Bebelusi de martie-aprilie 2004 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Nu te inteleg gresit, stai linstita...nici eu n-am mai suportat, asa ca m-am dus si l-am luat si culmea copilului meu nici macar nu-i arde de somn lui ii arde de distractie Asa ca azi o lasam moarta si cand adoarme adoarme, doar no sa-mi chinui copilu degeaba!!! Bine ar fi sa pot sa fiu mai tare, dar nici eu nu suport sa-l aud urland, mi se rupe sufletul in doua...oricum in 5-10 min cat a tipat el eu am fumat 3 tigari...Ce-o fi o fi, cand o sa se hotarasca el sa doamra singur atunci o fi bine!!

Claudia si Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Micky, imi pare rau ca ai ramas fara bona. E o problema intr-adevar, imi inchipui cat de necajita esti, dar o scoti tu pana la urma la capat. Norocul tau ca ai asa un servici, incat sa poti sta acasa cateva zile in situatia asta. Sper sa se rexolve problema cat mai repede. Referitor la fumat... ce sa zic... incearca sa le reduci la 0... Eu nu am fost niciodata fumatoare adevarata, dar tatal meu a fumat f. f. mult si stiu cat de greu i-a fost sa se lase, deci nu te judec. E greu, dar pana la urma ce nu facem noi pt. mogaldetele astea...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/svaidean/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Uraaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!
Fetelor, am reusit!!!!!!!!!!!
Am pus poze in albumul nostru , al tuturor. Daca ne cautati, ne gasiti de la luna a 5-a incolo, in fiecare albumel. (mai repede de luna a 5-a nu avem poze digitale si nu m-am sinchisit sa mai scanez).

Multumesc katalina si Claudelu pt ajutor. Katalina, stii de ce nu mergea la mine parola si user-ul??? Fiind ca incercam pe webshots . Mi-a spus Clau ca de fapt yahoo e ceea ce caut .



mariana tache, Stefan (20.04.04) si bebe din burtica (7 sapt.).
http://community.webshots.com/user/tachemas - pozici.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377 - O poveste de suflet.

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Buna seara fetelor!
Doamne, dar cat ati mai scris!!! Mi-am culcat si eu puiul. Clau, Alex avea o perioada cand adormea singur in patut, dar a trecut odata cu ridicatul lui singur in picioare. Daca il pun in patut, in urmatoarele secunde e deja in picioare, pana sa apuc sa ies din camera. Asa ca am adoptat pt o perioada adormitul in brate, fara suzeta, dar cu cantece fredonate incet. Am observat ca degeaba il culc fara suzeta, ca el oricum o cere noaptea si ma terorizeaza. Mai nou adoarme pe burta mea cu capul, perpendicular pe mine(ati inteles ceva?). Si e asa de dragalas cand adoarme asa, de nu-ti mai vine sa-l duci in patut. L-am pus si eu in seara asta, de proba singur sa adoarma, dar el se juca. Nu stiu cum, ca era si lumina si tv-ul stinse. Dar m-am dus la el, l-am asezat frumos jos si tinut de manuta a adormit. Sper ca in noaptea asta sa fie mai linistit, ca nu mai fac fata mult. dar vine tati si vede el.

