Mamici de Constanta (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Buna Dimineata!
Ba s-a tinut intalnirea! Imi pare rau ca nu v-am anuntat din timp, dar a fost oarecum ad-hoc. Am prins-o pe Oana pe Yahoo si am vorbit cu ea in prima faza.
Am fost eu cu Anduta si Costin, Oana cu Paul si Ionela cu Maria si Elena(2 bombonele roz -erau imbracate in roz) si sotul ei. De fapt cu Ionela ne-am intalnit intamplator, dar am recunoscut-o oarecum din poze(arata mai bine in realitate). A fost un cancer afara!!!! Am stat doar o ora ca nu se putea. Am ratat povestea <Dumbrava minunata> de la ora 17:00, dar asta e....

Sanzi-mai bine ca nu ati venit, a fost tare frig si nu cred ca era prea bine pt. David la raceala. Lasa ca ne mai intalnim noi.Cred ca mai bine in Tomis ca este cald.

Roxi, bibilutza ma cam exploateaza in ultimile nopti! Se trezeste din 2 in 2 ore s-o pun la piept doar si adoarme instantaneu....suficient sa fiu a doua zi chiauna.Cred ca de la dintisori se poarta asa, din cate am vazut( ca nu prea ma lasa sa ma uit in gurita) are gingiile umflate tare.
Am inceput sa mergem tinute doar de o manuta si tendinta e sa renunte si la ea, dar n-o las ca nu constientizeaza ca o sa cada.E scumpica foc! Face mai-mai cand o ia in brate Anduta si Costin. Pe mine ma striga tot timpul(mama) de cum ma vede. Zice ta-ta, dar mai rar, papa cand i-e foame, si pa-pa cand plecam la plimbare.In rest onomatopee de genul: aa,eehe, da-da, ba-ba, bla-bla. Plescaie din gurita cand ii spun sa dea pup s.a.
Laura, te rog sa-mi spui daca pot plati factura electrica prin atm-uri. Are Electrica contracte de colaborare cu Rainffeissen si BRD? Eu aici am carduri. Sau alt sistem , dar nu la caserie care imi este peste mana.Te pup !
O zi frumoasa si cu spor la votare!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...poze Noiembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza gagicuse!
ce dimineatza frumoasa cu soare si dintzi!!!nu prea mai stiu ce iarna e asta...dar in fine.
Tania, asa deci, ati complotat voi....chiar imi pare rau ca nu am aterizat si noi, sa va vedem pe toti!
Sanzi, ce mai face piratu', se simte mai bine?
va pupez, ma duc sa ii fac piureul si vorbim later!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

RAdu si DAvid dau cu aspiratoru...baieti harnici!!!
Ieri l-am tuns pe DAvid la buna, pe RAdu nu am reusit sa il convingem...
DAvid e mai bine, tot mai tuseste putin, dar am terminat 5 zile de antibiotic si trebuie sa scapam de mucisori...(inclusiv mama, adica subsemnata care de ieri cred ca m-am molipsit de o mica raceala!!!)
Am fost ieri prin vizite...si DAvid a fost in culmea fericirii si ca de obicei a halit peste puterile noastre!!!!
Pupici...ma duc sa sterg prafu...

Sinzi si David
Noi toti - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna,
Noi am fost si ieri in Oraselul Copiilor. Ne gindim cum sa facem cu pomul de iarna, anul trecut, Elena la darimat cind era cu premergatorul, a tras de el.
Sa aveti o saptamina super.

Ionela, Maria & Elena 26 mai 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:


Ciao, fetelor!
Mersi ca ma sustineti si ca va aratati dispuse sa ma ajutati!Inca nu am luat nici o hotarare, dar o fac cat de repede pot.
Astazi e ziua lui tati , implineste un sfert de veac!!!!In week-end am avut musafiri surpriza de departe si ne-am simtit foarte fain.
Voi sunteti bine?
Deocamdata va pupam si mai vorbim...

