Bebelusi de sept-oct 2004 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Mel, ca sa schimbi numele linkului care ne apare pe site trebuie sda te duci in PROFIL PERSONAL si sa schimbi la semnatura ceea ce doresti.
Dar hai s-o luam de la capat cu semnatura ca sa intelegi cum sta treaba.
Intri ca si cand ai vrea sa dai un raspuns pe forum. TI se deschide pagina respectiva si acolo ai un buton care se numeste "INTRODU EMAIL" (al 10-lea buton pe randul care incepe cu B, adica bold). Apesi pe butonul ala si ti se deschide o fereastra mica unde trebuie sa treci textul care vrei sa apara pe site (ex, Mamica de 2x), dai OK si ti se deschide o alta fereastra unde treci adresa sitului tau (stergi mailto: si scrii doar http://community.webshots.com/user/meltibi) si iar dai ok. Acum ti-a aparut minunatia de link in raspuns. Ca sa-ti apara la fiecare raspuns pe forum trebuie sa iei cu copy-paste ceea ce ti-a aparut si sa te duci in PROFIL PERSONAL si sa copiezi la semnatura ta. Asta e tot!
Daca vrei ca la linkul asta sa fie si o fata dragalasa, sa fie colorat, bolduit...editezi linkul ce ti-a aparut in raspuns cu butoanele de sus si apoi il duci la PROFIL PERSONAL-semnatura.
Nu stiu cat de clara am fost, dar daca n-ai inteles iti mai explic.

Anielas, eu am inceput cu o lingurita de suc de mere si am crescut treptat cantitatea. Azi ii voi da cam 7-8 lingurite (am luat-o in ritm mai alert daca am vazut ca nu i-a facut nici un rau) de suc de mar si de maine cred ca-i voi introduce si suc de morcovi (tot o lingurita la inceput si cresc pe parcurs). Apoi ii voi da si cu pulpa de fruct pana voi ajunge la piure de fructe.
Referitor la transpirat, am avut si eu nedumerirea asta acum ceva vreme si am inteles ca e normal caci de la efortul de a suge ei transpira. Avea fruntea uda si ceafa. Acum mai transpira dar cred ca mai mult se incalzeste de la mana mea.


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 5 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Fetelor, revin si eu...din pacate suntem tare bolnaviori.
Nu am nici timp nici putere sa citesc ce ati mai scris.
De sambata Alexandra a inceput sa se incarce de mucisori, a redus portiile de papa. Luni dimineata am fost la dr.si ne-a internat. Am stat 2 zile, acum suntem acasa dar facem tratament ambulator, ma plimb cu ea de 2 ori pe zi pana la spital. Si pe frigul asta e nemaipomenit. Plus ca nu mai stiu cand sa-i dau sa pape ca trebuie sa aiba timp pana in aerosoli si dupa, plus cat stam pe drum, oricum cand incepe sa pape i se inmoaie mucii si o ineaca, tuseste ca un magarus, trebuie sa-i dau cat mai multe lichide si vit.C. Isi studiaza si suge mana cu branula.
Macar nu e smiorcaita, rade, a fost printesa sectiei acolo, nu face febra, singura problema sunt mucisorii. Si cica mai tuseste 14 zile.
Of, asa imi trebuie! Cand oi mai fii racita ma sufoc cu masca si nu mai respir spre ea. Am plans zilele astea de sunt uscata, mi-e sete intr-una si sunt obosita peste toate. Abia astept sa-si revina mititica.



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Buna Dimineata

La multi ani puilor ce aniverseaza astazi inca o luna! Sa fie sanatori si fericiti.

M-am entuziasmat eu ca Matei papa suc de mere, dar de 35 - 40 ml nu vrea sa treaca. Buuuun si asa, sa fim optimisti. Intrebare: zicea cineva ceva de niste site care filtreaza pulpa de fructe... cine, de unde le-a luat si ce marca erau? Multumesc anticipat.

