Cine ma poate ajuta?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina horsa spune:

Fetelor, intr-adevar Silviu e un copil deosebit, merita eforturile voastre.
Magda si Gabi, va multumim cu totii pentru ca voi sunteti sufletul acestei actiuni acolo pe plan local.
Liliana Csaki imi trimite 500 mii pe care o sa-i trimit eu la Iasi.
Nu am reusit sa trimit vitaminele, daca are cineva ceva calciu care nu-i mai trebuie si il poate trimite la Sliviu ar fi tare bine.
Referitor la vecini, intr-adevar au inceput sa puna intrebari dar mama lui Silviu a preferat sa spuna ca s-au imprumutat de bani, nu vrea sa starneasca invidii sau mila spunandu-le ca banii sunt din ajutoare, sa o lasam sa procedeze cum crede dansa.

Este cineva din Cluj? Avem nevoie de o programare la un spital de acolo pentru mama lui Silviu, eu incerc prin colegii mei de acolo dar daca se ofera cineva de aici sa ma ajute astept PM va rog frumos.

Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina horsa spune:

Fetele, am mai primit de la..anonimus, 1.500.000 lei pentru Silviu. Maine se va duce undeva in Iasi sa ridice deci 2.000.000, cu tot cu cei 500 mii de la liliana csaki.
Din acesti bani i-am spus sa cumpere de mancare de 500 mii, sper sa fie ok pentru voi, dar azi situatia era tragica..de aceea am procedat asa. Bunica e foarte bolnava, Magda sau Gabi mai ajungeti voi pe la ei zilele astea?

Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:


Draga Madalina,
eu sunt din Cluj si cred ca as putea rezolva cu programarea.
Ti-am trimis si un PM dar am primit mesajul ca tu nu accepti mesaje private. Te rog da-mi detalii despre ce trebuie sa fac.

Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Faceti o treaba foarte buna, fetelor. Felicitari tuturor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Ajutati un OM sa traiasca!

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)


http://community.webshots.com/user/Busch_family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzelu spune:

Da, da!!!

Intaresc si eu!! Sunteti nemaipomenite!!
pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nefertari spune:

Ma bucur sa citesc vesti bune ! Am promis niste bani sapt asta insa cum azi e zi de salariu ,iar noi suntem departe de oras ramane pe luni ,cel tarziu marti . Nu va fi o suma fabuloasa insa ..... Si asa cum am promis - trimit calciu .

mmag , Gabriela - Silviu este asteptat la Directia Muncii sa depuna petitia .

O zi buna tuturor !

Eu,el(Alex-5ani)si ea(Adela-DPN 11.05.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/abihayat2002/album?.dir=8e19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Azi am expediat pe adresa lor un colet cu imbracaminte, zahar, ulei, conserve, Calciu Sandoz- un flacon.
Sper sa ajunga cat mai repede si ...intreg.



Adema&Codrut
http://community.webshots.com/user/eoncioiuro
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

Sarut mina ! Va rog sa ma iertati ca pina acum nu v-am transmis multumiri dar abia azi am aflat de la d-na Madalina cum sa procedez si apoi de citeva ore bune caut cuvinte care sa exprime bucuria pe care ati adus-o in sufletul nostru. Mare este Dumnezeu ! iar acest forum este plin de ingeri pazitori care vegheaza asupra noastra . Am intrat pe acest forum sa va cer ajutor dar nu m-am gindit ca voi putea sa luminez privirea mamei si a bunicii care se simte foarte rau, nu mai maninca orice, se sufoca, este slabita,incercam sa-i facem zilele mai usoare.Ne rugam la D-zeu sa o mai tina linga noi, de asemeni ne rugam si pt dv. in fiecare duminica la biserica si va pomenim. Din cei 2 mil. trimisi de d-na Madalina am cumparat de mincare din 500 000 , iar din restul 1,5 ii pastram in casa pt. ...o urgenta.Ieri in casa nu aveam decit zece mii de lei si eram necajiti ca nu avem bani de medicamente. Va multumim din suflet si va dorim tot binele din lume , iar D-zeu sa va rasplateasca inzecit ! Silviu

tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Silviu, sa fii tu sanatos si ai grija in continuare de mama si bunica ta. Ma bucur ca putin cate putin am reusit sa va aducem din nou speranta in suflete si lumina in priviri. Sunt sigura ca n-o sa ne lasam, o sa va ajutam in continuare atat cat putem iar intr-o buna zi o sa poti face si tu acelasi lucru pt. altii mai putin norocosi decat tine.
Multa sanatate bunicii si mamicii tale iar tie bafta la examenele ce vor urma.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

mesaj pt Nefertari
Sarut mina ! Am inteles ca trebuie sa ma prezint la Directia muncii cu o cerere . Va rog sa-mi spuneti cui sa ma adresez si ce anume sa scriu in cerere . Va multumesc pt tot.Silviu

tedy

Mergi la inceput