Geani&pui de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Tania, poti plati prin card, dar nu la ATM-uri, ti se trag banii din cont. Da, Electrica are contracte cu Raiffaisen si BRD.
Trebuie sa anunti indexul intre 1 si 5 ale fiecarei luni la nr. de tel. 692778(pt. casieria de pe str.Primaverii). Daca esti arondata la Tomis 3 nr este 553346 iar la cea din Inel II nr. este 805789 (aici nu e instalat inca robot tel., indexul il dai operatoarei).
Dar mai inainte trebuie sa faci o cerere la banca (la una din cele 2) cum ca vrei sa platesti energ. el. din cont pe care sa-ti confirme ei ca ai cont acolo si ai bani suficienti in cont.
Cu cererea aia aprobata vii la noi, la sediul de pe N. Iorga nr. 89- Sucursala Constanta (vezi ca-s 2 intrari, e si Filiala Dobrogea , tu intri pe la Sucursala C-ta) si depui o cerere la Serv. Financiar (la et. 3) cum ca vrei plata e.e. din cont.
Serv. Financiar e usa in usa cu biroul meu, daca faci demersul asta suna-ma si vin eu sa te astept jos la poarta si te duc eu . Nr. meu de la birou este 805756 (raspund direct eu).
Uita-te pe ultima factura de plata a e.e. ce nr. de carnet ai si ce folio (sus, pe factura). Datele astea iti vor fi necesare cand faci cererea la noi. In rest, trebuie sa stii nr. de cont, CNP-ul si seria si nr. buletinului.
Te pup si eu !

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

si poze din excursii: http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Fetelor da' ce e linistea asta pe aici?
E frig afara, dar toata lumea doarme? Sau bebicii sunt agitati?
Roxa, ce mai face Patrick? Ce mai mananca nou?
Tania, imi pare rau ca nu am ajuns la intalneala...dar vorba ta, poate a fost mai bine, desi de frig nu scapam pe nicaieri!!!
Macar cei mici au fost intacantati de plimbare?
Noi azi am fost la microrezervatia din parcul tabacariei si David a fost super incantat...cateva animale (o turma de -ceva ca oile- si cateva caprioare) erau libere si a alergat dupa ele, le-a mangaiat (sper ca nu a luat purici) s-a jucat cu ele, a vazut si iepurasi...
A fost tare fericit...
Ups s-a trezit am fugist

Sinzi si David
Noi toti - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Sinzi vreau sa duc si o fetele la microrezervatie, pe unde se intra?

Ionela, Maria & Elena 26 mai 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ione, biletele se iau de la pasari exotice, si se intra pe unde e moara...
E foarte frumos, si copiii sunt incantati!!!

Sinzi si David
Noi toti - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehe da Sanzi, tare liniste.
grasu e cuminte, maninca supa cu piure de morcov si cartof, de care citeodata e incintat si citeodata face crize de nervi (ca azi)noroc ca eu is scorpie si nu prea ma las intimidata de crizele lui. mai maninca suc de morcov, mar si portocala si piure de fructe (dupa ala de caise de la borcan e lesinat asa ca o sa il pastrez ca "recompensa" pentru zile speciale). vreau sa ii mai diversific piureul zilele astea si cu alte legume. ideea e ca nu il maninca decit cu supa amestecat dar...il maninca.
hihihi la microrezervatie cred ca nu am mai fost de vreo suta de ani, de cind am facut intr-o vara practica in complex....pacat ca nu sunt bani sa fie intretinute si dezvoltate animalele din tot complexul (inclusiv delfinii si pasarile mici) ca ar fi un mare punct de atractie. dar ce sa-i faci....poate ne desteptam si noi.
Crix please imi mai spui o data cum e cu primirea alocatiei copiilor in cont? ma duc la casa de pensii cu primul cupon, cu buletinul meu si cu certificatul lui de nastere....si fac cerere? scuze ca te bat iar la cap, stiu ca ai mai zis asta de o mie de ori....dar am uitat

Mergi la inceput