Copilul meu de vro 2 nopti se trezeste la 3.... suge un pic de lapte la bibe si adoarme la loc. Hm hm, asta nu e de foame, cred ca e de sete. Incepand de diseara am sa incerc sa-i dau ceai.

Eliana, ce cereale ai incercat si zici ca nu=i plac?

Iesiti la plimbare azi? Vad ca e soare dar cat o fi de frig. Noi am vrea sa mergem la controlul de 5 luni.

Pupici



Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am incercat aseara cu cereale de la Bebelac, de porumb si mai am de la Milupa fulgi de orez. Am zis sa incep cu cereale simple, fara fructe si doar din astea am gasit...

Noi o sa iesim afara pe la 2-3 (sper sa reusesc...), in functie de cum mananca. Azi a mancat prima masa la 10, asa ca mai devreme de 1 nu mananca si la noi dureaza vreo ora pana papa piure si lapte din biberon...

Aissa multa sanatate!

Elena

Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Aissa, tinem pumnii sa va faceti bine repede. Curaj si tarie, ca o sa treaca.

Eliana, incerca cu niste cereale cu aroma de fructe. Matei papa piureul din cereale cu aroma de fructe, insa in biberon ii pun din alea simple, fara aroma. Incearca si asa. Bafta!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu nu reusesc sa-i dau lapte cu cereale din biberon ca se infunda tetina, cu toate ca am pus cat scrie pe cutie... Iar maimuta nu mananca decat cu tetine de la Nuk, din alea plate cu supapa... Nu am gasit cu gaura mai mare.

Mina o sa-i iau si din alea cu aroma de fructe si mai vedem...

Elena

Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

A, Eliana, pai tre sa cauti tetine pentru cereale. Adica, mi=a explicat mie o vanzatoare de la noi din cartier "sa scrie BREI pe ele, doamnaa!". Doar cu alea a papat vizigotu' meu.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

La multi ani! bb-ilor nascuti azi. Sa fie sanatosi, voiosi, voinici.

PrInTeSs2 bine ai venit si sa-ti traiasca printesa. Diversificarea noi am inceput-o de la 3 luni cu sucul de fructe si piureul de legume. Parerea mea este ca poi sa incepi diversificarea daca Alexia nu se mai satura dar cel mai bine vorbeste cu medicul pediatrau o sa-ti spuna si cu ce sa incepi si in ce cantitati. Cel putin la noi asa a fost.

Babirusa si Alexandra mea plange dupa baie dar cred ca de foame. Imediat cum ii bag biberonul tace malc.

Ionika. Noi am inceput cu Milumil 1 (pentru ca Humana 1 nu a vrut)de la 2 luni iar acum de la 4 luni am trecut pe Humana 2, dar treptat. Acum a ramas numai pe Humana 2.

Frosa si noi ne confruntam cu problema suzetei noaptea. Sper insa ca daca o sa incep sa-i dau cereale la masa de seara poate nu se mai trezeste....sau poate o sa raman doar cu speratul

Anielas. Noi am inceput cu o picatura de gref in putin ceai. Cred ca asta e cea mai mica cantitate cu care poti sa incepi..

Aissa. Multa sanatate sa se faca bine cat mai repede.

Mina. Noi o sa iesim afara putin ca trebuie sa ma duc cu ea pana la medicul de familie altfel nu as fi iesit.

Recomandati-mi si mie niste cereale de pus in lapte.


Elena & bb Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mina multumesc... habar n-aveam... O sa ma duc sa caut.
Cred ca ma duc in seara asta pana in Cora sa-i mai iau cereale, piureuri si lapte si caut acolo...

Elena

Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:


Ania si eu il alaptez pe Teo insa ultima masa o mulg in biberon si ii pun cereale din cele care se fac fara lapte asa ca bb doarme toata noaptea neintors.



Pupici

Mel de 2 x (20.09.2004)

http://community.webshots.com/user/meltibi/
[/quote]

Excelenta idee!!!!!!!!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput