Cu dragoste,din Iasi.....(10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna!
Si noi suntem un pic racita. Avem rosu in gat si nasucul infundat. Din cauza frigului cred, ca am stat cam mult afara saptamana trecuta
Abia astept sa se deschida Mall-ul, sa mai ies din casa si din Tatarasi (numai pe aici iesim la plimbare). Si sa vad un film la Multiplex, nu conteaza care, numai sa vad un film. De cand am nascut (aproape 6 luni) cred ca am vazut numai 2 sau 3 filme pe calculator.
Cred ca copiii sunt incantati de zapada.


Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)

http://community.webshots.com/user/a_mironeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

LA MULTI ANI,ERICA!
Elena, felicitari, sa va traiasca iubita, sa va aduca numai bucurii!

Carmen,Ilinca&Ionut
http://photos.yahoo.com/m_costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Carmen, mi-ai luat-o inainte. Tocmai voiam sa felicit prima fetita din Iasi membra DC, pe care eu personal am unoscut-o.
Deci ERICA printesa, LA MULTI ANI!!! Sa fii iubita si sa ai o copilarie frunoasa alaturi de parintii tai minunati. Elena, te rugam sa pui pozici in album sa le vedem.

Fetelor, dragelor, am o mare rugaminte la voi. Haideti sa ajutam cu ce putem familia lui Silviu din Iasi. Au datorii mari la intretinere si au primit somatie, ca-i dau in judecata. Silviu e un baietel scump si simtit, are 15 ani si o mamica si bunica bolnave. (foarte bolnave, care nu-si permit sa-si ia toate medicamentele pt tratamente).
Aveti din nou aici link-ul http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40799
Macar 100-200 mii daca am putea da fiecare si tot am strange ceva. Si 50 mii e ceva acolo. El voia sa-si doneze alocatia pt familia din Bucuresti, care erau sa fie aruncati in strada, ca erau intr-o situatie mai disperata decat ei. Astept de la voi un semn de viata, un pm sau un mail.

In rest, ma laud cu un inceput de raceala, durere de gat cumplita si nas curgator. Dureri de masele la ordinea zilei, dar am programare pe 9 febr. la dentist.
Copii imi sunt bine deocamdata, sper sa nu se molipseasca.
Va doresc o saptamana buna si sper ca impreuna sa reusim sa ajutam o familie care are nevoie de noi, acum.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

La multi ani Erica!

Spune-i lu' mami ca daca se plictiseste de Tatarasi, sa te duca prin Nicolina-CUG, poate te imprietenesti cu fica-mea Amelia. Si ea are tot un anisor.

mama Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

La multi ani! Erica
Sa cresti mare si frumoasa, sa ai parte numai de bucurii in viata! felicitari Elena!

diana si denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Fetelor dragi, multumesc mult de urarile de pe forum si de pe YM.
Ieri am avut o zi minunata, Erica a fost in forma, vesela nevoie mare si asa de bucuroasa de faptul ca au venit copii la ea.
Am facut si un album pe ofoto (http://www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?showSlide=true&Uc=1tb1t0j5.2rw73r11&Uy=buak1k&Upost_signin=BrowsePhotos.jsp%3FshowSlide%3Dtrue&Ux=0) dar nu stiu de ce nu se pot vedea. Se cere adresa de mail si parola. Mi-e ciuda ca eu vreau sa ma laud cu gigilicea.
mmag, abia astept sa vina vremea buna sa ne intilnim cu Amelia si cu ceilalti copilasi de pe forum.

Elena si www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=292004679105&page=1&sort_order=0" target="_blank">Erica 6. februarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

LA MULTI ANI ERICA!Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate ,noroc , o viata frumoasa si sa aduci parintilor numai bucurii.
Scuze pt. intarziere dar nu am intrat de ceva timp pe forum m-am mutat si saptamana care a trecut am fost numai cu stransul si apoi arenjatul.nici acum nu am terminat totul.
ce a mai trecut timpul...parca mai ieri am fost in botanica iar Erica era cit un bot ...imi amintesc de Fabian al meu cand a implinit un anisor,ce frumos.
va pup dulce
multa sanatate bolnaviorilor.

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare fetelor si la multi ani!
Am reusit in sfarsit sa intru putin pe-aici...ca de mult nu v-am mai auzit/vazut/citit!
Am dat copil la gradinita...pe 10 ianuarie si de-atunci e bolnava intr-una.Laringita,bronsita,racita,miaunita...cred ca a avut tot felul de chestii cu "ita" la sfarsit.Doctorita m-a avertizat ca ne vom vedea mai des ,dar chiar asa? Intr-o luna de gradinita ne-am vazut de patru ori...si sambata mi-a racit iar..inca nu am fost la doctor,dar imi tuseste si-i curg fluidele...:)
A baut pana acum doua sticlute de mucosolvan,una paxeladine ,doua de nurofen si una cu antibiotic...cred ca mai multe decat a baut in toti cei trei anisori ai ei...neimpliniti inca...
Nu stiu ce sa mai fac.Am inceput sa-i dau sirop cu echinaceea,pentru imunizare...dar ala se da preventiv ,adica trebuie sa fie copilul sanatos..si eu nu mai apuc..copil sanatos adica..
m-am cam saturat,ma bazaie gandul s-o retrag pana la toamna...poate poete.Dar ei ii place atat de mult la gradinita...ca nu ma indur.Deja imi spune poezii in engleza ,si cantelece noi,si o iubeste pe educatoare.

In alta ordine de idei,cine stie o scoala de soferi (nu cu dacii) si care sa aiba macar un instructor care sa stie sa explice si sa "predea" bine si sa mai fie si calm pe deasupra? Si daca ar avea ceva pile pe la politie..n-ar fi rau..:))) Trebuie sa fac scoala de soferi ,cu toate ca nu ma trage ata,dar am nevoie,si pe deasupra mi-e si frica...de trafic si de examene...mai ales de examene...
Va las ,va pup si mai vorbim.

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Abia acum am terminat de citit subiectul cu nr 9.
Aproape ca nu mi-a venit sa cred...FELICITARI CRISTINAAAA,viitoare mamica de doi copii!Ce parere are Mihnea de asta?

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

LA MULTI ANI ERICA!!!!!!!!!!!!
Nu te cunosc personal, dar ma alatur celor care ti-au urat sanatate, noroc si bucurii! Sunt sigura esti un copil taaaare dulce si o faci foarte fericita pe mamica ta.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)

http://community.webshots.com/user/a_mironeanu

Mergi la inceput