Cu dragoste,din Iasi.....(10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

La multi ani, Erica. Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si sa le aduci parintilor numai bucurii.

Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

am o intrebare pr. fetele care stau in Nicolina(si nu numai in cazul in care aveti cunostnte despre asa ceva):nu stiti vreun apartament cu 3-4 camere in aceasta zona de vanzare?poate stiti vreun vecin care are ganduri de vanzare-maxim etajul 3,scara curata,pana la rondul vechi.
poate stiti voi ceva ,noi avem vreo 3 saptamani de cand cautam si nu prea am gasit ceva sa ne placa ,am invatat aproape toate agentiile....ma doare mintea.
va pup

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

iubitele mele am uitat sa va spun ca Fabian al meu este tare hotarat si nimic nu-l clinteste de la de la visul sauvrea sa se faca presedinte.are ceva timp de cand in fiecare zi im zice asta.sau daca il vede prin ziar sau la tv pe Basescu deja spune "pesedintele Batetcu " dupa care imi reaminteste de visul sau
asa ca ....eu zic sa va puneti bine cu mine ca in viitor

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Salutare fetelor!!!
Alexino al meu e in a doua saptamina de cresa!!!Primele zile au fost cumplite si pt el si pt mine,plingeam amindoi ,e cumplita desprinderea asta a puiului de mama!!Acum m-am mai obisnuit si sint foarte ocupata asa ca nu mai stau chiar tot timpul cu gindul la ce face la cresa,ca in primele 3 zile!!A mai avut cineva copilasii la Cresa nr 1 din Podu Ros(din statia de tramvai)??
Lacri mult succes in cautari inarmeaza-te cu rabdare!!Era un apartament cu 3 camere linga Pizza Nico la et 1 la bd ,prin decembrie,era 35.000 euro.Daca ai timp si rabdare gasesti si fara agentii,totul e sa iei ziarul la prima ora ,zilnic!!
Mult succes lui Fabian in a-si urma visul!!!
Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Eu stau in spate la Pizza Nico, nu, nu stiu niciunul de vinzare, care au fost s-au dat din vara. Daca aflu ceva iti spun. Bafta!

Carmen,Ilinca&Ionut
http://photos.yahoo.com/m_costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Inarmeaza-te cu rabdare, la fel am dus-o si eu cu Ionut mult timp de nu mai stiam cum arata copilul meu fara mucishori! Iti pot da telefonul instructorului meu, particular, care are multa rabdare (eu am facut la Auto Popa, si pina la urma am luat-o cu un instructor particular!). Cit despre instructori cu pile la Politie, n-ai sa vezi (nu-si risca niciunul autorizatia)! Eu cel putin am intrebat printre ei si...ioc!! Crezusem chiar ca Politia Romana e pe calea cea buna din punctul asta de vedere!

quote:
Originally posted by adi69

Salutare fetelor si la multi ani!
Am reusit in sfarsit sa intru putin pe-aici...ca de mult nu v-am mai auzit/vazut/citit!
Am dat copil la gradinita...pe 10 ianuarie si de-atunci e bolnava intr-una.Laringita,bronsita,racita,miaunita...cred ca a avut tot felul de chestii cu "ita" la sfarsit.Doctorita m-a avertizat ca ne vom vedea mai des ,dar chiar asa? Intr-o luna de gradinita ne-am vazut de patru ori...si sambata mi-a racit iar..inca nu am fost la doctor,dar imi tuseste si-i curg fluidele...:)
A baut pana acum doua sticlute de mucosolvan,una paxeladine ,doua de nurofen si una cu antibiotic...cred ca mai multe decat a baut in toti cei trei anisori ai ei...neimpliniti inca...
Nu stiu ce sa mai fac.Am inceput sa-i dau sirop cu echinaceea,pentru imunizare...dar ala se da preventiv ,adica trebuie sa fie copilul sanatos..si eu nu mai apuc..copil sanatos adica..
m-am cam saturat,ma bazaie gandul s-o retrag pana la toamna...poate poete.Dar ei ii place atat de mult la gradinita...ca nu ma indur.Deja imi spune poezii in engleza ,si cantelece noi,si o iubeste pe educatoare.

In alta ordine de idei,cine stie o scoala de soferi (nu cu dacii) si care sa aiba macar un instructor care sa stie sa explice si sa "predea" bine si sa mai fie si calm pe deasupra? Si daca ar avea ceva pile pe la politie..n-ar fi rau..:))) Trebuie sa fac scoala de soferi ,cu toate ca nu ma trage ata,dar am nevoie,si pe deasupra mi-e si frica...de trafic si de examene...mai ales de examene...
Va las ,va pup si mai vorbim.

Adriana



Carmen,Ilinca&Ionut
http://photos.yahoo.com/m_costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

buna, fetele! spuneti-mi si mie, voi pe frigul asta cat stati cu bebeii afara? denisa nu vrea deloc sa tina fularul la gura, e toata rosie in obraji, de nas nici nu mai zic, si tot nu vrea sa mearga in casa. ma ia de mana si ma trage dupa ea, sa ne mai plimbam un pic de vreo 2-3 zile i-a trecut raceala (ii curgea nasucul), si mie frica sa n-o ia de la capat!!!
lacri, fabian al tau nu doreste sa cunoasca domnisoara tanara, frumoasa in vederea casatoriei?!!! poate asa ajunge si denisa mea "prima doamna a romaniei"
pupici si sanatate!

diana si denisa
http://pg.photos.yahoo.com/ph/pozedenisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittutza spune:

Adi69, eu ti-l recomand calduros pe instructorul meu, este la scoala de soferi "Automobilistul". Un dascal formidabil, iti explica fiecare lucru, are multa rabdare, vorbeste ca un tatic (are doua fetite pe care le adora) si este un tip foarte manierat. Ca sa nu mai spun ca este si un profesionist desavarsit.
Iar scoala in sine este foarte bine vazuta de Politie si asta conteaza iarasi foarte mult.
Daca vrei amanunte, scrie-mi pls un PM.

Orice ai hotari, succes!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Adi, din pacate chiar daca amani pana in toamna tot prin asta treci. Andra merge doar 2 zile pe sapt. si tot sunt mucosi amandoi non-stop.
Eu am facut la Auto Popa cu o tipa (singura de acolo) si am fost f incantata. E drept ca pe Dacie dar daca stii sa mergi cu Dacia, conduci apoi orice masina:)

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittutza spune:

quote:
Originally posted by tinatache

... dar daca stii sa mergi cu Dacia, conduci apoi orice masina:)

Cristina



Asta asa este!!!!

Mergi la inceput