FIV 26

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

fetelor,
Eu mai am doua ore si termin cea de-a 14-a zi de asteptare ... incep a 15-a zi. Aseara nu am mai avut rabdare si am facut un test de sarcina (Clear Blue ), inutil sa va mai spun ca a iesit ... negativ!
In plus am avut si senzatie de ciclu. De dimineata temperatura tot 37,2; sanii tot umflati si durerosi si ... nici urma de ciclu ( nici macar senzatie )! Oare pot sa mai sper in vreo minune?!
Culmea e ca nici macar nu sunt atat de afectata, dimpotriva ma simt impacata sufleteste ... nu stiu daca e resemnare sau speranta ca altul e rezultatul!
si va multumesc tuturor pentru ca m-ati sustinut.


Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shylili spune:

cami e foarte buna starea ta de spirit, cat despre semne pot fi de sarcina sau de cm-tu iti stii cel mai bine organismul
eu inca ma rog si tin pumnii stransi sa fie bebeii cu tine
nu-ti pierde speranta
si daca nu e acum, sigur va fi: Dumenzeu nu poate lasa o dragoste ca a voastra fara fruct; ati mers atata drum impreuna, trebuie sa fie lumina si la voi
te pup si o sa incerc sa intru de acasa sa vad ce mai faci, daca nu luni sunt aici la raport
te pup si ai grija de tine

lili
Sometimes I lie awake at night, and I ask "Where have I gone wrong?" Then a voice says to me "This is going to take more than one night."



Charles M. Schulz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Lili m-ai facut sa !


Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Cami mie imi suna foarte bine ceea ce simti tu...ma rog din tot sufletul pentru tine.
sa vii numai cu vesti bune...cand faci beta HCG?



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Multumesc mult Anis ! Bhcg-ul il fac pe ... 13 decembrie , dupa 17 zile de la ET!


Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Cami,trebuie sa mai speri putin ca va fi bine!Poate ca testul de sarcina nu a fost bun!Incearca sa mai speri intr-o minune!

Imi pare rau ,stiu prin ce treci si nu doresc niciunei fete sa treaca printr-un esec FIV!




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Cat este un FIV+ICSI la Giulesti?A ramas acelasi pret de 1900$ sau s-a modificatin euro?

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Cami, impacarea cred ca e rezultatul unui demers psihic sanatos din start, si anume faptul ca asteptarile tale au fost realiste (nu ma refer la atitudine, care este in principal afectiva, ci la vocea interioara a ratiunii) si nu supraestimate .. asa ma gandesc si eu ca voi simti, adica nu voi fi distrusa ca nu s-a intamplat de data asta, daca va fi un esec, ci voi continua fara nici o rezerva. Desigur, sper din toata inima sa se prinda macar o samantzica de la inceput, insa viata merge voioasa inainte, indiferent ce va fi .. la un moment dat, cand va voi Cineva-acolo-sus, toate se vor randui in rostul lor ..
SPERANTA moare ultima .. si asta nici macar nu e o optiune personala, e conditia umana ..
Sa aveti sarbatori frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Cami nu iti pierde speranta..ai grija de tine si nu te mai stresa!

Gabi, preturile la Giulesti sunt in $..anume 1300$(din care 1000$ in lei) plus 500$ICSI. Ei fac mereu..nu au loturi..adica te programezi cand vrei ,in orice luna din an.Se pare ca au avut reusite f mari in perioada septembrie-noiembrie..dar la ei e vorba de cel putin 100 de persoane pe luna..

Eu am fost iar la eco..din cei doi puiuti prinsi, a rezistat doar unul ,cel mai puternic..dr spune ca se inampla frecvent treaba asta...eu una am simtit din prima ca e vb doar de unul...dar nu are importanta decat sa fie sanatos si mami si tati sa ajunga sa il tina sau sa o tina in brate.



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricipani spune:

Anis, sa fi sanatoasa si sa duci la bun sfarsit sarcina. Eu stiam!
Si mai stiu ca totul o sa fie perfect.
Din tot sufletul iti doresc liniste si odihna.

Pupi.

laurici

Mergi la inceput