Cadouri - ce, unde, cum, cat?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Nu stiu precis daca mingea de sarit nu cumva e pe mai multe dimensiuni.
Eliza se cocoata cum poate pe minge, dar o ajuta fetele sa topaie, tin de coarne si topaie.
Maria: Am vazut un fel de masina in care sa incapa copilul bine, la Chicco, o lamaie galbena cu roti mari verzi, dar cam scumputza totusi... Are un capac in interioe, si daca il scoti bebe sta ca pe scaunel cu picioarele atarnand, sau merge ca la Flintstone. Daca nu, sat in masina ca intr-un bob. Insa e ideala pentru bebe mai mici, de pe la 9 luni, cam asa, as spune, ca sa se bucure de lamaie pana pe la un an jumate mancar (dupa aia, nu mai incap bine). Altfel, nu stiu daca merita sa dai atatia bani...
La Carrefour si Cora mergem si noi cel mai des. Cred insa ca prin oras sunt lucruri mai faine. De Cora si Carrefour m=am cam saturat. Totusi - cat era mingea de sarit la Carrefour?
Tricicleta: mi se pare foarte rezonabil ceva la 500 de mii. Hai sa zic si un milion. Sper sa gasesc ceva interesant, parca din alea ca la Cora sunt peste tot... As vrea ceva altfel...
Balansoar: atentie la cum are talpicile. Si sa nu fie prea inalt. Bebele unor prieteni ai nostri are un calut, care e foarte inalt, si trebuie sa stai numai langa el, altfel se rastoarna pe spate, pentru ca talpicile sunt putin arcuite si destul de scurte. Iar din cauza inaltimii calutului balansul este foarte mare. Mi-a placut teribil vanata aia de la Chicco, au si la Miniblu. Nu stiu insa cat costa.
Ne mai trebuie ceva: cismulite. Am vazut unele dragute la unirea, albe, ca albe ne trebuie, dar erau 21, noi vrem 19 sau 20 maxim. pentru asta o sa fac o vizita la Obor, de une i=am luat ghetute foarte convenabil, de piele, si apoi la Crido.
Pentru jucarii cunosc: la Vatra Luminoasa, doi dintr-o lovitura, un Piciu si un Toy Store.
De acolo, pot merge la Loris, desi e cam scump.
Alte magazine de jucarii???

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Anca, vezi langa Toy Store, vis a vis e Piciul. Acolo mai gasesti jucarii si incaltaminte.

Minge de sarit au si la Happy Baby. Nu e pe marimi si e cam periculoasa pt varsta lor, am incercat-o noi la magazin.

Ce i-am luat eu Alexei:
-ciuperca de la Chicco care este o veioza si are si cateva melodii f interesante.-1349000 (Carefour)
-saniutza din Carrefour cu spatar -350.000
-un sac de lego (Cora)
-cilindru Chicco - are niste bile in el, se umfla, are melodii-299.000 (Carrefour)
-papusa cu niste picioare imense -129.000 (Piciul)
-o masinutza cu telecomanda -129.000 (Cora)

sa nu-ti inchipui ca le-am luat pe toate odata... unele le-a vazut deja, alte asteapta pomu.

Cat despre balansoar, vezi la Parinti Intreaba ca este un subiect pe tema balansoarului. Ala vanata e f scump, in jur de 2 milioane. Alexa are unu de la Little Tikes pe care am dat 1 milion.

succes,

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Unde e Little Tikes asta?

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Anka trage un ochi la subecte de care iti spuneam la Parinti. Little Tikes e marca de jucarii. Iti dau PM cu link la ei.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Of, noi suntem pasionati de excavatoare, tractoare, macarale - unde gasim asa ceva ?
Ingrid si Cristi 1 an si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Mingea de sarit costa in Carrefour in jur de 150.000.

