Din Republica Moldova cine mai e??????????????

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Si ca sa va aduc un pic de melancolie in sufletzele...click aici pentru cateva poze cu Chisinaul meu pe care-l iubesc, pacat ca sunt cam putzine pozele, dar m-am ambitzionat sa fac mai multe cand mai ajung pe-acolo si click aici pentru cateva poze cu noi tot in Chisinau, pe-acolo pe unde-mi placea sa ma plimb pe vremuri.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ticka ai o fata frumoasa foc!!!!
Si toamna la Chisinau a fost preferata mea!!!!
Si noi suntem aici o gashka mare, mare.Nasii nostri, cumatrii, toti suntem aici. Chiar ca ai zis bine, ca formam o mica diaspora:)Chiar pot spune, ca destul de mare!!!Si suntem foarte uniti.


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Multumesc frumos Alina .
Si Alex e un scump! Deh, m-am uitat si eu la poze, sa vad daca nu te cunosc cumva, ca totushi fiind ambele din Chisinau, shansele erau destul de mari :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Salut moldovencelor .

Si eu sunt din Moldova, tocmai de la nordul ei din Donduseni, sotul e din Straseni. La Chisinau am facut universitatea unde ne-am si cunoscut.

In Bahrain suntem in deplasare de la serviciu de 8 luni si ducem dorul Moldovei. Aici e pustiu si ne lipseste mult verdeata Chisinaului si strazile lui mari.

Cind cineva de acasa imi spune: vai in ce loc frumos esti, imi vine sa-l gitui ca nu stie ca Chisinaul e cel mai frumos oras din lume. Oare nu am dreptate ?

PS: Am uitat sa scriu, sunt nascuta pe 28/06/1980, copii pinace inca nu am :(

http://photos.yahoo.com/valerbatcu/
_ _ _ _ _

Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Lucia, pai daca e deplasare de la serv nici nu e asa rau, pentru ca oricand exista o cale de intoarcere. E mai greu atunci cand plecarea e definitiva. Incearca sa vezi si tu partea frumoasa a lucrurilor, ai shansa sa cunoshti o altfel de cultura, altfel de oameni. Mie mi se pare absolut minunat. Ori doar atunci cand simtzi dorul de casa iti dai seama cat iti e de scumpa casa, altfel...

Off topic: ce facultate ai facut? sunt doar curioasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Ticka e normal ca este cale de intoarcere insa pina atunci mai e :( Savurez din timpul in care ma aflu aici, intradevar e o experienta minunata insa dorul de casa parca insureste toate.

Am studiat la UTM CIM (Calculatoare Informatica si Microelectronica) la specialitatea microelectronica. Zic am studiat dar nu am absolvit pentru ca nu am scos-o pina la capat din careva motive. Insa sotul a absolvit universitatea la aceeasi facultate insa cu specialitatea de limbi moderne aplicate.

http://photos.yahoo.com/valerbatcu/
_ _ _ _ _ _ _

Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Buna, fetelor, ma bucur ca listuta noastra creste.Eu am inceput sa o fac, far mai astept pina sa o pun, poate se face mai lunga, ca asa, e cam scurta.
Alinkav, ma bucur ca nu ai probleme, dar in 2003 avea probleme Danza parca, pe ea o intrebam cum s-a mai rezolvat situatia cu sotul?
Pe tine vroiam sa te mai intreb daca ai cetatenie romana.
Asta pentru ca ai zis ca dai examenul auto si vroiam sa stiu daca pot sa imi fac si eu fara cetatenie.
Ticka, ai o fetita super frumoasa si pozele sunt superbe!!!
Atit de frumoase incit chiar sotului, care nu e din Moldova i s-a facut dor de Chisinau!!!!
Parintii mei nu prae vin, au fost decit de 2 ori,la nunta de aici( ca am facut doua, una in Moldova si una in Bucuresti) si o data la botezul nepoticai.
Mai revin


Lilia si printesa ei Amelia(26 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Lilia, nu conteaza ca e scurta listutza! Asa scurta cum e cu noi e. si multumesc frumos pentru cuvintele frumoase despre fii-mea si despre poze. Apropo de permis de conducere - eu am o amica, fara cetatzenie romana care si-a luat permisul aici in Ro, deci cred ca se poate, banuiesc ca trebuie sa ai un domiciului stabil in Ro, dar ca sa nu vorbeasca gura fara mine, mai bine o lasam pe Alina sa ne scrie. Te faci shoferitza ? Welcome to the club!!!!
Si daca tot suntem la capitolul facultatzi si studii. Ce-ai absolvit si in ce an (curiozitatea asta bat-o vina )
Lucia, eu am o prietena care a facut la UTM cam in aceeasi perioada ceva legat de informatica si limbi moderne (franceza) - Dohotaru Nata - iti spune ceva numele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Eu am legitematia de sedere temporara(ca studenta), si pot sa fac scoala de soferi.Dar in martie am sa o schimb(legitematia) pe baza de casatorie, cu sedere permanenta, ca asta ca studenta nu ma ajuta cu nimic.
Lucia bine ai venit!!Las ca vor trece lunile astea si va veti intoarce acasa. Si eu cand am venit prima data in Bucuresti, ma cuprins o tristete groaznica, cred ca m-a tinut 1 an, pana m-am obisnuit(aveam 15 ani, si nu cunosteam limba).Acum aici e casa mea, si din pacate Chisinau ramane doar pe locul 2,acolo mergem doar in vizita(noi am pastrat acolo apartamentul).
Ticka tu ce ziceai ca ai terminat si unde???

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Eu am facut 2 ani de facultate la Chisinau, UTM, facultatea de Industrie usoara si apoi am continuat la Iasi, facultatea de textile, tricotaje-confectii. Sunt mare inginera mare de 6 ani incoace :). Nu ma intrebatzi daca lucrez in domeniu .

Mergi la inceput