Alexandru si mama (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Am uitat sa-mi laud si eu sotul, ca voi i-ati "laudat" destul. Al meu chiar se pricepe bine la cumparaturi. Nu i-am facut niciodata lista, si de fapt nu prea-i spun ce sa cumpere, ca stie el. Se duce singur la piata cand vede frigiderul gol si mai vine si cu cate o floare din cand in cand. Ce sa-i reprosez? Are si el piticii lui, dar se iarta, ca ne vedem atat de putin. Abia astept sa vina dupa 8 luni, sa se mai linisteasca si mama si soacra-mea, ca saracele ele m-au ajutat mult in perioada asta.
Sanatate multa lui TUDOR. Alex de la niste muci care-l necajeau a ajuns la laringita. Sper sa nu fie si cazul lui, Doamne fereste. Si nici febra nu a facut. Daca incepe sa si tuseasca, du-l la medic sa-l vada.
Fetelor, si eu m-am apucat de fumat la fel ca inainte de a ramane insarcinata, adica cel putin 10 pe zi. Cand am fost insarcinata nu am mai fumat de la primele greturi (5 sapt). Nici nu suportam prea bine fumul pana dupa ce am terminat de alaptat.
In leg cu mierea, si eu stiu ca nu e recomandata pana la un an, dar eu ii pun putina in ceai in fiecare zi. cred ca e mai sanatoasa decat zaharul si doar si noi am fost crescute cu miere de mici si uite ce mari ne-am facut. Eu am auzit o dr vorbind la tv care spunea, ca din experienta ei, nu a intalnit pana acum cazuri cu botulism la copii in Rom.

Alexandru si mama (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Cateva poze de la intalnirea "mamicilor de Constanta":
http://community.webshots.com/photo/252981922/252995015ZUFHKO
http://community.webshots.com/photo/252995129/252995129dtBdyz
http://community.webshots.com/photo/252995240/252995240EIBkua

Alexandru si mama (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

eeei,iaca si eu ,pe seara,ca am umblat toata ziua azi,pe la cumparaturi.
nici nu stiu cu ce sa incep,ca ati fost tare harnicutze,abia am apucat sa va citesc.
Claudico,daca imi lasi ginerele sa plinga,sa vezi ce cafteala te asteapta in iulie.
veve,subtire mesaj,pai asea cu doo vorbe crezi ca ne inchizi gura?Mai povesteste cu croko,cu veverica mica,ca tu ai casa plina de cupilasi!
Simo,si suedezii recomanda sa nu dam miere pina la un an.Cica ar contine "urme de o bacterie",hahahha,acum traduc direct din suedeza si stiu ca suna ca naiba,dar ..io ma iau dupa ei,desi dupa cum bine spunea si bebe2004,si pe noi ne-au crescut parintii cu miere si iaca!!
Codruta,sanatate multa lui Tudor,si referitor la alegerea numelui..eu daca faceam baiat ,il botezam Tudor,eu sint topita dupa numele asta de baiat!!
Nedutza,succes cu papica cu micutza Lara,sper ca o sa pape bine!!
Mariana ,si eu am fumat tot cam 3-4 tigari pe zi..asta e,stiam ca nu e bine si aveam niste mustrari de constiinta URIASE dupa...dar nu am reusit sa ma las complet.Sarcina usoara..si referitor la nume..daca e baietel,eu propun:Tudor,Justin,Filip,Alex!!
Oana,te-am pus pe listuta pe yahoo,poate apucam in vreo seara o conferita cu fetele!
Mickyy,o sa o rezolvi tu cumva,si cu tigarile si cu serviciul.Pot sa-mi dau si io cu parerea la nume??Mie imi plac mult,nume de fetite:Vanessa,Julia,Ema..si sint topita dupa numele unei fetite chiar de aici la noi:Jo-elle!!
Katalina,eu spersa ajungeti si prin Suedia,prin vreun concediu!
Ei..sa va mai zic si io una alta.Amelie sta de buna voie pe oilta,a facut citiva pasi,se tine bine in picioare..dar cel mai haios si teribil lucru,pe care il face de vreo doua trei zile...nici nu stiu cum sa povestesc ,ca sa "vizualizati" mai bine...cind e nemultumita,sau nu-i convine cine o ia in brate,sau cind o pun la culcare desi nu vrea..ma rog,in general,cind nu e de acord,incepe cu gurita sa ne certe:BABAABAAA,dar asta nu ar fi nimic,dupa vreo 10 BABABAuri,trage un HHHHHHHHRRRRRSSSS,din git asa,parca ar fi un tigru mai fratilor!!Ai vostri fac asa???Noi ridem de ne prapadim,dar deja arata niste semne de personalitate ..mama-mama...da mai,ca o pisica infuriata face!!Ati auzit cum fac mitzele furioase?Asa face fi-mea!
Azi am fost prin magazine..offfffffff...fetele care aveti HM prin zona..am vazut niste hainute pentru fetite de-mi venea sa le cumpar toate,dar m-am linistit,i-am luat numa o bluzita care imita pielea de pantera(daca tot are mama o mica felina acasa),niste pantalonasi cu siret asortati,niste geci cu gluga,haioase..dar am vazut o nebunie de paltonas roz,din stofa,cu palariutza asortata,din acelasi material!1Am innebunit!!Astept totusi sa vina primavara...si mi-e asa ciuda ca am ratat colectia Mom and girl ,tot de la HM,cind puteai sa cumperi haine identice pentru mami si fetita..rochii,fuste,pardesiu,tricouri..tot in dimensiuni pentru mamici si pentru fetite!!Sper sa mai apara,ca tare m-as imbraca la fel cu fi-mea
Aualeoo,m-am intins,nu gluma.
Am fugit ,va pup