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

quote:
Originally posted by ingridnen

Of, noi suntem pasionati de excavatoare, tractoare, macarale - unde gasim asa ceva ?
Ingrid si Cristi 1 an si 9 luni



gasesti in Cora la raionul de jucarii. Numele jucariilor cu care se vand este Burak. Daca cauti pe net ai sa gasesti si home delivery la ele. Daca nu te descurci da-mi PM. Si ca idee de pret: un camion simplu e 50.000. Cel mai scump (un basculanta, escavator etc in jur de 200 si cev ade mii). Au o multime de traznai si sunt super ieftine.



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Depinde de nevoi, varsta si bani.





paula2003 & alexandra
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/

Sarbatori fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

e mentionata data de nastere a copilului Paula. Si ce o intereseaza la fel.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by ingridnen

Of, noi suntem pasionati de excavatoare, tractoare, macarale - unde gasim asa ceva ?
Ingrid, linga piata Moghioros, e un magazin de copii (pe drumul Taberei inspre biserica catolica), unde acum ceva timp am vazut un excavator la 3 mil. si un pic. Avea si remorca, mergea cu pedale si se putea regla scaunul (mai in fata sau mai in spate). Acum numai exista jucaria ca s-a vindut, dar poti s-o comanzi si sa platesti un avans si ti-o aduc. Bine, cred ca ar trebui s-o vezi intii.
Noi initial asta am vrut sa-i luam lui Bogdan, dar intre timp am aflat de la nasi ca vor sa-i cumpere tricicleta si am renuntat, ca am fi avut prea multe mijloace de locomotie prin casa. Si bine am facut ca tot ne-am trezit cu o tricicleta si o bicicleta de ziua lui .

In general la magazinele din piata ai sansa sa gasesti aceleasi marfuri ca la magazinele din centru, dar mult masi ieftine. De ex. noi i-am cumparat o omida cintatoare (are o groaza de butoane, lumini si cinta si daca o tragi dupa tine si daca apesi pe butoane) cu 250000, iar la Unirea si Victoria aceeasi omida era 340000.
Bineinteles ca anumite jucarii nu le gasesti in magazinele din piata.

F. interesante sint pt. copii tablitele magnetice, pe care scrii si pe urma se pot sterge. Au si stampilute la ele si sint de la 30000 la 100000 si ceva.
De asemenea, pt. baietei masinutele teleghidate, cu fir sau cu radiocomanda, iar pt. fetite bucatarii si carucioare pt. papusi. Apropo de bucatarii, exista la Carrefour oferta la bucatarie de jucarie la vreo 450000 (la Metro e peste 500000). Daca va hotariti s-o luati, desfaceti-o intii si uitati-va la ea, daca va place, ca noua nu ne-a placut. E ieftina intr-adevar, dar n-are nimic aproape pe ea.
Alte idei: truse de doctor, cuburi sub forme diferite (cub, elicopter, melc, etc), in care se introduc piese de diferite forme (de inimioare, de cercuri, de cub, etc) - le dezvolta indeminarea si invata si culorile. Aceste cuburi se gasesc si la Billa si la Carrefour.
Carticele pt. copii - baiatului meu ii place f. mult sa-i citesc din carticele si trebuie sa urmaresc cu degetul cind citesc.
Si inca o idee, pe care eu una nu am reusit s-o pun in aplicare pt. ca mi s-a parut prea scumpa oferta: o masuta si un scaunel pt. copii. Din acelea cum sint si la gradinita. Baiatul meu a fost f. incintat sa stea la masuta pe scaunel si sa se joace cind am fost la o petrecere pt. copii. Din pacate, n-am gasit decit o masuta destul de urita la vreo 300000 si nu mi-a venit sa dau atita pe ea. Poate a mai vazut cineva ceva dragut undeva si-mi spune si mie.

Bogdan a facut simbata 2 ani, dar genul de cadouri descrise de mine mai sus a inceput sa le primeasca de anul trecut. Chiar daca unele la inceput nu i s-au parut interesante, cu timpul au devenit f. interesante.

Daca-mi mai aduc aminte de ceva va spun.



Karina + Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

Mergi la inceput