Cadouri - ce, unde, cum, cat?

Cadouri - ce, unde, cum, cat? | Autor: ankalaura

Link direct la acest mesaj

Vine Mosul si as vrea sa ii cumpar fetei asa:
- un mijloc de locomotie (o tricicleta, ceva interesant);
- o minge de sarit;
si aici m-am blocat. Mai ce? Nu mai stiu. Nu stiu unde gasesc minge de sarit. Din pacate, stau extrem de prost cu timpul liber si as vrea sa ma duc oarecum la sigur...
Puneti si voi ceva la lista, ce poate sa intereseze un copil de un an si 3 luni?
Papusoi de plus, nu, ca are. Bebelus plangaret nu, ca are. Cred ca ii voi mai lua creioana cerate si un bloc de desen, ca o intereseaza foarte tare, desi nu va imaginati ca deseneaza...
Nu stiu ce bicicleta sa ii iau; n-avem bani, ca mi-ar fi placut sa ii iau o motocicleta din aia cu acumulator, dar asta e cateva milioane, nene.....

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Minge de sarit i-am luat si noi lui Vlad din Carrefour. Sa-ti zic de ce mai e el pasionat - trenulet electric, animalute din plastic - nu s-a plictisit deloc de ele si le-a si invatat denumirea si cum face fiecare, broscuta muzicala, palete cu minge mica sau de burete, pian -caz in care iti trebuie si muuulta rabdare si nervi, creioane si carti de colorat,desi iti dai seama ce frumos coloreaza,dar a fost mult mai incantat decat de blocul de desen la care aproape nu s-a uitat. Am uitat sa precizez ca are 1 an si 9 luni.

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Anca,

La varsta asta majoritatea sint atrasi de jucariile cu zgomote si lumini, cum sint cele de la Chicco; cele la care apesi pe diferite butoane (animale) si ele canta. Bineinteles trebuie sa cante si pe gustul tau pentru ca la un moment dat te saturi. Exista si copii (cele chinezesti) bune, copilul nu face diferenta.

Tudor a avut tricicleta Chicco la un an jumate si nu a bagat-o in seama cam jumatate de an. De pe la doi ani i-a placut tare mult insa.

Din ce am vazut pana acum la Carrefour (orhideea) au jucarii si reduceri mai bune. Pot fi subiectiva caci eu m-am uitat mai mult pentru 3 ani.

Astept si eu cu interes raspunsurile, mai ales la intrebarea "unde".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Vlad e tare incantat de tricicleta...desi nu ajunge la pedale,merge prin toata casa cu ea ajutandu-se de picioare.

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Eu am cateva idei de Craciun:

-o masinuta in care sa incapa bine(ii plac masinile)
-jucarioare
-eventual o minge frumoasa,care sa faca ceva(sa cante sau...)

La tricicleta nici nu m-am gandit...buna idee.


maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanica spune:

tricicleta e o idee buna, sa stii...luca al meu are un an si sase luni si acum merge prin toata casa, nu da din pedale, da din picioare,dar noua ne prinde bine ca e ocupat destul de mult timp cu ea...
si sa stii ca nici eu nu stiu ce sa ii iau de mos craciun...ma gandeam la o saniuta, cu spatar, dar nu stiu de unde putem lua.
a vazut cineva dintre voi pe undeva?
e buna ideea cu mingea de sarit, dar nu am vazut pe nicaieri...
sambata ma duc la carrefour si daca vrei ma uit dupa ceva.trimite-mi un pm si iti spun ce am vazut si la ce pret.

pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

va rog sa ma luminati si pe mine?

ce-i aia minge de sarit?

multumesc frumos

Anca si Matei (1 ianuarie 2004)

gasca MAO

va dorim Craciun fericit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Uite cum arata o minge de sarit - http://weihnachtsshopping24.de/html/Home/Geschenke/Super--Rainbow-Sprungball_a_5091235.html

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecxa spune:

Eu i-am luat un cub educational de la Chicco si am de gind sa-i mai iau ceva tot de indeminare. Are masinute si nu prea se joaca, cu ele.
O tricicleta de plastic costa cam 500000 lei la magazinele de copii. Ma intreb daca nu poate cadea cu mingea de sarit la virsta asta. Oricum suntem norocoase pentru ca mai tirziu vor face lista cu ce vor ei.
alecxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique spune:

...motociclete se gasesc la min.2,8 mil. Dar...desi si Vladutz (2,8) este superincantat de ele cand mergem in parc, nu-i vom cumpara: pai ce...nu mai bine i se dezvolta musculatura pedaland o tricicleta clasica ?... Altminteri... s-ar putea invatza muult prea comod si-asta in detrimentul dezvoltarii armonioase...Desi asa ma "enerveaza" tziganii carora le platesc cate 20.000lei/2min condus motocicleta !...Probabil am fi putut sa ne acoperim deja costul uneia noi, dar...asta e...

Noi suntem f.incantatzi de : trenuletze, Mos Craciun (pe care-l tot cautam asiduu de cateva zile...n-am gasit inca unul care sa cante si sa mai si "miste"...), si...ei da...suntem innebunitzi dupa ...corturi...nu's ce sa facem... sa-i cumparam unul mic ?...Unde o sa-l mai instalam ?...




NB Locuim in Cluj... deci... nici urma de Carrefour...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe spune:

Si noi avem aproape 15 luni si as vrea sa-i cumpar un balansoar foca sau elefantel, nu ma risc cu mingea de sarit ca Alexuca e cam zgubilita, iar tricicleta am incercat si doar o studiaza....oricum, pasiunea ei sunt sticlele de plastic....

Mergi la inceput