Elena si Amelie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

N-am nici HM si n-am nici fetita
Rayule, pana in iulie am de asteptat?? In iulie de ziua mea, numa bine Mama ce mult mai e, nici nu mai am rabdare...am uitat sa-ti spun ca doua nopti la rand m-am visat cu tine si cu Adela
Nu las eu baiatu sa planga! (nu prea mult)
sa sti ca si Raul face cam tot la fel atunci cand nu-i convine ceva. E fff incapatanat si smecher De fapt asa si trebuie sa fie
Azi si-a prins degetele la CD Rom...ii place sa-l deschida si l-am lasat sa vad de ce e in stare...deschide CD rom-u si-l inchide la loc dar nu inainte de a-si baga degetele unde nu trebuie, asa ca i-a ramas degetutu blocat la CD ROm...Doamne ce a mai plans, dar a pupat mama si a trecut
pisicuta mica si dulce!!!

Andreea, pai la tine se iarta mai ales ca nu l-ai vazut de 8 luni...cum rezistati?? Am vazut pozele, sunt super faine!!!


Claudia si Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Am inchis calculatorul de ceva vreme, dar cand sa ma duc la m-am uitat pe geam, lucru pe care de obicei nu-l fac si am ramas socat cand am vazut Aradu alb!! Da, la noi ninge UUURRRRAAA!!! Doamne ce ma bucur, ca un copil!!!
N-am putut sa ma duc la culcare fara sa va fi anuntat!!!


Claudia si Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Clau,ma bucur pentru tine ca eu m-am plictisit si de zapada si de frig. Nici eu nu-l prea las sa planga decat sa scanceasca, daca scanceste putin incerc sa il las sa adoarma singur.
Mickyyy, imi pare rau pentru tine, imi inchipui ce mult ajutor aveai cu ea.
Elena, asa e si Tudor, smecher mare si scoate tot felul de suntete, uneori isi povesteste singur in barba, e tare haios.
Simona, pediatrii nu intra pe asigurarea privata ci pe cea guvernamentala, probabil de aia nici nu se omoara.
Alona, i-am luat Dimetabb pentru bb, i-am dat si Tempra ca pana ieri a avut si febra, ii pun o solutie salina in nas si incerc sa scot mucisorii cu pompita, iese ceva, dar nu tot ca daca incearca sa respire pe nas se aude ca nu poate. Cel mai rau e ca nu poate sa suga si tare plange, iar eu cu el. Am sunat pediatra si merg maine sa il vada, mi-e frica si mie sa nu faca ceva complicatii. Toata povestea dureaza de vineri si nici o imbunatatire, parca acuma pe seara vroia sa si tuseasca.
Ela, Karvol nu am gasit, nu stiu daca se gaseste aici sau nu, farmacista nu stia despre ce e vorba, mi-a dat Dimetabbul.
Una peste alta am luat si eu raceala si acum sunt si eu mucioasa si fara chef, sper sa dorm mai mult la noapte.

Mergi la inceput