sindrom aderential pelvin

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Danutza sa te auda Dumnezeu,multumesc ca ma ti de manuta ca mare nevoie am acum...Sper sa reiau procedurile cat de curand si va tin la curent cu ce se intampla...neaparat...
O sansa poate om avea si noi...trebuie!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Mishulina, o sa ne tinem de minuta pina o sa reusim amindoua sa ne vedem visul cu ochii! Nici nu concep altceva! Ma mai smiorcai eu dar voi imi dati curaj si toate povestile pe care le-am citit aici pe forum, mai ales povestea lui cius, mi-au dat mult curaj. Acuma nu mai stiu exact unde povestea dar daca vrea cineva sa o citeasca o sa ma uit unde e.

Asa ca Mishulina, mergem amindoua de minuta si dam muntii la o parte din calea noastra!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_zah spune:

buna din nou!e interesant ce spuneti voi de fizioterapie,dar la mineprocedura asta a cauzat dureri infernale;am facut vreo 5 sedinte,la primele 2 nu am simtit nimic dar de la a 3 a a inceput sa doara cumplit,asa k nu stiu ce sa mai zic,as incerca sovata k am auzit de la voi k ar fi ceva,altceva nu stiu ce sa mai fac.pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Ella,daca ai facut fizioterapie si te-a durut aceasta se datoreaza ruperii aderentelor,deci e de bine....Pe mine ma dor primele 2-3 sedinte,apoi suportabil sau chiar deloc! Sfatuieste-te cu medicul care ti-a facut fisa,poate iti scade intensitatea undelor,iti schimba programul cu unul mai bland sau iti spune ce sa iei impotriva durerilor....Dar nu renunta! Nu tocmai cand incepe sa "luctreze"!! De obicei,intensitatea programului creste treptat ca sa ai timp sa te obisnuiesti....(pe mine de exemplu tot timpul ma intreaba daca il suport,daca nu il da mai incet!)

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pnt_loredana spune:

Va salut fetelor!
Am citit tot ce ati scris voi despre aceasta problema si indraznesc sa va pun o intrebare: aceste aderente se simt la pipait? Spun asta fiindca am la activ o apendicita si o cezariana, iar in partea dreapta a abdomenului, exact pe locul operatiei de apendicita am o umflatura nedureroasa care se simte la pipait. Sa ma gandesc ca este vorba despre o astfel de aderenta?
Multa sanatate si sa scapati de aceste probleme cat mai curand! Bafta tuturor!

LORI & ALEX

POZE

"Nu-ti pune mintea cu prostu' ca o are odihnita!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Draaga Loredana nu cred ca aderentele se pot simti la pipait din mai multe motive:
- in primul rand sunt un tesut conjunctiv moale dar reziztent sub forma de "plasa",ca un "paienjenis" mai degraba si nicidecum o formatiune tare ca o galma care sa se simta la pipait!!!!
- sunt in profunzimea abdomenului nu superficial ,dincolo de peretele abdomonal(destul de gros,format din mai multe straturi),printre organele abdominale,deci nu are cum sa se simta la pipait
Ce simti tu acolo poate fi de la operatii si procesul inflamator dar nu e aderenta...
te doare sau jeneaza cumva? Ai cerut parerea unui medic?
Sanatate si sa auzim de bine!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Cred ca vineri - 12.08 va fi pe Realitatea, de la 15.30 o emisiune care ataca exact acest subiect.
Sunt tare curioasa, numai ca eu termin serviciul la ora 17.
Poate apuca careva sa O VADA si ne povesteste si noua.
Va , Beatrice

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Si pe mine m-ar interesa emisiunea,dar tot la 17 ies...Pacat ca nu am cum s-o inregistrez....In reluare nu e?

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Revin la acest subiect, ca sa va spun cat de parsive sunt aceste aderente: ieri la consult mi s-a spus ca e posibil sa se reformat, deci iata - nu-i nici un an de la a2a laparo din cauza lor.
Pe 24, dupa ce fac din nou HSG-ul voi afla sigur.
Pe mine deja incep sa ma lase puterile. Simt ca e ceva cu care nu ma mai pot lupta si pe care nu-l pot invinge cu nimic.


"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Bety te inteleg,eu una sunt DISPERATA din cauza lor si daca mai fac incercari de ale distruge e din inertie si la indemnul celor din jur,nu din convingere,eu simt ca am sa mor cu ele de gat...
Pe de alta parte ai vazit ca Ionica noastra de la "Endometru" le-a "fentat" - ca sa zic asa- deci se poate !
Hai sa ne luam de manuta si sa incercam imposibilul (adica sa mergem mai departe),macar nu esti singurica....cine stie?

Ina

Mergi la inceput