Bebelusi de martie-aprilie 2004 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

quote:
Originally posted by Rayuela
Si Alina,nu stiam ca ai picioare asa frumoase(am vazut pozele de la nunta)

Elena si Craciunitza Amelie



asa e, asa e!!!!!

Catalina, ROBERT CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Catalina, nici prin gand nu mi-a trecut ca pui zahar in suc, pediatra noastra se referea la zaharul ce il contine fructul din care faci sucul si zicea ca decat sa isi umple burtica cu suc, e mai important sa bea laptic (de mama sau praf). Ca automat cand introduci sucurile, n-o sa mai bea atata lapte. Bineinteles e doar o parare a unei pediatre. Sunt convinsa ca alti medici sunt de alta parare.
Eu, fiindca ai mei nu mananca prea bine, urmez sfatul ei, ca ma gandesc ca sunt mai multe calorii si vitamine in laptele praf decat in suc, dar daca ar manca mai bine ai mei si ar fi mai plinuti, cred ca le-as da ceva sucuri naturale.


Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alona spune:

Mey Rayu si Kata, ma faceti sa rosesc aici in public!Da sa poate?Picioarele alea sint de acu 8 ani si ceva mey, nu mai are fata asa ceva, ca deh, dupa doi prunci... . Multzam de compliment, as vrea io sa le mai am cum asa.Poate cinva! Vise, maica, vise!

Anca, Vlad si Thea
http://photos.yahoo.com/alina_stoica

"O zi in care nu ai ris e o zi pierduta"

HO HO HO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:





Lara-Diane
Darius-Gabriel
George Cosmin
Tudor






Luminita si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">DAVID - 11.03.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

"Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Corina felicitari ptr servici! Bine ca o ai pe bunica aceea ca sa aiba grija ptr moment de Stephie! Iti tin pumnii sa reuseasca mama ta cu viza.

Mey ce piciorushe..Si ce miresica frumushica!

Simo - David nu vrea sucuri nici sa-l tai! (nu ca as fi incercat sa-l tai)

A venit tati si fugim la plimbare! Va pupic!

Ah - daca aveti timp am pus poze noi aici.



Luminita si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">DAVID - 11.03.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

"Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

LA MULTI ANI IUBITA MEA FETITA, LARA! Sa cresti mare si sa ai noroc si succes in tot ceea ce vei intreprinde. Mama si tata iti multumesc ca ii faci atat de fericiti!

LA MULTI ANI SI PENTRU DARIUS, GEORGE SI TUDOR!

Dragele mele, multumim pentru urari! Va invit sa mancam tortul pe care i l-am facut Larei desi nu e la fel de mare ca cel pe care o sa-l fac cand v-a implini un an!:) Totusi, sper sa ne ajunga la toate, mai ales ca eu nu ma omor dupa dulciuri si mai ales dupa ciocolata.





Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Ah, la noi ploua azi! Asa ca o sa ne ducem la biblioteca si pe urma la plimbare cu masina. Dar asta dupa ce doarme si Lara putin ca altfel nu ma inteleg cu ea.
Ieri am fost putin prin oras si a adormit in masina (dupa ce acasa nu vrusese sa doarma deloc) si a trebuit sa ma plimb o ora si jumatate fiindca mi-a fost mila sa opresc masina si sa o trezesc.

Kata, Larei ii plac sucurile proaspat stoarse dar nu bea prea mult. Eu ii dau cu linguritza. Am incercat si din cele cumparate fiindca am gasit organice, fara concentrat si fara zahar dar nu i-au placut. Asa ca nu-i mai cumpar.

Alona, am vazut pozele cu Thea si cu Stephi. Sunt tare scumpe si ce frumos ca le-ati organizat o intalnire!

Lavi, pentru Hanna! Cand plecati in Ro? Acum ca a comandat cuscra ta si niste zapada, nu se poate sa o pierdeti!

Elena, ce zici de carti? Sunt intotdeauna un cadou excelent.


Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

quote:
Originally posted by katalina


Apropo, simbata mergem la Metro si sunt intr-o dilema: sa-l iau pe Roby cu mine (o zi intreaga), sau sa-l las cu soacra-mea( stiti ce-nseamna:leganat, indopat,obosit.....)


.

Kata, lasa-l acasa, nu de alta dar la metro NU ITI DAU VOIE SA INTRI CU COPII MAI MICI DE 6 ANI!!! Am patit-o eu cu fie-mea, avea 4 luni cand am incercat sa intram cu ea la Metro si tot nu ne-au dat voie, desi am fi tinut-o tot timpul in brate, ei motiveaza ca se cara marfa si e periculos, copii nu stiu sa se fereasca si se pot intampla accidente. Daca nu ma crezi, da un telefon la ei si intreaba.

Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Elena, am vrut si eu sa zic de carti si am uitat. Daca nu ii place sa citeasca romane, poti sa ii ieri carti de istorie, albume de arta/ fotografie sau biografii ale unor oameni importanti (regi/conducatori/scriitori) - in functie de ce il pasioneaza. De ex. sotul meu e fascinat de astronomie si i-am luat de multe ori carti despre spatiu, formarea universului, despre planete, etc.

Nedda, ce bine ca iesi cu Lara atata, chiar si cand ploua. E bine si pt. ea si pt. tine. Eu sunt mai comoda, dar mi-ar fi si greu cu amandoi. Daca plang amandoi (si uneori se intampla daca e aglomeratie sau uneori se plictisesc in scaunul de masina, ma doare inima pe unul sa il iau in brate si pe celalalt sa il las plangand in carucior. Si atunci mai bine merg singura cand am treaba prin oras si cu ei ma duc doar cu caruciorul in parc sau pe langa casa, sau cand e sotul acasa, in weekend, si mergem impreuna cu ei pe la mall si la prieteni.



Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Nu dau voie cu copii mici in Metro??

Luminita si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">DAVID - 11.03.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

"Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)

Mergi la inceput