Rezultate cura de slabire

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

2 Kg , dar fac si acupunctura pe langa regimul disociat.

A inceput si o colega regimul din Formula As, acela postat de Gaby, si a dat jos 1kg in doua zile.... sa vedem cat ne mentinem dup'aia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Pentru Anda si nu numai,

Anda draga ,daca cumva citesti ,sa stii ca m-am apucat si eu de cura asta cu supa(ciorba)de varza.Azi a fost prima zi,dar am tinut intocmai ,iti spun miercuri ce am facut.Dar intrebarea mea ,este ,daca ii pot da un pic de ciorba de asta(cei drpt ca e buna ,dar eu nu am mai mancat niciodata),si baietelului meu Cristii ,care e tare pofticios .El are 2 ani jumate ,dar nu cred ca are ce sa-i strice ,ca de fapt e ca orice alta ciorba .Si nu sariti ca nu-l pun sa manance regim ,ci doar ii dau un pic de ciorba daca ma vede mancand ,dar oricum un pic de ajutor in arderea grasimilor i-ar trebui si lui ca e cam la limita superioara mititelul meu .Dar el mananca variat ,presupun ca are metabolismul la fel de incet ca si al meu si asimileaza tot foarte repede.Dar sanatos sa fie ca are timp sa slabeasca
Deci ,pot sa-i dau si lui din cand in cand un pic de ciorba de varza de asta sau nu ?

Roxy si Cristi cel vorbaret

huianur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

quote:
Originally posted by roxy

Pentru Anda si nu numai,

Anda draga ,daca cumva citesti ,sa stii ca m-am apucat si eu de cura asta cu supa(ciorba)de varza.Azi a fost prima zi,dar am tinut intocmai ,iti spun miercuri ce am facut.Dar intrebarea mea ,este ,daca ii pot da un pic de ciorba de asta(cei drpt ca e buna ,dar eu nu am mai mancat niciodata),si baietelului meu Cristii ,care e tare pofticios .El are 2 ani jumate ,dar nu cred ca are ce sa-i strice ,ca de fapt e ca orice alta ciorba .Si nu sariti ca nu-l pun sa manance regim ,ci doar ii dau un pic de ciorba daca ma vede mancand ,dar oricum un pic de ajutor in arderea grasimilor i-ar trebui si lui ca e cam la limita superioara mititelul meu .Dar el mananca variat ,presupun ca are metabolismul la fel de incet ca si al meu si asimileaza tot foarte repede.Dar sanatos sa fie ca are timp sa slabeasca
Deci ,pot sa-i dau si lui din cand in cand un pic de ciorba de varza de asta sau nu ?

Roxy si Cristi cel vorbaret

huianur




Al meu baiat, este tare pofticios, si eu i-l las sa guste sau sa incerce mancaruri noi, ii place varza calita si gusta putin, ii place ciorba de burta, si mananca din cand in cand, ca sa nu mai zic de fasole afumata si ciolan. Incearca si dai putina ciorba de varza, poate-i place. Eu una i-l las pe el sa decida si nu i-am sugerat niciodata inainte despre o mancare de-i buna sau rea. L-am lasat pe el sa decida, si acum la 3 anisori in 2 luni aproape, mananca de toate.

Garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana M. spune:

Doar 2 kg ! cu regimul cu apa+otet+miere, din pacate n-am renuntat total la paine si paste, si-am mai mancat si dupa 6 seara, dar - chestie buna - am inceput totusi sa fac miscare, acele exercitii Callanetics, foaaaarte bune si eficiente pentru anchilozarea mea ! Vi le recomand si voua, in varianta generala.

Bafta in continuare si sper sa am vointa sa continui !

Dana M. si Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

La ce se refera acele exercitii Callanetics, "foaaaarte bune si eficiente pentru anchilozare", cum se fac? Unde gasesc ceva despre ele? Ca ma doare tot, si spate si brate si... Parca ma lupt continuu si am febra de "carat si jucat/dansat Andra".

Alina si Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Cum e regimul cu apa, otet si mere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

O lingura de otet intr-o cana cu apa rece,se bea inainte de fiecare masa cu o jumatate de ora inainte(de 2-3 ori pe zi,dimineata,pranz si seara).Grabeste arderile ,regleaza pofta de mancare si accelereza tranzitul intestinal,elimina toxine si...cam atat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Am uitat sa spun,se bea otet de mere!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Saru'mana de lamurire! Si cu asta se slabeste?


quote:
Originally posted by livia

Am uitat sa spun,se bea otet de mere!!!

livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Fetelor!!! 3 kg pana acum...
Voi ce faceti?

Mergi la inceput