Rezultate cura de slabire

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda spune:

quote:
Originally posted by roxy

Pentru Anda si nu numai,

Anda draga ,daca cumva citesti ,sa stii ca m-am apucat si eu de cura asta cu supa(ciorba)de varza.Azi a fost prima zi,dar am tinut intocmai ,iti spun miercuri ce am facut.Dar intrebarea mea ,este ,daca ii pot da un pic de ciorba de asta(cei drpt ca e buna ,dar eu nu am mai mancat niciodata),si baietelului meu Cristii ,care e tare pofticios .El are 2 ani jumate ,dar nu cred ca are ce sa-i strice ,ca de fapt e ca orice alta ciorba .Si nu sariti ca nu-l pun sa manance regim ,ci doar ii dau un pic de ciorba daca ma vede mancand ,dar oricum un pic de ajutor in arderea grasimilor i-ar trebui si lui ca e cam la limita superioara mititelul meu .Dar el mananca variat ,presupun ca are metabolismul la fel de incet ca si al meu si asimileaza tot foarte repede.Dar sanatos sa fie ca are timp sa slabeasca
Deci ,pot sa-i dau si lui din cand in cand un pic de ciorba de varza de asta sau nu ?

Roxy si Cristi cel vorbaret

huianur



roxi mama, io zic ca daca ii dai si lui nu are nimica cu slabitu atita timp cit el mai papa si altceva...eventual strecoara-i niste smintina in ea daca papa...

si acu concluziile dupa 12 zile de cura cu varza ar fi:
1. ma simt tare bine fizic (nu mai sunt asa obosita si nu ma mai arde stomacu)
2. slabit 6 kile (am mai trisat hihihi)
3. nu mai suport nici macar mirosu de varza :)
da' mai fac o pauza si o iau de la capat ca mai am fro 15 :)))zilele astea minc normal ca mi s-a stricat ciorba si mi-e lene sa mai fac alta

bafta voua



anda & bb edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Hop shi eu cu dieta mea...
tre sa va spun in primul rand ca cu ea am slabit in 2001 18 kg, dar acuma dup ace in noiembrie l-am nascut pe Andreas e un pic mai greu.
Am slabit 5 kg in 3 saptamani jumate.
Nu e mult dar shtiu ca sunt kg pe care nu le voi mai pune (... pana in momentul cind veoi ramane din nou insarcinata, pt a-i face lui Andreas o surioara :))...
Este o dieta in care toata mancarea este cantarita echilibrata, in sensul ca zilnic se maninca paine uscata (Knäckebrot), branza de vaci degresata (0,1%), fructe 200grame, legume 300grame, carne 200grame (doar pept de pui, carne de vita sau peste, exclus porc, 3 litrii apa plata, cafea, sau ceai fara zahar. In primele 4 saptamani nici un strop de ulei. Shi SPORT.
Mai am de dat jos inca 13 kg acuma, va tzin la curent.

Pup Corinna

Nu aduce anul ce aduce ceasul !!!

Mergi la inceput