Pestoiaicele sunt pe aici? (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Felicitari pentru ganguriciul tau mic si scumpic, Felis!
Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu' lu' mama si urlaciosu' lu' tata(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

PUFYMIC... multumim, dar suntem cam suparati... Am venit de la cantarit am luat 1 cm in lungime si am scazut inca 50 gr in greutate.
MAine ma duc la cardiolog sa vedem ce zice!...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Denii mic

Fetelor ma inscriu si eu!
Sunt pestoaica de 18 martie!
Pana acu' nu stiam ca exista pagina pentru pestoaice. e acu' ma simt mai bine.
Va pup!
Denii mic

Deni mic



Bine ai venit in acvariu nostru!... Speram sa te simti bine alaturi de noi!...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Felis bafta la dr....!Si sa nu mai scada puiul in greutate!
Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu' lu' mama si urlaciosu' lu' tata(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Gataaa, am reusit sa mai ajung si pe aici ! Am terminat si cu vaccinul asta - acum pina la un an nu mai avem intepaturi !! Uraaaa !!! Nally, de data asta a fost mai usor, ca la 4 luni am tras o febra de 39 de m-am speriat cam tare ! Acum in afara de urlete nu s-a intimplat nimik serios !! Si asta pentru ca pina sa intram la medic, asteptind pe holul policlinicii, bebe a adormit in brate la tati si cind ne-a venit rindul, a trebuit sa il trezesc si brusc l-a si luat pe cintarul rece ... si pina la final a tot tinut-o in niste tipete de mai mare dragul !! Bine ca am trecut cu bine si de asta !!
Felis, ai sa vezi ca totul o sa fie bine ! Eu pestioaica mereu m-am intrebat de ce oare trebuie ca sa trec printr-o gramada de incercari pe care altii nu le au nici in 7 vieti ... iar alteori stateam si ma gindeam ca dumnezeu are un fel anume de a rezolva problemele ... atunci cind ma asteptam cel mai putin la asta !
Pupici pentru toti peshtiucii si sa aveti parte de o zi minunata !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alice2004, ce fain ca ati terminat deocamdata cu vaccinurile.....si eu ma gandesc cu groaza ca sapt viitoare mergem cu bazuc la vaccin...brrrrr!
...asta daca ii trece raceala pana atunci, ca am inceput sa-i dau antibiotic ca tuseste rau de tot si are rosu in gat!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu' lu' mama si urlaciosu' lu' tata(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pai, Pufymic, io una am o problema cred ca pe fond psihic cu medicii, ca de cite ori tre sa merg la doftor ma ia cu friguri !!! Asa ca iti dai seama ca sint superfericita ca macar pentru sase luni am scapat de intepaturi si de febra post vaccin si de alea-alea ! Nu iti face probleme, o sa fie usor - vorbeste stan patitu ' !!
Si muuuulta sananate bizucului mik, sa ii treaca repede-repede raceala !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna pestisori!
Tare greu cu netul asta....in Romania....adica merge greu si cand nu merge,ba se deconecteaza de nebun,da,va trebui sa-mi bag prin cabli,dar pt moment stau la mama si nu am vrut sa-l bag aici cab nu are rost...in fine,fetelor,am citit pe sarite,va rog sa nu va suparati pe mine dar nu am timp,si mai ales sunt in urma cu somnul....nu stiu cand mai imi revin,dar asta e...puiutul meu creste si e bine,mai avem 2 zile pana la botez...

MARUTA,am citit si ce ai scris tu apropo de casa,raspuns la ce am zis eu...si vroiam sa va mai zic,ca si eu mi-am dorit casa dintotdeana,eu stau la ai mei la casa,pe drumul de Poiana locuiesc(EMILLY stie,e frumos Brasovul,dar e tare rece),aici am crescut....insa imi doresc mai mult ca orice :sa stau singura,si decat sa astept ani de zile sa-mi fac casa prefer sa stau la bloc si daca intervine ceva pe parcurs si pot sa-mi fac o casa atunci mai vedem...pt ca si daca iei credit din banca pt aprtamnet si apoi il vinzi inainte de a achita creditul tu recuperezi bani si ii poti reinvestii in altceva iar banca iti va da credit in continuare la ce vrei...asa am gasit eu aici la banci pe unde am mai intrebat....acum fiecare cum crede si ce prioritati are,eu m-am cam invatat singura si imi e tare greu sa stau cu cineva(chiar si cu ai mei)...e,asa sunt eu mai nebuna,si cred ca dupa nastere am devenit si mai nebuna

America,hmmm,a fost tare greu cu asta mic si faptul ca noi nu aveam acte,nu aveam un servici sigur(adica al meu sot) si am intrat amandoi in panica,fiind asta micul...asa ca am zis ca ar fi bine sa plec eu acasa si el sa faca bani linistit...oricum nu ne placea acolo...dar e o poveste mai lunga,asta e in mare,poate vreodata am mai mult timp si va mai zic...a,si Robert e american,cu certificat de nastere de Florida si pasaport negru,american......are drepturi depline dupa 18 ani,adica dupa ce e major.

Buna venit noilor fete,pestosori!
Am observat ca sunt multe fete din "gasca" mea,de la bebei de sept_novem 2004...pupici la toata lumea,acolo eu chiar nu am mai apucat sa intru,din pacate

Gata ca nu mai am timp,eu pot doar seara sa scriu si mai trebuie sa si dorm,ca dimineata la 7-8 asta mic se trezeste si eu pic de somn

Va pup pe toate si ne auzim saptamana viitoare,dupa botez.



Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Mai pestisori... De mult vreau sa va intreb ceva... Mai e cineva ca mine?... Adica: ma consum din orice- de ex daca cineva se uita mai nu stiu cum la mine pai nu dorm toata noaptea, de ganduri ca eu nu am facut nimic sa merit acea privire, ca de ce.... Plus ca vreau sa fac totul cat mai bine ca sa nu mi se poata reprosa nimic... sa fiu f corecta... Cand vad atata nonshalantza in jurul meu nu-mi vine sa cred...
Tare pacatoasa fire mai am!

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Felis, exact la fel sunt si eu......corecta pana-n maduva oaselor si ma enerveaza lipsa de corectitudine din jurul meu de mor! Ce sa-ti mai zic ca daca din greseala supar pe cineva ma mustra constiinta non-stop, si numai acolo imi sta gandul....fete nebune, ce mai!

Crismir, bine ai revenit(pe plaiurile natale si printre pestisori) si te asteptam si la bebelusi de sept-oct 2oo4!!!!

Tare necajita sunt azi, ca abia respira bazucu meu de muculetii din gat, saracutul de el.....

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu' lu' mama si urlaciosu' lu' tata(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

Mergi la inceput