a unui bebic care s-a dovedit opusul sexului asteptata de mama...
Multi pupici de la noi pentru voi si bebici!


Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Salut!
Laura, cu intirziere, sa va traiasca Vlad, sa creasca mare si sanatos si sa va aduca numai bucurii!!!
Julia, bun venit la Mamici din Constanta si sedere cit mai lunga! si te rog primeste mele pe aceasta cale, ca nu ti-am multumit macar pt. PM trimis de ziua lui Vivi, da cu piticii pe linga mine, o mai iau si eu pe cimpii si uite asa raman cu restante nedorite.
Crix, cam nasol cu caninii, cel putin asa a fost la Patrick o luna ne-a cam disperat; dar poate Alexia scapa mai usor. Si parerea mea, mutati-va linga soacra, e cel mai bine pt. cea mica, daca tu nu ai posibilitatea sa stai mai mult cu ea, macar sa fie cu buni decit cu bona.
Gravidutzelor, hai ajutati-ma si pe mine cu informatia aia(am cautat de-am innebunit, da nici mamici de Cta 25 nu mai e degasit), unde se gaseau patuturi de calatorie ieftine?? Parca erau doua fete care au cumparat si erau multumite????
Alina, ref. la precizia sexului lui bb nu stiu ce sa zic, la noi s-a potrivit cum a zis nenea DR., da dupa experienta mea la Vivien in sarcina, io nu mai am incredere in ECO; si cit de adevarat e ce zic ei ca vad acolo, ca tu ca necunoscator nu vezi prea multe?! la Vivi mi s-a spus la 3 aparate diferite greutate cca. 3 kg si a avut aproape 4 si jumatate?!
Roxi, ce mai face Patrick?

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Arboria, bine ai venit printre noi!
hehe alina, daca doctorul e cu experienta si ecograful performant..nu prea se insala! asa ca eu zic....sa trecem la listuta si sa te apuci de cumparat pantalonasi!
Crix, oricind te duci...sa fie cu noroc si cu spor! ai terminat examenele?
mai ce e cu linistea asta azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Narcisa, patuturi cu 720.000 lei sunt de vanzare la halta Traian -magazinul se numeste Doce2000 sau Goce2000. Cel putin la magazinul din Halta Traian erau patuturile astea. Aceasta firma mai are magazine si in Piata Grivitei si la Bowling-Sat vacanta - sau cel putin intr-o vreme erau.

Racushoarele Cristina& Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Pai, cum sa nu fie liniste, Rox, cand netu' merge ca ochii mortului?! Nu stiu ce se intampla, dar taaaaaaare greu am intrat pe DC si taaaaaare m-am chinuit pana sa pot raspunde!

Eu vroiam sa va povestesc ca aseara am fost in familie la Pizza Hot si a fost mortal Sebi!
Dupa ce a papat biberonul cu laptic si cereale (pe care l-am preparat chiar acolo) si si-a bagat manutele in castronelele noastre cu salata si a "furat" ce i-a facut lui cu ochiul, s-a plictisit si a inceput sa tipeeeeeee. Asa ca a trebuit sa-l dam jos din scaunelul lui...... A urmat un adevarat show!!!!!
Se ducea la mesele vecine, ii tragea de maneci/haine pe "vecini" si apoi, se lasa pe vine, cu capul intr-o parte si cu limbuta in coltul guritei si da-i rasete!!!!!!!!!! (Pt cine nu realizeaza, Sebi are doar 1 an, implinit acum 10 zile!)

Azi, a cazut cu poponeata pe un bebelus de jucarie, care zice "mama-mama, tata-tata", iar bebele a apucat sa spuna doar "mama", ca apoi l-a azvarlit Sebi cat colo si dand din cap, foarte serios a tipat la papusel: "TATA!!!!!"

Acum doua zile, i-am cumparat ceas de perete, d-ala smecher.... Acum , arata cu degetul la ceas si zice "ti-ti" (adica "tic-tac")

Sunt atat de fericita cand ma uit la copilasul meu frumusel si istet, ca nimic nu se compara cu asta!!!!! Si simteam nevoia sa va spun si voua (nu ca voi nu v-ati imagina ce simt, ca doar si voi sunteti mame sau viitoare mamici)!!!!!!!

Pupici de la zambilici


Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Mersic mult, Crix

narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Buna, fetelor!
Si eu v-am cautat ceva, dar am zis ca o las balta si intru pe 27.
Narcisa, si noi am cumparat patut. Depozitul se afla in Hala Traian, pe strada Interioara, e al 3-lea magazin, in care se gaseste si ceva mobila. Asa cum zice si Crix, e posibil sa mai fie si in celelalte magazine ale aceluiasi depozit...stiu ca mai e unul in Mamaia.
si multe salutari de la noi!

Geani cu Daria(30 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Gegea, multumesc de raspuns, chiar acum am vorbit cu mama mea si cunoaste magazinul se duce miine la halta si i-am spus sa-l si probeze acolo.
Mav, imi imaginez ce dragalas e Sebi! Vivien inca nu merge, da vorbeste mai multe cuvinte, mai nou spune dai? cind vede ca Patrick primeste cite ceva de la div. persoane.
toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Geani, tu cind ai DPN-ul?, Doamne ce repede trece timpul! Stiti ce va fi? sau nu vreti sa stiti pina la nastere?
toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput